Co vše je potřeba zajistit na svatbu?

30.09.2023

Je to jeden z nejkrásnějších dnů v životě, možná vás však někteří vyplaší, že hlavní aktéři si jej neužijí, protože mají plno starostí s organizací. Tak pozor. Tady se držte hesla: Kdo je připraven, není překvapen. A pokud ano, tak jen příjemně.

Co byste měli zajistit na svatbu?

Samozřejmě záleží na tom, jak svoji veselku pojmete, příprava je však zásadní vždy. Přece chcete mít vše pod kontrolou, že? Je důležité udělat si seznam toho, co bude třeba. Vytyčte si podstatné body. Nejpodstatnější je rezervace termínu svatby na příslušné matrice či v místě konání. Pokud zvete hosty, je třeba rozeslat svatební oznámení. Ke svatbě patří spousta aktivit, které jsou zpestřením. Už nejsou nutné, nebude katastrofa, když je opomenete, ale protože se jedná o výjimečný den, jistě se budete chtít blýsknout. Takže si zajistěte fotografa, auta pro novomanžele, opravdové svatební šaty i boty, bude třeba kadeřník, vizážista, možná je využijete i pro družičky. Ženich potřebuje oblek, boty, do kapsy, ať si dá občanské průkazy snoubenců.

Zábava na svatbě? Zkuste party stan

Kde se bude odehrávat svatba? A případná hostina či party? Pokud na zahradě, oceníte party stan. Když bude horko, najdete tu útočiště, zejména nevěsta bude vděčná, aby se jí neroztekl make-up. Jisté zázemí tu bude i pro jídlo, na které nebude svítit přímé slunce, nebo naopak pršet, a i před hmyzem je dobré chránit hostinu. Party stan je dobrý i na večer, kdy zde najde zázemí DJ, snadno se tu umístí barevné lampičky, nebude tu třeba chlad. A utlumí se hudba, která by mohla někoho rušit.

Zábava pro děti? Zkuste pronájem skákacího hradu

Svatební den baví i děti, protože se něco děje. Ale i tak se malí neposedové časem znudí, pokud nebude na místě zábava přesně pro ně. Jestli pozvete i rodiny s malými čiperkami, vyplatí se vám pronájem skákacího hradu. Ratolesti se zabaví společně, dospěláci si oddychnou a vyhodí si z kopýtka.

Svatba – hudba a hostina

Ne snad, že by se hosté přišli na veselku najíst, ale přece jen se pohoštění čeká. Takže nepodceňte výběr menu. Nesmí chybět svatební dort, sladké zákusky jsou ale také vhodné, protože to je něco na zobnutí. Zařiďte si proto včas ověřený kontakt na šikovného cukráře nebo pekaře. Dalším zobáním jsou i různé slané jednohubky. A pak nesmíme opomenout hlavní menu. Polévka pro novomanžele, kterou budou jíst z jednoho talíře. Nejčastěji se podává vývar s knedlíčky. Jako hlavní chod se servíruje česká klasika, svíčková nebo pečeně. Nesmí chybět ani přípitek, myslete na alko i nealko. Samozřejmě nic vám nebrání sestavit lehčí menu. Dnes lidé hojně volí středomořskou kuchyni, formu degustačního menu fine dining. To už je jen na vás. A protože vše skvěle dopadne, dáváme i tip na to, jak oslavit výročí svatby - https://viplog.cz/tipy-jak-oslavit-vyroci-svatby/.

komerční sdělení

Image by StockSnap from Pixabay