Džupka: ,,Chci předvést nezapomenutelný výkon." Hunanyan: ,,Je talentovaný, ale zatím neprověřený."

29.12.2023

Původně měl být hlavním duelem The Ring 9, který se uskuteční v sobotu 30. prosince v Bratislavě, ten titulový mezi Tomáše Adámkem (32-22-2, 10 KO) a Tomášem Ivachovem (11-0, 5 KO) v polotěžké váze. Kvůli zranění druhého jmenovaného byl souboj zrušen. Fanoušci ale smutnit nemusí, za svého kamaráda a svěřence zaskočí další domácí bard – Tolja Hunanyan (9-8-1, 5 KO). Soupeř? Slovenský dravec Marian Džupka (13-0, 9 KO).

Stále teprve 25letého bijce přezdívaného "Supermajo" vám představíme ještě v samostatném textu, nyní se ale zaměříme na jeho bitvu s o šestnáct let starším Hunanyanem, legendou domácí bojové scény.

Bojovník s arménskými kořeny dominoval v kickboxu, když následně přešel do boxerského ringu, šokoval tuzemskou scénu knockoutováním Štěpána Horvátha v dubnu 2014 v Praze na Podvinném mlýně. Titul ve střední váze dokázal následně vybojovat ještě jednou – v roce 2018, když v odvetě zdolal dalšího skvělého boxera Tomáše Bezvodu. Stále tak platí, že Hunanyan prohrál na česko-slovenské scéně jen dvakrát a celkově jen jednou před limitem.

"Je to zkušený bojovník s dobrou technikou, který je hodně odolný. Osobně jsem ho ale nikdy boxovat neviděl, každopádně nějaké jeho duely jsem shlédnul na videu. Myslím, že to bude zajímavý zápas pro diváky, což mě těší. Vždycky jdu do ringu s tím, že chci nejen vyhrát, ale také dát fanouškům nezapomenutelný zážitek," říká neporažený slovenský ranař, který se měl původně postavit proti Ukrajinci Pavlu Ospinnikovovi (3-2).

V osobě Hunanyana na něj čeká daleko těžší zkouška, byť Tolja měl být v Bratislavě v pozici trenéra:

"Příprava by samozřejmě mohla být lepší, ale uvidíme, je to na šest kol. Marian je talentovaný, ale dosud v těžším zápase neprověřený boxer. Začínal v těžké váze, shazuje postupně nesmysl, tak jen doufám, že domluvený limit (77 kg, půl kila nad hranici klasické super střední váhy) splní. Já jsem v pohodě, mám dlouhodobě kolem 80 kg a neumím se přejídat."

"Tolja se nemusí bát, váhu mám už teď. Neříkám, že to byla procházka růžovou zahradou, ale šlo to poměrně dobře a cítím se výborně. Naposledy jsem boxoval v této váze ještě v amatérech před deseti lety, ale plánuji v ní zůstat a v sobotu předvést výkon světové úrovně," usměje se nová akvizice stáje Patron Boxing, která trénuje nedaleko německého Hamburku.

Mimo jiné má odspárovány desítky kol s hvězdným Kubáncem Osleyem Iglesiasem, který loni v únoru zdemoloval Roberta Rácze a který už má podepsaný kontrakt se známým kanadským promotérem Camille Estephanem z Eye of the Tiger. "Měl by boxovat v zámoří poprvé někdy v březnu. Věřím, že jednou půjdu stejnou cestou," přidává odhodlaně Džupka.

Nejprve ale Hunanyan a poté… Třeba jeho svěřenec Adámek. "Než zápas s Ivachovem padl, byl jsem připraven, že vítěze po svém duelu v Bratislavě vyzvu. Rád bych, než vyrazím do světa, měl český i slovenský pás. Na domácí půdě nemám problém boxovat i polotěžkou váhu, venku bych rád chodil super střední," dodává s tím, že vedle českého "Jumba" má v hledáčku také krajana Adriana Valentina, který je aktuální slovenskou jedničkou.

Zda se mu jeho slova podaří naplnit, zjistíme už v sobotu 30. prosince. Event The Ring můžete sledovat přímo z místa, nebo skrze PPV. Lístky i stream lze zakoupit na webu promotéra Patron Boxing.

Zdroj: TZ Patron Boxing