ANIMAL MUSIC - Zpěvačka MariePuttnerová vydává 28. 4.nové CD Laila tov

17.02.2023

ANIMAL MUSIC - Zpěvačka Marie Puttnerová, pohybující se po české hudební scéně v originálních sestavách Jablkoň, Půljablkoň a Zvíře jménem Podzim, vydá 28. dubna 2023 debutové sólové album "Laila tov". Její hlas si prostě zamilujete.

Jako první ukázka z alba vyšla zhudebněná báseň Jana Zahradníčka "Píseň o domově" v podobě videopklipu, který vytvořila vizuální umělkyně Linda Arbanová. Píseň se těší vřelému přijetí kritiky i publika:

Druhý videoklip se právě natáčí a vyjde koncem března

Vydání alba předcházela úspěšná crowdfundingová kampaň, v níž se zpěvačce a jejím spoluhráčům podařilo získat kýženou cílovou částku v rekordním čase.

"Potřebovala jsem znovu otěhotnět, aby se kolo nahrávací mašinérie dalo do pohybu. Písně vznikaly v posledních deseti letech, stačil však jeden týden, několik emailů a telefonátů, abychom pak za "pět minut dvanáct" natočili to, po čem jsem tolik let ve skrytu duše toužila. Je to neuvěřitelně vzrušující jízda," říká Marie Puttnerová, která desku dotočila těsně před porodem druhé holčičky.

Album "Laila tov" vytvořila Marie Puttnerová ve spolupráci s producentem Eddie Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko) a dvěma hudebníky, s nimiž v posledních letech vystupuje i koncertně - Martinem Novákem (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio) a Petrem Uvirou (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia). 

Autorsky na něm spolupracovala - kromě již shora zmíněných - především s Vlastimilem Třešňákem, který je autorem čtyř textů. Zhudebnila rovněž dvě básně Jana Zahradníčka a dva vlastní texty. Celkem obsahuje album devět autorských písní, které vznikaly během posledních pěti let.

Album vydává hudební vydavatelství Animal Music.

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková