Za co utrácí zápasník Michal Palec Reissinger vyhrané peníze ze zápasů?

02.01.2023

Přečtěte si rozhovor s úspěšným zápasníkem Michalem Reissingerem.

Kdy a na jaké akci jste zápasil naposledy?

Naposledy jsem boxoval 29.12.2022 v pražské Lucerně.

Kdo byl Váš soupeř a jak jste se na něj připravoval?

Soupeřem mi byl Pavel Šour. Připravoval jsem se na něj standardně u nás v Letňanech ve Spejbl Gymu. Žádné zahraniční soustředění neproběhlo z časových důvodů, ale i tak jsem byl nachystaný maximálně.

Proběhl zápas zcela podle vašich představ nebo se během fightu objevil problematický okamžik?

Zápas podle mých představ neproběhl. V hlavě jsem měl nastaveno, že mu předním hákem "utrhnu" hlavu a soupeř bude ležet na podlaze ještě dnes, což se bohužel nestalo.

Sebral vám zápas hodně sil?

Ano, zápas pro mě byl velmi náročný. Přeci jenom 10 kol je 10 kol.

Jaká užitečná rada se vám osvědčila ve vaší sportovní kariéře? Kdo vám dává skutečně dobré rady?

Naštěstí jsem se dostal do fáze, že boxuju opravdu jenom kvůli sobě, jelikož mě to baví a nejsem na tom finančně závislý. Radí mi spousta odborníků, před každým zápasem, jak bych měl boxovat a co bych měl dělat, ale rady si beru jen od svých trenérů Mikyho a Spejbla a někdy věřím jen své hlavě. Přeci jen mám více jak 60 zápasů a nějaký zkušenosti už mám.

Jakým sponzorům, partnerům či přátelům byste chtěl poděkovat za podporu?

Těch lidí je strašně moc, ale jsem vděčný, že jsou kolem mě lidi, co mi fandí, podporují mě a jezdí na moje zápasy. Opravdu si toho Vážím. Mám několik partnerů, s kterými to táhnu už opravdu dlouho a toho si vážím nejvíc.

Za co rád utrácíte vydělané peníze? Za luxusní zboží, auta, oblečení, elektroniku?

Jednoznačně za dovolený a cestování. Za zápas beru celou rodinu na různý dovolený. Žijeme jenom jednou. Peníze budou, my nebudeme a společný zážitky nám už nikdo nevezme.

Souhlasil byste s odvetou?

Odvetu s Pavlem si dovedu představit jedině v klubu Goldfingers v bazénku napuštěným želé.

Kdy jste začal s tímto sportem a proč?

První zkušenosti s bojovými sporty jsem měl asi v 17 letech se spolužáky, Jeden z nás tehda dělal karate, tak jsme si rozdali rukavice a prostě jsme do sebe bezhlavě mlátili. Opravdový zkušenosti s bojovými sporty jsem měl asi o rok či dva později v pražské tělocvičně SK Boxing, kde vedl kickbox a thajský box Petr Píno Ondruš. 

Pozn. redakce: Přečtěte si také rozhovor, kde se Petr Píno Ondruš vyjádřil k zápasu svého svěřence Pavla Šacha na prosincovém utkání RFA.

V té době jsem hodně chodil na fotbal a kamarádi z fotbalu mě vzali na trénink, abych si to vyzkoušel, protože jsme se všude venku prali a chtěli jsme se umět dobře poprat (smích). To trénování mě naštěstí na rozdíl od fotbalových bitek drží dodnes.

Pomohla vám někdy vaše síla, technika a zkušenosti fightera v běžném životě?

Určitě. Sport formuje osobnost a spoustu situací člověk řeší s nadhledem.

Napadá vás teď jméno nějakého soupeře, kterého byste rád vyzval?

Nikdo konkrétní mě nenapadá.

Kdo je váš největší sportovní vzor a proč?

Můj největší sportovní vzor je Jaromír Jágr. Obdivuji, jak dokázal obětovat svůj osobní život na úkor sportovní kariéry, což se dá jen a pouze, když ten sport opravdu miluješ. Jak v tom není čistá láska a děláš to jen pro prachy, tak to nikam nevede. U Jágra je vidět, že i dnes je pro něj hokej vše. To mě fascinuje. 

Jako kluk jsem ho hltal, když válel v český partě za tučňáky. Dneska mi je 35, jemu přes padesát a my máme to štěstí, že můžeme pořád sledovat jeho zápasy u nás v Česku, kochat se jeho výkony, fandit mu a užívat si jeho výjimečnosti.

Jaký zápas vás teď čeká? Na jakou akci byste rád pozval fanoušky?

Aktuálně nemám žádnou zápasovou nabídku, ale na konci ledna mě čekají státnice a do toho jsme pozvaní na tréninkový camp do Holandska, kde budeme pomáhat v přípravě královi kickboxu na jeho obhajobu Glory titulu. Co je víc? Sportu zdar!

Web: www.michalreissinger.cz

Instagram: reissingerm

Foto: Lucie Roubíčková

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková