Co nosí štěstí Šárce Vaňkové? Premiéru si bez toho nedovede představit

13.03.2023

Zpěvačku Šárku Vaňkovou si většina lidí pamatuje z pěvecké soutěže SuperStar. Nyní se ale postavila na divadelní prkna pražského Divadla Strašnice, kde si odbyla premiérový křest své úplně první činoherní role v komedii Presidenti.

První činoherní role Šárky Vaňkové

"Když pominu muzikály, kde bylo také nějaké hraní, tak toto je opravdu moje první ryze činoherní role. Jenom mluvím a nemusím mít žádné stresy navíc z nějaké písničky, můžeme si jenom hrát," libovala si Šárka.

Přesto nic není tak jednoduché, jak se to potom na jevišti zdá. "Je to konverzačka, hodně textu. Docela mi dlouho trvalo se do toho vpravit. Zapamatovat si texty, to člověk zvládne, ale nezapomenout na nějakou narážku a včas nastoupit, je umění." Na taháky poschovávané po kapsách sice nedošlo, ale přece jenom si Šárka premiérový úspěch pojistila. 

"Talisman nemám, ale prstýnek od maminky mi nosí štěstí. Mám ho i na premiéře," prozradila Šárka Vaňková.

Jak se Šárce Vaňkové hraje vedle zkušených herců?

Komedie Presidenti autora Martina Simandla nabídla Šárce Vaňkové roli poslankyně Mirky. Po boku jí stojí zkušení herci Michaela Dolinová, Zdeněk Žák, Petr Vondráček a Radomír Švec. 

"Hraje se mi vedle nich krásně, jsou to neskuteční profesionálové a je s nimi ohromná sranda. Na jevišti mám kolikrát co dělat, abych se udržela, protože pan Žák nemusí dělat nic, jenom se zatváří a já jdu smíchy do kolen," uvedla mladá herečka.

Komedii Presidenti, kterou uvádí Divadlo Adverte principálky Aleny Šebkové ve strašnickém divadle sledovali také skuteční kandidáti na prezidenta Andrej Babiš s manželkou Monikou a Karel Diviš. Do hlediště se posadila také Šárčina maminka, Václav Klaus mladší, Michaela Kuklová, Kateřina Macháčková a další známé osobnosti.

Zdroj: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková