Gymnastický míč nebo balanční kameny přilákají děti ke cvičení

22.03.2024

Děti dělají to, čemu se věnují jejich rodiče. Pokud tedy žijete velmi aktivním životním stylem a máte hodně pohybu, děti to od vás určitě okoukají. Samozřejmě je třeba jim sport dávkovat v menších dávkách, abyste jim aktivitu neznechutili. Velkou pomocí mohou být také atraktivní pomůcky.

V prvé řadě vždy dbejte na to, aby mělo dítě adekvátní sportovní vybavení. Mnozí rodiče mají tendenci koupit třeba o něco větší kolo nebo delší lyže – děti do nich přece dorostou. Ano, možná ušetříte nějaké peníze, protože takové vybavení vydrží déle, ale dost možná dítěti aktivitu zprotivíte. Na kole, které je vám příliš velké, nebo lyžích, co jsou moc dlouhé, se nejezdí zrovna příjemně.

Zajímavé pomůcky pro hravý pohyb doma

Venku je to snadné. Můžete vzít děti na vycházku, na lyže, na kolo. Co ale dělat, když prší nebo je velká zima? Říká se sice, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení, ovšem v některých podmínkách je přece jen lepší s dětmi nevycházet. Rozpohybovat je můžete hravě i doma.

Vynikajícím příkladem jsou třeba balanční kameny. Není to nic okoukaného a děti tato zábava zaručeně bude bavit. Balanční kameny jsou v podstatě sada kamenů a hvězd, které se dají používat oboustranně. Položíte je na zem a necháte děti, aby po nich chodily a snažily se udržet rovnováhu. Kromě toho sada obsahuje míček, se kterým si děti mohou kutálet. Celá činnost zlepšuje motorickou koordinaci a rovnováhu dětí. Otáčení vsedě podporuje vestibulární vývoj a při použití míčku se děti učí koncentraci.

V pohybu i u televize

Jistě víte, že je nezdravé celý den sedět v kanceláři, náš pohybový aparát pro to není přizpůsobený a trpí. Řešení existují, můžete pracovat ve stoje, nebo se posadit na gymnastický míč, který aktivuje svalstvo středu těla. To stejné se dá aplikovat i doma. Posaďte děti k televizi na gymnastický míč a nechte je pohybovat se.

komerční sdělení