Finalistky Miss ČR se blíží do cílové rovinky

02.11.2022

O víkendu 29. až 30. října finalistky Miss České republiky 2022 navštívily největší automobilovou výstavu Prague Car Festival 2022. Kromě zhlédnutí tuningových, luxusních a historických vozů čekal na návštěvníky bohatý doprovodný program, o který se postarala osmička finalistek Miss ČR.

Krásné šaty, sexy outfity i promenáda v plavkách

Programem provázela rosnička TV Nova a držitelka titulu Miss Sympatie a Miss Silueta 2020, Simona Šimková a kolega herec a moderátor Michal Šeda. Ti představili návštěvníkům módní přehlídky v šatech, sexy outfitech a plavkách, které pro finalistky připravila stylistka Katarína Kadlecová. 

Z volby návštěvníků vzešly tyto vítězky výstavy: první místo získala osmnáctiletá Andrea Kaplanová z Blšan u Loun (č. 2), druhé místo obsadila dvaadvacetiletá Julie Hojdyszová z Frýdku-Místku (č. 4) a na třetím místě skončila jednadvacetiletá Natálie Kovářová z Prahy (č. 8).

Součástí doprovodného programu byla tradičně podpora projektu Počítače dětem, kdy ředitelka soutěže Miss České republiky, Nikola Kokyová, předala počítač nadanému romskému studentovi Janovi Danielovi. Jan studuje mezinárodní konzervatoř, od třinácti let hraje na klavír a darovaný počítač využije ke svému studiu hudby a předmětu informační technologie.

"Projekt Počítače dětem mi dává smysl z mnoha důvodů. Pomáháme potřebným rodinám k dosažení snů a cílů jejich dětí. Snažíme se podpořit školy a další organizace k hromadnému vzdělávání, protože jsme si vědomi nutné potřeby znalosti práce na počítači. V tomto případě se bavíme o konkrétních programech, které jsou uplatnitelné v budoucnosti na trhu práce. 

Dalším důvodem, proč mi tento projekt dává smysl, je aktivita ESG. Jsme si vědomi faktu, kdy se denně v Evropské unii vyhodí 160 000 kusů notebooků, přitom 70 % z nich se dá dále použít. Výroba jednoho nového notebooku spotřebuje zhruba 1200 kWh a jeho doprava ke klientovi způsobí vypuštění až 30 kg CO2 do ovzduší. Naší aktivitou chceme pomoci přírodě a tato čísla dlouhodobě snižovat," 

uvedl Robert Novotný, zakladatel projektu Počítače dětem.

Stále probíhá veřejná volba nejsympatičtější dívky Miss České republiky 2022

Vítězka veřejného hlasování získá titul Miss Sympatie. Na www.miss-ceske-republiky.cz si mohou fanoušci přečíst rozhovory s jednotlivými dívkami, prozkoumat jejich instagramové profily a prostřednictvím tlačítka "HLASUJ PRO TUTO DÍVKU" pro ni mohou hlasovat. Aby organizátoři zajistili bezpečné a především unikátní hlasování, je potřeba hlas potvrdit skrze e-mailovou adresu fanouška (po hlasování dorazí fanouškovi do jeho příchozí pošty e-mail s žádostí o potvrzení hlasu pro danou favoritku). E-mailová adresa lze při hlasování použít pouze jedenkrát.

Na finále Miss České republiky budou uděleny následující tituly:

 • Miss České republiky 2022 (1. místo),
 • I. Vicemiss České republiky 2022 (2. místo),
 • II. Vicemiss České republiky 2022 (3. místo),
 • Miss Naděje (titul je udělován organizací UNICEF Česká republika),
 • Miss Silueta (dívka s nejhezčí postavou)
 • Titul Miss Sympatie (volí veřejnost prostřednictvím hlasování na internetu).

Organizátoři soutěže krásy připravili pro veřejnost soutěž o nejnovější model iPhone 14 Pro, který do soutěže věnoval čtyřnásobný vítěz kvality mezi e-shopy, internetový obchod Mironet. Mobilní telefon získá fanoušek, který správně tipne první tři umístěné dívky Miss České republiky 2022. Samotnou soutěž o iPhone 14 Pro a její pravidla naleznete v odkaze: https://www.instagram.com/p/Ci-BDhgIE8d/

Představení TOP8 Miss České republiky 2022:

 • 2 - Andrea Kaplanová, 18 let, Blšany u Loun
 • 3 - Klára Porhajmová, 18 let, Brno
 • 4 - Julie Hojdyszová, 22 let, Frýdek-Místek
 • 5 - Karolina Budka, 17 let, Praha
 • 7 - Andrea Kubínová, 26 let, Praha
 • 8 - Natálie Kovářová, 21 let, Praha
 • 10 - Jana Šprtelová, 22 let, Bruntál
 • 11 - Pavlína Jagrová, 23 let, Pardubice

Zdroj: TZ Miss ČR

Autor fotografie: Kristyna Kuybida

Zpracovala: Andrea Ježková