Hvězdy Love Islandu viděly nové hvězdy MMA! Červinský zničil Hoška, Krt utahal legendu Knížete

12.11.2023

Galavečer RFA vs. IAF: Special Title Night svůj název naplnil bezezbytku. Před zraky hvězd letošního i loňského Love Islandu se zápasníci obou organizací doslova překonávali. A Steven Krt s Viktorem Červinským se doslova dotkli hvězd.

Datum 11. 11. 2023 se stalo doslova magickým. A nejen tím, že součet všech těchto čísel dá 11.

David Hošek byl před duelem s mladým dravcem Viktorem Červinským obrovským papírovým favoritem. Zkušenosti, tvrdost, síly, vše hrály v jeho prospěch. 

"Já do zápasu šel s nějakými 86 kilogramy. Paradoxně jsem na Davida trénoval méně, než jsem zvyklý, protože jsem nebyl schopen nabírat," přiznal po duelu druhý jmenovaný. Je pro doplnění – zápasová váha byla 84 kilogramů, Hošek do souboje šel určitě s více než devadesáti.

A pokud jste viděli staredown mezi prozatímním šampionem (Červinský) a zraněným regulérním králem RFA ve střední váze Dominikem Humburgerem, museli jste si říkat, že se díváte na setkání staršího brášky s mladším, a ne na borce v jedné váhové kategorii. "Nikdy neříkej nikdy, ale střední váha zatím pro mě prostě není," několikrát zopakoval říčanský expres.

Pro dnešní večer byl ale talent s přezdívkou "Godiny" králem. Hoška vlastně vůbec nepustil do zápasu. Rozkopával mu přední nohu, kontroloval až na dvě výjimky duel v postoji, a tak to byl nakonec "Sparťan", kdo chtěl vzít zápas na zem. A při druhém pokusu přepadl, chyboval a Červinský jej v poslední minutě prvního kola utáhl.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor s Viktorem Červinským a Yevgenym Orlovem po zápasech.

Dobře, dejme tomu, štěstí a skvělá taktika rozjetého mladíka, který vyhrál i čtvrtý letošní profesionální duel. Co se ale dělo o zhruba hodinu později, nad tím kroutili hlavami i zkušení harcovníci a snad všichni zápasníci, kteří event sledovali.

Petr Kníže sice už oslavil 46. narozeniny, v kleci nebyl od loňského dubna, kdy nestačil v odvetě na Davida Kozmu, ale přesto…

"Monster" byl proti o devatenáct let mladšímu Stevenu Krtovi, toho času šampionovi IAF ve velteru, obrovským favoritem. Kurzy na výhru mladšího z dvojice? 10 ku 1. A po nějakých 50 vteřinách to vypadalo, že se bookmakeři nespletli. Sokolovský bijec padl k zemi po tvrdém háku legendy a když ta ho zalehla, vypadalo to na rychlý konec.

Jenže Krt se z otřesení nejen, že dostal, on se dostal i zpod Knížete. Ve druhém kole se dění v kleci vyrovnalo a od třetího to byl on, kdo dominoval. Dokonce se dostal "Monsterovi" do zad a nasadil škrcení. "Ale to nešlo. Ten chlap má trapézy a krk. Zkoušel jsem to přes rameno a pusu, ale ani to nešlo. Docela jsem se tam zatavil. Monstra uškrtil jen Karlos a ten má ruku jako já stehno," usmíval se na tiskovce už se speciálním pásem RFA vs. IAF před sebou.

Legendu domácí scény totiž dokázal – naprosto zaslouženě – nakonec udolat po pěti kolech 3-0 na body. 

"Myslím, že mě podcenil. Já do toho dal fakt všechno. Moc děkuji rodině a svému týmu, který mi dával do těla každý jeden trénink. A když jsem viděl, že slábne a odchází kondičně, byla to voda na mlýn pro mě. Věřil jsem, že pokud přežiju své tradiční mizerné první kolo, mohu vyhrát," přidal.

