Tip na dárek na poslední chvíli: Dárkové vouchery a vstupenky na divácké hity Marta, Werich, Meda i koncerty na Letní scéně Musea Kampa

15.12.2022

Letní scéna Musea Kampa, nádherný prostor na břehu Vltavy v centru Prahy, v nadcházející sezoně uvede tři mimořádně úspěšné inscenace Marta, Werich, Meda a koncerty napříč hudebními žánry. 

Online prodej vstupenek již běží

Online prodej vstupenek už běží v síti GoOut a také na webu Letní scény Musea Kampa www.letniscenamuseakampa.cz. Naskýtá se tak vítaná možnost zakoupit vstupenky na představení, která bývají mnohdy vyprodaná, a potěšit své blízké, přátele či kolegy jedinečným kulturním zážitkem. Navíc pouze do Vánoc je v prodeji letošní novinka - dárkové vouchery, u kterých není třeba kupovat vstupenku na konkrétní představení a nechat tak výběr na obdarovaném.

Na jeviště Letní scény Musea Kampa se v létě 2023 vrátí všichni hlavní protagonisté Marty, Wericha i Medy - Berenika Kohoutová, Hana Holišová, Pavla Beretová, Václav Kopta, Vojtěch Kotek, Jan Nedbal a další známé tváře. A vedle nich také řada výjimečných hudebních hostů: V červnu vystoupí Melody Makers (18. 6.), Marie Rottrová s koncertem Lady Soul (19. 6.), Bratři Ebenové (21. 6.), Daniel Bárta & Illustratosphere (28. 6.) a Lenka Filipová (29. 6.).

"Letos nás nečeká premiéra. Má to jasný důvod. O naše inscenace je takový zájem, že chceme dát divákům možnost je ještě jednou všechny vidět a udělat si tak kolekci zážitků."

,,Medu totiž budeme hrát letos naposledy, po čtyřech letech se dočká derniéry. Kromě toho je na programu několik koncertů. Atmosféra je u nás nezapomenutelná a věřím, že každý si vybere. Další rok se zase vrhneme do něčeho nového," říká producentka a scenáristka Daniela Sodomová, která spolu s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou stojí za všemi třemi hrami z programu Letní scény Musea Kampa.

Značný úspěch letošní novinky Marta podtrhují aktuální výsledky velké divácké ankety zveřejněné na portálu i-divadlo. Marta se stala třetí nejlepší inscenací v divadelní sezoně 2021/22, představitelky titulní role Hana Holišová a Berenika Kohoutová obsadily 3. a 6. místo v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon.

MARTA

Divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové měl premiéru 9. června 2022. Titulní roli legendární zpěvačky alternují Berenika Kohoutová a Hana Holišová, další postavy ztvárňují například Jan Cina, Denis Šafařík, Sara Sandeva, Zuzana Stavná nebo Václav Kopta, který spolu s dalšími herci a zároveň výtečnými muzikanty také hraje v kapele. Jednotlivé obrazy ze života Marty Kubišové se prolínají s živou hudbou a výsledkem je mimořádně zdařilý počin, který provázel enormní divácký zájem.

WERICH

Inscenace z roku 2021 přináší nekonvenční a v mnohém objevný pohled na život Jana Wericha - herce, komika, klauna, spisovatele, glosátora, ale také rybáře, manžela, otce, dědečka a kamaráda. Wericha v mladším věku v alternaci hraje Vojtěch Kotek, s postupujícími léty se v "moudrého klauna" promění Václav Kopta. Obrazy z Werichova života na jevišti oživují také Jan Nedbal, Jan Vápeník, Berenika Kohoutová, Pavla Beretová, Matouš Ruml, Dan Šváb, Tereza Marečková ad.

MEDA

Hra, která rekapituluje život světoznámé sběratelky a mecenášky umění Medy Mládkové, vznikla v roce 2019 coby dárek ke 100. narozeninám této obdivuhodné dámy. Daniela Sodomová inscenaci napsala na základě knihy Ondřeje Kundry Můj úžasný život a je průřezem osudů Medy Mládkové od 14 let až do stáří. Hlavní role se zhostila Pavla Beretová. Inscenace bude mít v létě 2023 derniéru.  

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková