Barbara Nesvadbová, Lenka Nová a Ivo Kahánek společně na jevišti Divadla Viola: Lásky/Plné večery poprvé 21. února

07.02.2024
Druhá letošní premiéra v Divadle Viola, Lásky/Plné večery, 21. února originální formou propojí tři osobnosti. Nezapomenutelná šansoniérka Lenka Nová, geniální klavírista Ivo Kahánek a populární spisovatelka Barbara Nesvadbová diváky provedou plnou škálou emocí. Od závislosti přes žárlivost až po krystalickou, osudovou lásku. Lásky/Plné večery připomenou, jaké to je hluboce milovat, plakat pro druhého či se od rána do noci smát štěstím.

Součástí tvůrčího týmu chystané novinky v Divadle Viola jsou režisér Radek Balaš a Michaela Horáčková Hořejší, scénografka a kostýmní výtvarnice.

"Viola je pro mne čistá láska. Mám k této scéně nekonečnou úctu od studentských let, kdy tam režíroval profesor Horanský. Vždy pro mne byla Mekkou kultury. Pak jsem skrz Violu potkala Iva, měl tenkrát nádherné představení spolu s Haničkou Maciuchovou, on byl za Chopina, ona za George Sand, úchvatné to bylo. Od té doby trvá naše přátelství a Ivo mi nesmírně pomáhá v rámci Be Charity projektů. A Lenka? Lenka je spřízněná duše. Jezdím na její písně dlouhé cesty autem, znám je všechny nazpaměť, a byť mám reálný hudební hluch, tak s ní zpívám vždy. Lenka má ráda mé knihy, takže spolupráce je ve své podstatě zcela přirozená, živočišná a živelná. Režisér Radek Balaš vše ´učesal´ do reálného pásma. A Míša postavila dechberoucí, nejvíc sexy scénu," říká Barbara Nesvadbová k inscenaci Lásky/Plné večery ve Viole.

"Představte si, že vezmete veleúspěšnou spisovatelku, výtečnou zpěvačku a geniálního klavíristu – vhodíte je do zkumavky – a protřepete. To, co vznikne, je lahodný, lehce dráždivý koktejl, který jsme pro vás namíchali do Lásky/Plných večerů. Je to originální chemická směs, ve které se rozpouštějí těla a naše duše tančí harmonický tanec v rytmu vesmírných sfér. Je mi velkou ctí, že jsem s těmito skvělými lidmi mohl – alespoň na chvíli – jít po společné cestě. Bylo to opojné, láskyplné a inspirující. A moc bych si přál, aby tento ´pocit´ zasáhl i duše diváků přítomných v hledišti," dodává režisér Radek Balaš.

Prodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online prostřednictvím webu Divadla Viola

Zdroj textu a fotografií: TZ Divadlo Viola