Březnové tipy z Divadla Viola: Novinka Lásky/Plné večery a osvědčené repertoárové hity se známými herci a herečkami

15.02.2024
Milovníky typického anglického černého humoru a také ty, kteří už někdy absolvovali výběrové řízení, 4. března od 20 hodin zaručeně pobaví Smluvní vztahy. Hra úspěšného a uznávaného britského divadelníka Mika Bartletta s Danou Černou (Nadřízená) a Janou Strykovou (Emma) se ve velké nadsázce, ale o to trefněji, zabývá aktuálním společenským tématem: Nakolik vás váš zaměstnavatel vlastní? Kam až smí zasáhnout jeho přirozený zájem o zaměstnance? Co všechno o vašem soukromí smí a může vědět?

Ve středu 13. března ve 20 hodin je na programu hra francouzské autorky Isabelle Le Nouvel Skorpios na obzoru.Na luxusní jachtě řeckého miliardáře Aristotela Onassise se jednoho letního dne a noci roku 1959 potkají sir Winston Churchill a herečka Greta Garbo. Jemu je pětaosmdesát, jí o třicet let méně. On už stěží chodí, ale stále se drží zásady nic nevzdávat. Ona skončila s filmem a na plátno se už nechce vrátit. V režii Radovana Lipuse slavnou dvojici ztvárňují Igor Bareš a Klára Cibulková.

Další zdařilou inscenací, ve které exceluje Klára Cibulková, je Hugo Haas & Adina Mandlová. V roliHugo Haase jí 21. března od 20 hodin bude na jevištivýtečným partnerem Jaromír Dulava. Autorský počin Roberta Sedláčka je hlubokým a nekompromisním vhledem do stínů herecké profese a takzvaného zábavního průmyslu vůbec. Je důmyslným prolnutím melancholie a skepse stáří i osvobozující ironie, která má možná zakrýt to podstatné – že i přes všechny výčitky, zraňování a bolesti, zůstala kdesi hluboko uvnitř vzájemná blízkost…

Letošní novinka Lásky/Plné večery ve středu 20. března od 20 hodin originální formou propojí tři osobnosti. Nezapomenutelná šansoniérka Lenka Nová, geniální klavírista Ivo Kahánek a populární spisovatelka Barbara Nesvadbová diváky provedou plnou škálou emocí. Od závislosti přes žárlivost až po krystalickou, osudovou lásku. Lásky/Plné večery v režii Radka Balaše připomenou, jaké to je hluboce milovat, plakat pro druhého či se od rána do noci smát štěstím.

Příběhy ze Starého zákona II ve vynikajícím převyprávění Ivana Olbrachta se na scénu Violy vrátí 27. března od 20 hod. Příběhy o Mojžíšovi, Davidu a Goliášovi, Šalamounovi… Nahlédněte do moudrosti a poselství příběhů "knihy knih" v osobité interpretaci Báry Munzarové a Jaromíra Meduny. Na violoncello hraje Nicole Weishäuplová. Příběhy ze Starého zákona II v režii Lídy Engelové měly ve Viole premiéru 10. prosince 2010. Navázaly na předcházející první vyprávění biblických příběhů původně s Josefem Somrem.

Prodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online prostřednictvím webu Divadla Viola

Zdroj textu a fotografií: TZ Divadlo Viola