Zároveň tak oba přidělali starosti promotérům obou organizací. V titulových bitvách to totiž skončilo 3-0 pro IAF. "Budeme s tím muset něco udělat, ale plány prozradíme až později, musíme si sednout a vše vyhodnotit," zaznělo na tiskové konferenci od Petra Ondruše (IAF) i Borise Marhanského (RFA).

A kdo, že byl ten třetí zástupce české strany v této speciální noci? Ano, Tadeáš "Mawar" Růžička. Ten slíbil, že slovenského mladíka Jakoba Mikulu ukončí nejpozději ve druhém kole, a tak se i stalo. "Ukázal srdce. Vážně. Překvapil mě, zlepšil se. Jsem moc rád, že jsem se mohl ukázat v kleci, cítit tu podporu. Ten pás a vítězství patří mamince, která to vše, co se kolem mě dělo, se mnou prožívala nejvíce," pronesla před novináři kontroverzní postava domácí MMA scény.

Protivníky po zápasech oceňovali také David Zoula, Nick Stamidis a Adam Herajn. Prvně jmenovaný za to, že Ákos Dömök dorazil a dal mu šanci vůbec zápasit. Stamidis se poklonil svému tanečnímu partnerovi Janu Králíkovi, se kterým společně dali divákům zápas večera. Ta skončilo po vyčerpávajících patnácti minutách remízou.

A navrátilec Herajn poděkoval Krizstiánovi Simonovi, že duel pokračoval i přesto, že v závěru druhého kola inkasoval tvrdé koleno ve chvíli, kdy seděl na podlaze. "Moc se mu ještě jednou omlouvám. A děkuji, že nakonec pokračoval. Protože kdyby ne, prohrál bych na diskvalifikaci. Cením si jeho sportovního ducha, děkuji," zopakoval v kleci, v pozápasových rozhovorech i na tiskové konferenci 27letý ranař Monster Gymu.

Cenné vítězství zapsal Matěj Val, který dokázal už v prvním kole ukončit zkušeného Inda Krishana Rawata, když si počkal na svůj moment a doslova rivala vypustil parádní sérií tří kolen v klinči. A následně jej dorazil na zemi.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY RFA VS. IAF – SPECIAL TITLE NIGHT (vítězové velkými písmeny):

1. zápas, 3x3 minuty, lehká váha: Tobiáš Barták vs. ERIK NAGY – na body

2. zápas, 3x5 minuty, bantamová váha: Natálie Trikalová vs. KAMILA ŠIMKOVÁ – TKO 2. kolo

3. zápas, 3x5 minuty, pérová váha: MATĚJ VAL vs. Krishan Rawat – TKO 1. kolo

4. zápas, 3x5 minuty, lehká váha: David Zoula vs. Dömök Ákos – TKO 1. kolo

5. zápas, 3x5 minuty, catchweight do 80 kg: Jan Králík vs. Nick Stamidis – REMÍZA

6. zápas, 3x5 minuty, catchweight do 74 kg: Adam Herain vs. Krizstián Simon – TKO 3. kolo

7. zápas, 3x5 minuty, velterová váha: ADAM ŠINDELÁŘ vs. Michal Duba – škrcení 1. kolo

8. zápas, 3x5 minuty, těžká váha: JEVGENIJ ORLOV vs. Arya Sheikh Hosseini – TKO 2. kolo

9. zápas, 5x5 minuty, střední váha: David Hošek vs. VIKTOR ČERVINSKÝ – škrcení 1. kolo

10. zápas, 5x3 minuty, Realfight titul do 70 kg: TADEÁŠ RŮŽIČKA vs. Jacob Mikula – TKO 2. kolo

11. zápas, 5x5 minuty, velterová váha, super pás RFA vs. IAF:
Petr Kníže vs. STEVEN KRT – 3:0 na body

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková