Česká značka Styx slaví historicky úspěšný rok. Loni vyrobila 300 tisíc kusů spodního prádla a utržila přes 35 miliónů Kč

09.03.2022
Ruslan Skopal a Adam Rožánek, spolumajitelé Trenýrkárna.cz a Styx
Ruslan Skopal a Adam Rožánek, spolumajitelé Trenýrkárna.cz a Styx

Česká značka spodního prádla Styx, která se specializuje na spodní prádlo z kvalitních materiálů vyráběné výhradně v tuzemsku, loni zažila úspěšný rok. Vedle toho, že se rozhodla rozšířit sortiment o produkty určené ženám či dětem, dosáhla také dvou rekordů. V roce 2021 vyrobily české švadleny 300 tisíc kusů spodního prádla a díky tomu Styx utržil v loňském roce rekordní sumu, 35 miliónů Kč.

"Loňský úspěšný rok nám potvrdil, že jsme zvolili správnou strategii. Nekonkurovat nízkou cenou, ale naopak vyšší kvalitou a investovat do kvalitních materiálů. A tím myslím nejenom látek, ale i gum či nití. Právě kvalitní a pohodlné zpracování je pro zákazníky často rozhodující, aby při pořízení spodního prádla nenakupovali to nejlevnější na trhu. A také aby prověřené značky a střihy nakupovali opakovaně," říká Ruslan Skopal, spolumajitel značky Styx.

Česká značka Styx, která se specializuje na spodní prádlo, se od počátku svého založení zaměřovala především na pánské trenýrky, postupně přidala boxerky. V loňském roce rozšířila sortiment trenýrek také o modely pro ženy a děti. Pro ženy připravila kolekci sportovních podprsenek a kalhotek, pro děti pak kolekci trenýrek a boxerek. Kromě rozšířené nabídky spodního prádla nově začala vyrábět také župany.

"Jsme rádi, že můžeme zákazníkům přinášet stále nové produkty. Během pandemie jsme upravili výrobu, takže jsme dokázali kromě stálého sortimentu šít také roušky, a i díky těmto zkušenostem jsme výrobu během posledních dvou let rozšířili a dokážeme tak vyrábět více zboží a vymýšlet další střihy a modely. V naší nabídce je nyní také spodní prádlo pro ženy i děti. Například dětské trenky a boxerky nebo dámský sortiment se sportovním prádlem, včetně podprsenek. Úplně novým produktem jsou pak župany, u kterých se zaměřujeme, stejně jako u ostatního spodního prádla, především na kvalitu zpracování a materiály," říká Ruslan Skopal, spolumajitel značky Styx.

Župany Styx se vyrábí speciální metodou. Rubová smyčka je tvořena bavlněnou přízí se skvělou absorpční schopností a lícovou stranu tvoří mikrovlákno ve velurové úpravě, tak, aby byly župany velmi pohodlné a příjemné na nošení. Absolutní novinkou v portfoliu značky Styx je povlečení. Je vyrobeno z příjemného bavlněného saténu, což zaručí klidný a spokojený spánek. Materiál je 100% přírodní, měkký a prodyšný, navíc patří ke špičce ve světě povlečení.

Velkou výhodou produktů Styx je, že veškerý sortiment vyrábí firma v České republice, takže má absolutní kontrolu nad kvalitou materiálů i zpracování ve všech fázích výroby. Před uvedením do prodeje je pak každý jednotlivý vyrobený kus ještě pečlivě kontrolován ručně.

Všechny produkty značky Styx jsou k dostání v kamenných prodejnách Trenýrkárna.cz a na e-shopech www.styx-underwear.cz, www.trenyrkarna.cz a u dalších prodejců.