25 let od slavného a zlatého naganského finále vstupuje do kin nový český film Děti Nagana

09.02.2023

Patronem filmu Děti Nagana je Dominik Hašek, který se objeví i v jedné z malých rolí. Snímek vstoupí do kin 22. února 2023.

Žádný sen není příliš velký

Rodinný film inspirovaný památným vítězstvím českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, o respekt a taky o první pusu a o srdce nejlepší holky ze třídy. Děti Nagana vstoupí do kin symbolicky 22. února 2023, tedy na den přesně 25 let od slavného a zlatého naganského finále.

O filmu

Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do zápasu o zlato. Přestože sám je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Domovým idolem je Dominik Hašek a tým, který s nejlepším kámošem Honzou sestaví, nemohou pojmenovat jinak než Šavle. 

Hokejku drží spíš jako koště, ale začnou pracovat na velké výzvě - porazit tým Rudých křídel větších kluků z vedlejší vesnice. Po úvodním debaklu přebírá Šavle svérázný trenér a otec Honzy, bývalý extraligový hokejista. Hodně zvláštní a nesourodou skupinu dětí si vezme do parády a za chvíli si začnou věřit na velkolepou odvetu!

"Hraju bývalého hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkama na ulici uvidí sám sebe kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí a rozhodne se, že jim pomůže," přibližuje svou postavu Hynek Čermák.

Děti Nagana přiblíží atmosféru a dobu 90. let a hokejovou horečku, kdy každý chtěl být jako Hašek nebo Jágr. Film vznikal v 7 lokalitách po celé České republice a štáb během natáčení zlomil 17 hokejek. 

"Vedle hokeje a plnění snů jsou Děti Nagana o kamarádství, lásce, rodičovství. Kluci řeší trable ve škole i doma, Dominik už tky pokukuje po holce ze sousedství," říká k filmu scenárista a režisér Dan Pánek. 

Představitele hlavní dětské role Toma Brentona objevil na sportovním hereckém kempu. "Tom hraje hokej a nejtěžší pro něj bude zahrát, že ho zas až tolik neumí," doplňuje Pánek.

Podívejte se na trailer k filmu:

  • Doporučená přístupnost: bez omezení 
  • Žánr: rodinný, dobrodružný
  • Děti Nagana
  • ČR - 2023
  • Délka: 98 minut
  • Premiéra: 22. února 2023
  • Režie: Dan Pánek
  • Hrají: Hynek Čermák, Klára Issová, Tom Brenton, Johanka Racková, Fabian Šetlík, Pavel Batěk, Otakar Brousek, Taťjana Medvecká, Štěpánka Fingerhutová, Simona Babčáková a Dominik Hašek
  • Barevný, české znění internet: www.bontonfilm.cz 

Zdroj: Presscode

Zpracovala: Andrea Ježková