Baláž: Milan je určitě kvalitnější soupeř než byl Šindelář. A co šampionovi vzkázal Lengál?

31.01.2024

První obhajoba je zde. Pětadvacetiletý Patrik Baláž (10-4, 4 KO) má na galavečeru The Ring 10 před sebou první šampionskou výzvu – v brněnském Boby Centru se postaví domácímu tvrďákovi Milanu Ganoškovi (5-2-2, 3 KO). Pro rok 2024 má ale držitel českého pásu v super velterové váze cílů ještě daleko více.

Kde začít u muže, který toho moc nenamluví, nejraději se svými nejbližšími a v tělocvičně? Hlavní pozornost si zaslouží pochopitelně jeho nejbližší soupeř. 

"Myslím, že Milan bude určitě techničtější a silovější, než byl Honza Šindelář," skládá Ganoškovi poklonu šampion, když jej má porovnat s protivníkem, proti kterému pás loni v říjnu vybojoval.

A se kterým jej pojil fakt, že jde o nejlepšího kamaráda Vladimíra Lengála. Tedy tuzemské boxerské elity, která se vydala momentálně dobývat také svět MMA. Právě ten v prosinci roku 2022 v polovině čtvrtého kola Baláže v titulové bitvě tvrdě knockoutoval. "Do té doby jsem měl zápas pod kontrolou, byl jsem lepší. Máme nevyřízené účty, uvidíme, jak to dopadne, čas ukáže, ale samozřejmě mám odvetu s ním stále v hlavě," tvrdí olomoucký šikula.

Reakce o deset let staršího tvrďáka, který se momentálně připravuje v Thajsku na březnový vstup do letošního Gamechangeru Oktagonu? "Já loni pás uvolnil, protože se chci naplno věnovat MMA. Tomuhle titulu jsem už udělal dostatečně dobrou reklamu a pro mě je to uzavřená věc. Osobně bych Patrikovi doporučil jít tak o dvě váhy níže, pokud chce dělat výsledky také v zahraničí," vzkázal Lengál pro Patron Boxing.

Zajímavá slova s ohledem na to, jaké osobní plány (vyjma červíčka v hlavě spojeného s Lengálem) má sám svěřenec olomoucké boxerské hvězdy Pavla Polakoviče, který se v domácím gymu připravuje s Alešem Makovcem (také jej v Brně uvidíme) a talentovaným Kimem Amoussou.

"Doma bych rád dál obhajoval pás v super velteru (do 69,8 kg). Jinak ale boxuji super lehkou váhu (do 63,5 kg) a v ní bych rád nastupoval v zahraničí, kam bych rád v letošním roce také vyrazil za zajímavými nabídkami," shoduje se Baláž ve svých slovech s Lengálem. Jde totiž o onen rozdíl dvou váhových kategorií.

Nyní se ale soustředí na Brno, kam se těší. "Bude tam skvělá atmosféra, jsem zvědavý, kolik lidí přijde podpořit přímo mě," je si dobře vědom toho, že bude boxovat na domácí půdě svého vyzývatele. A půdě potenciálního příštího vyzývatele, Honzy Poláka (5-0, 5 KO). "Je to skvělý boxer, hodně se v poslední době zlepšil, byl by to zajímavý duel, uvidíme, jak se vše vyvine," dodává Baláž.

No, vypadá to, že jej čeká hodně zajímavý rok 2024, co říkáte? Startuje už v pátek v Brně. A vy jej můžete vidět osobně, nebo díky PPV. Obojí lze zakoupit na stránkách promotérů – Patron Boxing a Fusion Fight League.

Zdroj: TZ Patron Boxing