Hošek: Určitě Vacka nepodceňuji. Na IAF 7 jsem se připravoval po boku Kozmy i Kincla

03.05.2023

V neděli mu udělala radost milovaná Sparta, když otočila zápas v Liberci a zajistila si první místo fotbalové tabulky před nadstavbou. Už ve středu se odehraje na Letné další derby se Slavií, tentokrát pohárové. Třicetiletý ranař David Hošek (8-4-1) u toho ale osobně nebude. "Nechci riskovat, že bych onemocněl, navíc dělám ještě váhu," vysvětluje pro I Am Fighter (IAF) pražský bijec. V sobotu jej na IAF 7 v Říčanech čeká nepříjemný veterán Miroslav Vacek (12-16-1).

"Míru znám dlouho, zápasil s mým kamarádem a týmovým parťákem Matúšem Juráčkem. Je obrovsky zkušený, je to pro mě velká výzva," říká Hošek na adresu svého sobotního protivníka.

Ten sice dva roky nezápasil, čtyři nevyhrál, ale v letech 2014 až 2019 dokázal ukončit před limitem Marka Bartla, Jana Malacha, Tomáše Lejska i Jakuba Běleho.

Přestože je Hošek favoritem, nepodceňuje svého soupeře 

"Jasně, vím, že jsem favorit, ale na to si já nehraju. Znám své kvality, vím, co umí soupeř, a to je pro mě nejdůležitější. Vím, že se výborně připravil a chce vyhrát stejně jako já. Nepodceňuji ho, i když měl delší pauzu. Prohry nic neznamenají a jak se říká – buď vyhraješ, nebo se učíš," neřeší bývalý boxerský reprezentant žebříčkové postavení.

Ostatně jeho původní sport před dvěma týdny v Olomouci ukázal, že i ti, kteří mají delší zápasovou pauzu, ale zároveň se udržují a jezdí pravidelně po kempech, kde pomáhají druhým, mohou být pro papírové favority nesmírně nebezpeční. Pánové Tomáš Šálek a Vladimír Řezníček o tom ví své.

"Já se ale také neflákal. Vyrazili jsme s Mírou Brožem na menší kemp do Plzně, kde jsme spárovali s Davidem Kozmou, Patrikem Kinclem, Leem Brichtou a dalšími kluky z IAF. Byl tam s námi třeba i Filip Grznár," hlásí Hošek formu na blížící se turnaj.

Jak se potýká profesionální bojovník se svou kariérou? 

Na IAF 7 by se rád vrátil na vítěznou vlnu. Tak, jak se mu to povedlo na předchozím galavečeru této organizace, když v prvním kole ukončil Martina Horského. Před sobotou padl po zajímavém průběhu na KSW 79 v Liberci s velezkušeným Andreasem Bergem Gustafssonem, před IAF 6 nestačil v těsné bitvě, na RFA 4 na Nenada Avramoviče.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovory s fightery z galavečeru IAF 6:

S oběma zmíněnými organizacemi má stále platné kontrakty, ale… "Nevím, jak to s RFA bude, sice mám s nimi smlouvu, ale od října nic, nenabízejí žádné zápasy. Co se týče KSW, tam sice potvrzené nemám, ale vše je v jednání. Bude záležet na tom, jak se budu cítit po sobotě a jaké budou mít plány na své nejbližší eventy," nastiňuje další plány.

Ty nejbližší jsou ale jasné. Ve středu od televize doma s rodinou – partnerkou Anetou a dcerkou Vivien – shlédne pohárové finále Sparta vs. Slavia, v sobotu IAF 7 a v neděli možná osobně na Letné, kdy Sparta bude v prvním kole nadstavby hostit Olomouc.

"Když jsem byl mladší, chodil jsem na Spartu na každý zápas. Zažil jsem, když získala double (titul a pohár) a ty bouřlivé oslavy. Po těch letech sucha a neúspěchů je to letos rozjeté skvěle. Každý sport, fotbal není výjimkou, je hodně o štěstí. Tak snad ho bude mít až do konce sezony," přidává bijec, který má stejně jako kamarád Juráček (Slávista) dle milovaného klubu také přezdívku – "Sparťan".

Ten sice v Říčanech zápasit nebude, stejně ale bude mít Renegade Prague Gym (RPG) na galavečeru opět dvojí zastoupení. Stejně jako v říjnu na Královce se vedle Hoška představí v kleci ukrajinský obr Jevgenij Orlov, který bude na závěr celé akce bojovat s Turkem Bugrahanem Alparslanem Karakasem o historicky první pás organizace IAF.

"Těším se na celou akci. Zápasil jsem v obrovských halách i v tělocvičnách. V Říčanech je sice menší hala, ale když bude plno, dá se čekat parádní kotel, podobně jako posledně na Královce. Věřím, že fanoušci dorazí. Na mě, ostatní i Žeňu. Je ve skvělé formě, každým dalším tréninkem se lepší, všichni z RPG věříme, že ten pás urve," láká Hošek příznivce na sobotní večer v Říčanech.

Tak neváhejte, lístky pomalu mizí, stále je ale lze zakoupit v síti Ticketportal.

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková