Vydejte se na zajímavou železniční podívanou po Švýcarsku s legendárním tenistou Rogerem Federerem

31.03.2023

Letos si pro vás Switzerland Tourism připravil exkluzivní film od oscarového režiséra v hlavní roli s Rogerem Federerem a populárním komikem Trevorem Noahem. Celý film se odehrává na Grand Train Tour of Switzerland, okružní trase spojující všechny světoznámé panoramatické vlaky Švýcarska.

Roger Federer, globální ambasador Switzerland Tourism, navštíví letos trasu Grand Train Tour of Switzerland. Trasa samotná spojuje všechny slavné panoramatické vlaky do jednoho úchvatného okružního putování vlakem a své cestující proveze po nejznámějších památkách země v pohodlí a dle jejich výběru. Od ledovců k jezerům a od hor k městům: každá etapa Grand Train Tour of Switzerland má svůj jedinečný charakter. 

Celý film k zhlédnutí na YouTube zde: 

Objevte krásy Švýcarska s Rogerem Federerem

Návštěvníci tak mohou na 1 280 kilometrech a v osmi etapách objevit nejzajímavější místa a zážitky Švýcarska! Půvabná města, jako je Lucern, působivé přírodní úkazy, jako jsou Rýnské vodopády, a majestátní hory, jako je Matterhorn a Jungfraujoch. Jedinečnou cestu vlakem můžete zažít po celý rok a sestavit si ji přesně podle svých představ, co se týče délky trvání a trasy. 

Chcete poznat, co vše je v ceně? Může to být například úsek z Montreux do Zermattu, který vede od Riviéry Ženevského jezera k hoře hor – Matterhornu. Nebo to může být trasa ze Svatého Mořice do Lugana, která vás zavede od ledovců k palmám a jejíž součástí jsou i tratě Rhétské dráhy zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO! Přímořskou stránku Švýcarska poznáte na trase ze St. Gallenu do Curychu (přes Schaffhausen), která vede krásnou kopcovitou krajinou směrem k Bodamskému jezeru a pak 40 kilometrů podél jeho břehu.

Roger Federer po svých jedinečných tenisových výkonech sice loni ukončil kariéru vrcholového sportovce, ale i nadále působí jako ambasador Switzerland Tourism (ST). I nyní, po skončení kariéry, je nejen nejlepším sportovcem Švýcarska, ale také jeho nejlepším velvyslancem. Ohlédnutí za uplynulými dvěma lety, v nichž společně se Switzerland Tourism stanovil novou úroveň národní turistické propagace, je toho jasným důkazem. 

V žebříčku "YouTube Ads Leaderboard", který byl představen v rámci Cannes Lions 2022, se film Switzerland Tourism "No one upstages the Grand Tour of Switzerland" / "Nikdo nepřekoná Grand Tour of Switzerland", který propaguje Grand Tour of Switzerland společně s hvězdami Rogerem Federerem a Anne Hathaway, umístil na druhém místě – hned za společností Samsung a před společnostmi Omega, Amazon, Netflix a Apple, a stal se tak celosvětově nejúspěšnějším propagačním spotem v oblasti cestovního ruchu. Klip uveřejněný v dubnu 2022 od té doby nasbíral více než 103 milionů zhlédnutí.

Po spolupráci s Robertem De Nirem v roce 2021 a Anne Hathaway v roce 2022 se ambasador Switzerland Tourism letos opět dočkal záře kamer. Jeho kolegou v kampani pro letošek je Trevor Noah, komik, autor bestsellerů, producent a filantrop, který je stejně jako Roger Federer napůl Švýcar a též napůl Jihoafričan. Také tým za kamerou je špičkový: spot režíroval Tom Hooper, který v roce 2011 získal Oscara za film Králova řeč. Spot představuje Švýcarsko jako atraktivní cestovatelskou destinaci se zaměřením na cestování po železnici.

O Trevoru Noahovi

Trevor Noah je jedním z nejúspěšnějších mezinárodních komiků v Africe a sedm let uváděl pořad "The Daily Show" na stanici Comedy Central, který získal cenu Emmy. V roce 2020 byl Trevor nominován také na cenu Grammy a tři roky po sobě působil jako moderátor předávání cen Grammy. Trevor je autorem bestselleru New York Times č. 1 "Born a Crime: Příběhy z jihoafrického dětství. Napsal, produkoval a hrál ve 12 komediálních speciálech a má za sebou vyprodané stand-up komediální show, včetně aktuálního světového turné "Off The Record".

Trevor vytváří a produkuje různorodý, vysoce kvalitní kreativní obsah ve společnosti Day Zero Productions; a díky své filantropické činnosti založil nadaci Trevor Noah Foundation, jejímž cílem je zlepšit spravedlivý přístup ke kvalitnímu vzdělání pro nedostatečně zajištěnou mládež v Jihoafrické republice.

Jarní akce na Swiss Travel Pass 4+1 a 8+2

Jízdenka Swiss Travel Pass od Swiss Travel System je klíčem ke švýcarské veřejné dopravě pro návštěvníky ze zahraničí. S jedinou jízdenkou tak můžete procestovat celé Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí během 3, 4, 6, 8 nebo 15 dní. Konkrétně to znamená neomezené cestování vlakem, autobusem a lodí v rámci celé sítě STS, neomezené využívání MHD ve více než 90 městech, volný vstup do více než 500 muzeí, bezplatné cestování horskými železnicemi a lanovkami na Rigi, Stanserhorn a Stoos a mnoho dalšího. Bližší informace o Swiss Travel Passu naleznete zde: https://mojesvycarsko.com/jizdenkysts.

A abyste měli ještě více času na poznávání nejkrásnějších míst Švýcarska v rámci Grand Train Tour of Switzerland (GTToS), je i letos připravena celosvětová akce na Swiss Travel Pass. V rámci speciální nabídky získáte v období od 15. 4. do 14. 5. 2023 při zakoupení vybraných Swiss Travel Passů až dva dny neomezeného cestování zdarma: MojeSvycarsko.com/stp2023.

Zdroj: Protext

Zpracovala: Andrea Ježková