Zpěvačka Lucia Sosna prozradila: Nápad na novou píseň a klip se zrodil u konťáku na odpadky

25.06.2023

Příběh nové písně a klipu "Wifey material", za kterým stojí mladá zpěvačka Lucia Sosna (20), má počátek u tak obyčejné věci, jako je vynesení odpadků do sběrného kontejneru. Slova "wifey material", která tehdy pronesl její kamarád, dnes už přítel, se zaryla Lucii pod kůži a hned byl z toho námět na píseň a posléze klip.

"Tuto píseň jsem napsala díky němu. Tenkrát u toho konťáku použil výraz "wifey material". Znamená to ve volném překladu žena samostatná, ale milující a věrná, chtěli byste ji za manželku. Tenkrát jsem nevěděla, jak to pobrat a pak mi to docvaklo. A je z toho písnička. Tak pozor na mne, cokoliv řeknete, inspiruje mě to a napíšu písničku," smála se Lucie Sosna. Love story ale pokračovala.

"My jsme se potom pár let neviděli. Já odlétla do Ameriky, zrušila sociální sítě, začal covid, on ztratil telefon s kontakty. Pak jsme se znovu potkali a já mu na našem prvním rande o písni řekla. Z natáčení klipu viděl jen nějaké fotografie a celý klip ho potom překvapil. Už mě dokonce inspiroval k další písni, ta už je napsaná a nahraná. Je o mladých dvou lidech, kteří se po letech potkají a řeknou si, že už je pravá doba to spolu zkusit. To je v podstatě můj a Tomášův příběh."

Text a hudbu k písni "Wifey material" si Lucia Sosna napsala sama, ujala se také režie klipu. 

"Představa klipu mi napomáhá v psaní písničky, vidím příběh, cítím atmosféru. Píseň jsem psala z úhlu pohledu, že už trochu vím, kam chci směrovat. Chci mít úspěch v kariéře, ale také chci mít rodinné pevné zázemí."

Při natáčení klipu k písni "Wifey material" se Lucia Sosna obrátila na spolupracovníky, se kterými si sedla a mají už nějakou spolupráci za sebou. 

"Šaty navrhovala Hanka Mrázová, s tou jsem fotila také editorial pro francouzský magazín, proto jsem ji také znovu oslovila. A Helena Turková mě líčila a česala. Při natáčení jsem byla docela nervózní, ale s výsledkem jsem spokojená a doufám, že se klip bude líbit i fanouškům."

Lucia Sosna už nosí v hlavě představu dalšího klipu. Nápad se zrodil při její návštěvě Mexika, ponese se v duchu latina a prosluněné nálady. A pozor, do nového klipu hledá pohledného muže!

Autor: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková