Barbora Uhlířová má velkou radost ze zvládnutého zápasu v Clash of the Stars

24.07.2022

Tvrdě a poctivě se Barbora "Uhlířka" připravovala na MMA zápas v rámci galavečera Clash of the Stars Round 2. Věřila si a chtěla ze sebe dát to nejlepší. Jak zápas dopadl? Na čem je závislá? Jaké má plány do budoucna? Přečtěte s rozhovor!

Jaká událost vás v poslední době potěšila?

Jako hlavní událost bych uvedla určitě zvládnutý zápas v Clash of the Stars. Zápas v kleci s Angeli Mangombe skončil remízou. Mám z výsledku a celkové události velikou radost. Překonala jsem očekávání většiny lidí, což mi dělá asi tu největší radost. V zápase jsem byla jasný outsider a pomalu nikdo mi nevěřil, že mám nějaké šance na výhru. Tvrdě a poctivě jsem se připravovala a do zápasu si věřila a chtěla jsem ze sebe dát to nejlepší. Myslím, že jsem mohla předvést víc, udělala jsem tam několik technických chyb, ale byl to první zápas a první zkušenost v kleci, takže jsem s výsledkem i tak velice spokojená. Dalo mi to hodně a alespoň vím, na čem zapracovat a v čem se zlepšovat. 

S MMA určitě budu pokračovat i nadále, neskutečně mě to baví! Je to nepopsatelný zážitek a adrenalin, který nedovedu porovnat s ničím, co jsem doposud ve sportu zažila.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Jako úspěch vnímám pozitivní posun v životě, který mi přináší určitý typ uspokojení a radosti.

Za svůj největší úspěch beru asi celkový posun v mém životě. Ve svých dvaceti letech jsem se dostala někam, kam bych dřív nevěřila, že se dostanu pomalu ve 30. Nastavila jsem si určitý mind set, změnila životní styl a začala se soustředit jenom na sebe a svojí budoucnost. I když jsem se vzdala spousty věcí, které mi v minulosti přinášely radost a odešlo mi ze života díky tomu spoustu lidí, tak to vnímám jako pozitivní věc a asi to tak mělo být. Protože nestát se tak, tak dnes asi nejsem tam, kde jsem. 

Ale čeká mě ještě dlouhá cesta a spousta práce, abych měla všechno to, co si přeju a splnila si svoje sny. Na všem se ale pracuje a i když ta cesta občas není lehká, tak věřím, že se mi to podaří a dosáhnu svých cílů.

Na jakém projektu nyní pracujete?

Momentálně mám v hlavě jeden menší projekt, ale nechám si ho prozatím pro sebe. Je to opravdu ještě v plenkách a vše si musím pořádně promyslet a nechám tomu čas. V tuto chvíli je pro mne prioritní škola a bydlení, které řeším.

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Největší podporou je mi určitě moje maminka a kamarádi. Nebýt jich, tak bych v určitých momentech asi sešla z cesty a neudělala těch pár kroků dopředu, které byly poměrně podstatné v mém životě. Jsem za ně strašně vděčná a snažím se jim jejich podporu vracet nejlépe, jak jen dovedu.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Moje hlavní motta jsou tyto dvě: 

"Žiješ jednom jednou, tak si ten život užij naplno." a "Peníze budou, my nebudem."

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

Já si myslím, že na pozici, kde jsem já, tak je velice důležité mít trochu jinak nastavený mind set a psychiku. Nebudu si tu hrát na silnou osobnost, také mám své problémy a slabé chvilky, které mi občas dost komplikují život, ale jak jsem před chvílí zmiňovala, tak v těchto časech mi je největší podporou a oporou moje rodina a přátelé a ti mi pomáhají vše zvládat.

Popište nám váš vysněný ideální den, prosím.

Můj sen je být finančně nezávislá, abych mohla být podporou ve všech situacích svým nejbližším a zajistit své rodině skvělý život. Samozřejmě být zdravá, dělat práci, která mě bude naplňovat a žít si ten nejlepší život, co dovedu, abych na něj mohla jen v tom nejlepším vzpomínat. Jako ty drobnosti bych do toho zařadila dům v zahraničí, procestovat svět a splnit si nějaké ty dětské sny, které si pomalu začínám plnit už teď, jako například své první vysněné auto.

Jaká je vaše největší zdravá závislost? Přiznáte se?

Zdravá závislost... spíš bych tu našla nějaké zrovna ne úplně zdravé, jako jsou hudební festivaly a party s přáteli. Ale jakou zdravou závislost bych uvedla? Dělání radosti nejbližším. 

Strašně mě těší dělat radost lidem, co mám ráda. Dělat jim různá překvapení, někam je jen tak vzít, pozvat na jídlo, koupit nějakou maličkost a podobně. Miluju vidět tu radost v očích a mám z toho skvělý pocit.

Co vy a sledování filmů? Baví vás? Jaký máte vztah ke scifi a fantasy žánru?

Miluju filmy a seriály. Co se týče žánrů, tak nejraději sleduji akční, horory, komedie, psychologické filmy, ale najdu si zálibu i ve fantasy/scifi nebo pohádkách. Ráda si zajdu buď sama nebo s blízkými na premiéry nových filmů do kina a podobně.

Máte pro naše čtenáře radu či doporučení jak být úspěšný ve svém oboru?

Základem úspěch je vytrvalost, cíl a určitě i láska k tomu, co člověk dělá. To, co děláte a chcete v tom budovat nějakou budoucnost, vás musí bavit a nesmíte se do toho nutit. Jinak to nemá smysl a ten správný "drive".

Co je pro vás štěstí?

Štěstí je pro mě hned několik věcí. Jak můj osobní dobrý pocit a můj úspěch, tak i úspěch a radost těch, co mám nejraději. Nedokážu být šťastná, když se nedaří lidem, které miluju a dokud nejsme spokojení všichni, pak nikdy nejsem 100% šťastná. Proto se snažím budovat své štěstí a napomáhat ke štěstí i mým milovaným.

Jaký je váš vysněný vůz a kdo by v něm jel s vámi na první projížďku?

Svůj první vysněný vůz jsem si již koupila. Vysnila jsem si Audi TT a to teď také mám. A jaký je můj vysněný vůz nyní? Audi RS7 Sportback z roku 2021 a taková ta americká klasika Dodge Challenger Demon, pro kterého mám prostě slabost.

A kdo by jel se mnou jako první? To je těžké rozhodování. Vzala bych maminku, ale ta má těžkou hrůzu z rychlé jízdy autem, takže to by asi neklaplo. Nerada se mnou jezdí i v audině natož potom v něčem takovém. Takže by to vyhrály nejlepší kamarádky.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Nejbližší plány jsou dovolené, festivaly a stěhování do Prahy. Těším se nejvíce na dovolenou v Thajsku v prosinci.

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Foto: archiv Barbora Uhlířová

Instagram: @uhlir.kaa