Bitva o Orlova? Závoda: ,,S urážkami jsi začal ty, Alexi." Cverna: ,,Čím sis ty zasloužil zápas proti mně?"

17.06.2023

Na galavečeru I Am Fighter (IAF) 8 porazil obrovitý Alex Cverna za půl minuty Srba Dejana Bubice a splnil podmínku, kterou dostal od promotéra Petra "Pína" Ondruše, aby se mohl utkat o pás IAF v těžké váze s jeho držitelem, Ukrajincem Jevgenijem Orlovem. Jenže možná bude muset zdolat ještě jednu překážku. Davida Závodu.

Hned po IAF 8 oznámila organizace, že po prázdninách zavítá do Poděbrad, kde se uskuteční 16. září event s pořadovým číslem 9. Hlavní tváří plakátu? Místní šoumen a zápasnický fanatik David Závoda, který sám toužil po černém šampionském pásu, ale nejprve jeho cestu zpomalil právě Orlov a následně jej z ní rázně vykolejil postojář Vilém Fencl. Jenže…

48letý veterán, který má ve svém týmu také Karlose Vémolu, už před svým comebackem v Sokolově prohlásil dvě věci: "Chci titul a zápas s Orlovem. A mám si ho zasloužit? Dobře, dejte mi všechny jeho soupeře."

Totéž zopakoval také ve čtvrtečním streamu na Instagramu IAF. Na streamu, kde mu dělali společnost promotér Ondruš a právě Závoda. 

"Já Davida chápu, protože toho má v IAF za sebou více, ale nechápu to z toho ohledu, že měl tři profesionální zápasy a dva prohrál. Navíc i ten poslední, který měl vyhrát (s Fenclem)," pronesl Cverna ještě předtím, než se Závoda přihlásil.

A začala nejdříve solidní slovní přestřelka, protože oba kohouti si museli nejdříve vysvětlit, kdo koho urazil.

"Takto. Já jsem byl slušný, v uvozovkách jsem Alexe vyzval poté, co jsem viděl ten výkon a dohledal si, že Bubic má v MMA 0-4. A na tomhle borci si tady dělá Alex zelené políčko. Tak jsem natočil video a řekl, pojďme se poprat Alexi. Na to mi různými srač**mi, které musí poslouchat moje děti a žena. Že jsem přizdisráč, co nic nedokázal. Tak ano, na to jsem už odpověděl úplně jinak, určitě ne slušně. Na hnusnou odpověď odpovídám hnusně."

"Já tě ale neurazil," reagoval Cverna. "Urazil, tvrdil jsi, že jsem přizdisráč, který nic neukázal," kontroval Závoda. "A co jsi teda dokázal?" zaznělo od rivala. Tuto otázku v následující půlhodince zopakoval několikrát, nikdy na ni ale nedostal odpověď.

Hrany se ale postupně přece jen obrušovaly. Ondruš oběma kohoutům vysvětlil, jak se nakonec stalo, že Cverna se v Sokolově utkal s nepříliš známým soupeřem, tomu pak naznačil, že Závodu vlastně sám vyzval onou hláškou, že chce na své cestě k pásu a svému vysněnému duelu všechny, kteří s Orlovem bojovali v IAF. A mezi ty Závoda patří, byť prohrál.

"Já nechci po zápase s tebou jít hned o titul, já si ho chci zasloužit, neberu tě jako odrazový můstek, nechci se po tvých zádech vytáhnout nahoru," zaznělo od Závody důrazně. "Dobře, ale stejně si myslím, že tady jen využíváš moje jméno a pokud mne urážíš, tak se zesměšňuješ, protože lidi ví, kdo já jsem, co jsem dokázal," pousmál se jeho sok.

Ten následně přidal: "Hele, nechci tady tahat kočárek a bojovat za tři koruny padesát. Mám svoji cenu, zápas s tebou si myslím nepotřebuji, o tom jsem přesvědčený, ale pokud ho ty, fanoušci a IAF chtějí, dobře, udělejme ho, byť už jsem nastavený v hlavě na Orlova. Vše směřuji k němu. Ale ok, půjdeme do toho, ale chci to pořádně zaplatit."

"Dobře, tak já seženu nějaké ty drobné a domluvíme se," glosoval s úsměvem první Cvernovu větu Ondruš.

"Já nechci žádné Dejany a Turky (soupeři Cverny a Orlova), kteří se perou takto. Podívej se na toho Turka, který sem přijel snad přímo z večeře. Dostat je já, tak mám zelené políčko. Kámo, já tě respektuji, tvůj zápas Michalem Reissingerem v roce 2015 (dle Cverny 2014) byl tím startérem, kdy jsem si říkal, že když vy, tak já mohu bojovat také," pochválil potenciálního soupeře Závoda.

Mimochodem, zmíněného Reissingera ve svém profesionálním debutu před dvěma lety porazil už v prvním kole. "A TKO v prvním kole by to bylo i tentokrát," pobavil všechny účastníky streamu svou predikcí výsledku s Cvernou.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor s Alexem Cvernou:

Zda dostane šanci přetavit svá slova v realitu, zjistíme v následujících dnech a týdnech. Oba muži by se měli s Ondrušem po tomto streamu potkat také osobně.

A pokud by na jejich duel nedošlo, nejspíše se potkají spolu v gymu. Jak zaznělo od Cverny, chtěl právě u Závody rozbít jeden ze svých kempů v přípravě na Orlova. "Měli bychom si navzájem pomáhat, posouvat se," vysvětlil, proč.

"Souhlasím, to jsi řekl moc hezky. Těžkých vah moc není, kdybychom se tady všichni spojili, můžeme společně mlátit Evropu a půl světa. V zahraničí se platí skoro zlatem za sparingy s velkými chlapy, kterých obecně moc není. My se tady ale dohadujeme, hejtíme na sítích, přitom by stačilo zkrotit vlastní ego a mohli bychom se posouvat společně," přidal Závoda.

Tak schválně, jak nakonec jeho výzva a následné urážky skrze videa vyústí?

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková