Prodej benefičních cihel pro sbírku AKCE CIHLA 2023 zahájí Simona Stašová: 13. 6. v ulici Na Příkopě

06.06.2023

Také letos se v ulici Na Příkopě v centru Prahy budou prodávat pomalované a popsané cihly na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním handicapem. V úterý 13. června přijde prodej a zároveň letošní 24. ročník benefiční sbírky AKCE CIHLA zahájit dlouholetá patronka sbírky Simona Stašová, která bude ve stánku prodávat od 16 do 17 hodin. Zakoupením benefiční cihly se můžete zapsat do příběhu lidí s handicapem i vy!

AKCE CIHLA je celostátní benefiční sbírková a osvětová kampaň na podporu staveb, rekonstrukcí a vybavení chráněných bydlení, dílen a dalších projektů, díky kterým mohou lidé s mentálním znevýhodněním žít a pracovat v důstojných podmínkách. Benefiční kampaň je pořádaná a koordinovaná neziskovou organizací Portus Praha. 

V ulici Na Příkopě se budou prodávat benefiční cihly od 13. června do poloviny září. Letošní ročník sbírky se odehrává nejen v ulicích, ale také on-line na www.akcecihla.cz, kde je možné podpořit sbírku celoročně a vybrat si z 6 projektů z celé České republiky.

Simona Stašová je hrdou patronkou sbírky již od roku 2005. Za tu dobu se nejen pravidelně zapojuje do prodeje v benefičních stáncích s cihlami, ale také na podporu lidí s mentálním postižením odehrála již mnoho benefičních představení. Simona Stašová několikrát navštívila Chráněné bydlení i sociálně terapeutickou dílnu v obci Slapy a několikrát sociální podnik Dobroty s příběhem v Davli. 

"Poznala jsem, že tito lidé mají svůj svět, který nás, majoritní populaci, může nesmírně obohatit. Někdy je prostě dobré se pozastavit, zamyslet se a spočinout," říká Simona Stašová.

Také si vyzkoušela společné hraní s FaraBandem, což je hudební uskupení vzniklé na základě pravidelných muzikoterapií a složené z klientů Chráněného bydlení Fara, které doprovázejí profesionální hudebníci.

Součástí letošní AKCE CIHLA je benefiční koncert dalšího známého patrona Davida Krause s legendami romské hudební scény – s kapelou Gipsy Brothers, který se koná 22. června v Riegrových sadech. Součástí odpoledne bude zábavný program pro děti plný soutěží, sportovních aktivit, výtvarných dílen a výtečného občerstvení ze sociálního podniku Dobroty s příběhem. Vstupenky jsou k zakoupení online v předprodeji.

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů – Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Podpořte benefiční sbírku koupí e-cihly https://www.akcecihla.cz/e-cihla/ 

Přidejte se k nám na facebook https://www.facebook.com/AkceCihla.cz  

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková