Finálový galavečer již XVII. ročníku prestižní modelingové soutěže Miss & Mr. LOOK BELLA 2023

21.06.2023

V pátek, 16. června proběhl Finálový galavečer již XVII. ročníku prestižní modelingové soutěže Miss & Mr. LOOK BELLA 2023.

Punc jedinečnosti a noblesy dodaly Galavečeru netradiční luxusní prostory nádvoří Moravské galerie v Brně, pod světelným interaktivním mrakem.

Finalisté se představili v rámci Fashion Shows, kdy předvedli modely jak českých, tak i zahraničních TOP Fashion designérů, jako je Yvona Leitner, Petr Kalouda, Olga Rusakova, Luděk Hanák, Nela Slováková, SŠDAM a pánskou módu Blažek.

Večer plný elegance a módy moderovala půvabná Sandra Pospíšilová (Parmová) a o hudební vystoupení se postaral Lukáš Holoubek a celý Galavečer uvedla baletka. Letošní ročník byl díky kovidovému období "nejdelším" v historii soutěže. Proběhlo několik soustředění, především v Rakousku, v Therme Laa - Hotel & Silent Spa a v Hotelu Sen Senohraby.

Porota byla složená z bývalých vítězů, módních návrhářů, světových modelů a celebrit a hodnotila chůzi, znalosti, míry, nebo celkový dojem. Nechyběla promenáda v plavkách či krátký rozhovor se soutěžícími.

Letošní vítěze vybírala patronka soutěže a světová TOP modelka a Miss Look Bella 2012 Veronika Krajplová, ředitel soutěže a pořádající agentury Prestige Models, Martin Špaček, oficiální fotograf soutěže Arthur Koff, maminka našeho letitého patrona Antonína Beránka a vítěze Mr. LOOK BELLA 2010, kterému jsme tento ročník věnovali, za Nadační fond La Vida Loca Eva Behenská, vítězové posledního předkovidového ročníku Miss Look Bella 2019 Elen Kejdová se svým přítelem, režisérem Slávkem Horákem, Mr. LOOK BELA 2019 Patrik Just, 2. ViceMiss Look Bella 2019 Martina Vaňková, Nela Slováková, vítěz Lets Dance a účastník Love Island Vilém Šír, Miss Czech Republic 2016 Zuzana Straková, Muž roku David Kremeň, majitel advokátní kanceláře Bartončík & Bartončík JUDr. Michael Bartončík, Mistr Itálie v cyklistice, s týmem Lampre Luboš Pelánek, fotografka Tereza Arsovová, návrháři, jejichž modely finalisté představili během galavečera. A to Olga Rusakova, Yvona Leitner, Petr Kalouda, Nela Slováková, SŠDAM, Blažek a Luděk Hanák a další osobnosti.

Vítězové Miss & Mr. LOOK BELLA 2023

Anna Marie Mařáová a Tomáš Vykouřil jsou novými Miss & Mr. Look Bella 2023.

Vítězkou, která si odnesla titul Miss LOOK BELLA 2023 se stala baletka z Litomyšle, která aktuálně žije v Brně, Anna Marie Mařáková, která svoji účast v soutěži nezkusila poprvé. Do soutěže krásy Miss & Mr LOOK BELLA se hlásila již v minulých letech, ale díky nízké váze neprošla ani castingy, a bylo ji doporučeno "přibrat". Letos už vše bylo jak má být a v pátek si došla pro vítězství a titul Miss LOOK BELLA 2023.

Jejím protějškem, s titulem Mister LOOK BELLA 2023 je Tomáš Vykouřil z Měnína. Tomáš se osobně znal s patronem soutěže, zesnulým, Antonínem Beránkem, který svou modelingovou kariéru také odstartoval v soutěži LOOK BELLA, kterou v roce 2010 vyhrál a který v roce 2021 tragicky zemřel.

Tomáš Vykouřil svoje vítězství Antonínovi také věnoval. Do soutěže se přihlásila i jeho sestra, dvojče. Využili možnosti, kdy soutěž krásy Miss & Mr. Look Bella je jak pro dívky, tak i pro muže a protože vše dělají spolu, jako správné dvojčata, šli i do této soutěže společně. Jeho sestra, Markéta Vykouřilová se umístila na druhém místě v kategorii dívek jako I. Vicemiss LOOK BELLA 2023. Vítěznou trojici ještě doplnila Valerie Hlinovská s titulem II. vicemiss Look Bella 2023.

I. vicemistrem Look Bella 2023 se stal Kryštof Anděl, následovaný Egorem Zolotarevem, který si odnesl titul II. vicemister Look Bella 2023.

Soutěž Miss & Mr. Look Bella vysílá své zástupce na několik světových soutěží. Titul Miss & Mr Look Bella World 2023 získali Julie Hojdyszová a Tomáš Vykouřil, kteří pojedou reprezentovat Českou Republiku do zahraničí společně s Vítězi hlavního titulu celé soutěže.

Kromě hlavních titulů byly uděleny také tituly Miss & Mr. Look Bella Sympatie 2023, jejichž držitelé byli zvoleni veřejností na instagramu Look Bella. Miss Look Bella Sympatie 2023 se stala Valerie Hlinovská a mužem s největším počtem hlasů, tedy novým Mistrem Look Bella Sympatie 2023 se stal Kryštof Anděl.

Dalšími udělovanými tituly byl titul Miss Look Bella Silueta 2023 a Mister Figure Look Bella 2023. Tito tituly byly uděleny na soustředění v zahraničí, v Therme Laa v Rakousku. Vítězkou se stala Anna Marie Mařáková a Egor Zolotarev.

Na tiskové konferenci a soustředění, které proběhlo v krásných prostorách Hotelu Sen, byly uděleny další doprovodné tituly. Miss Hosel Sen 2023 získala Julie Hojdyszová a Mister Hotel Sen 2023 získal Radim Harapát.

"Gratulujeme vítězům Miss & Mr. Look Bella 2023 a děkujeme všem partnerům za spolupráci na konání této prestižní soutěže. Děkujeme také všem návrhářům za jejich krásné kolekce a již nyní se těšíme na 18. ročník" řekl ředitel Miss & Mr. Look Bella a ředitel agentury Prestige Models, Martin Špaček.

Finalistky 17. ročníku soutěže Miss & Mr. Look Bella 2023:

 • 1 Anna Suchá
 • 2 Julie Hojdyszová
 • 3 Valerie Hlinovská
 • 4 Anna Marie Mařáková
 • 5 Natálie Veselá
 • 6 Barbora Hačecká
 • 7 Michaela Zavadilová
 • 8 Nella Kopčilová
 • 9 Klára Sochová
 • 10 Markéta Vykouřilová
 • 11 Nikola Saňáková
 • 12 Veronika Stejskalová

Finalisty 17. ročníku soutěže Miss & Mr. Look Bella 2023:

 • 1 Egor Zolotarev
 • 2 Tomáš Vykouřil
 • 3 Kryštof Anděl
 • 4 Artemii Busheev
 • 5 Radim Harapát
 • 6 Tadeáš Kunovský

Instagram: lookbellaeu

Facebook: LOOK BELLA

Zdroj: TZ Prestige Models

Zpracovala: Andrea Ježková