Hybernia zve do džungle – výpravný rodinný muzikál Tarzan je tahákem podzimní sezóny

21.10.2022

Divadlo Hybernia se na podzim proměňuje v džungli. Právě tam se totiž odehrává jeden z nejznámějších dobrodružných a milostných příběhů dokreslený poutavou scénou, kostýmy a hudbou Phila Collinse.

Jeden z nejúspěšnějších muzikálů plný světových hitů, který vznikl pro studio Walt Disney nabízí nevšední rodinnou podívanou s dvacetičlenným živým orchestrem a skvělými výkony českých muzikálových hvězd. Do konce roku divadlo Hybernia uvede ještě devět představení a diváci se dočkají také dalších novinek.

V podzimní sezóně se uvedou divákům noví představitelé malého "Tarzánka". V hlavních rolích nejvýpravnějšího díla u nás se nově vystřídají Jakub Barták v alternaci s Adamem Šrámkem. Dospělého Tarzana si zahrají David Gránský, Peter Pecha a Robert Urban.

"Hrát Tarzana s hudbou Phila Collinse je privilegium, kterého si nesmírně vážím. Nejen proto, že mohu na jevišti stát s řadou skvělých kolegů a muzikantů, ale na jeho realizaci jsme si dali opravdu záležet, a vždycky se pilně připravujeme i na každé jednotlivé představení, abychom divákům mohli nabídnout zážitek, na který snad nezapomenou," zve jeden z Tarzanů, herec Robert Urban.

V roli Jane ho doprovodí Ivana Korolová, Petra Vojtková a Klára Jelínková. V představení v režii Libora Vaculíka uvidí diváci také Josefa Vojtka, Mariana Vojtko, Ernesto Čekana, Tomáše Trapla a další herce, včetně deseti akrobatů.

Muzikál Tarzan získal za skladbu Phila Collinse You´ll Be In My Heart nominaci na cenu Grammy, Zlatý Globus i Oscara za nejlepší píseň. Představení ocenili již v minulosti i tvůrci přímo ze studia Disney. Upozornili především na scénu a její propojení s choreografií, pojetí kostýmů a výkony herců.

"From the start, it was clear that the audience was in for a treat. The scrim was raised to what would become the centrepiece of the staging: two large tree trunks. The appearance of the leopard was the first moment you really saw how physically the director (Libor Vaculík) and choreographer, (Ivana Hannichová) would use their artists in conjunction with the set designer (Hloušek). The Prague Tarzan is a very clever production, " zněla citace od tvůrců, kteří viděli představení v Praze na premiéře 4. října 2019.

(Od začátku bylo jasné, že publikum čeká lahůdka. Jednoduchý nápad byl pozvednut na to, co se stalo středobodem inscenace: dva velké kmeny stromů. Vzhled leoparda byl prvním okamžikem, kdy jste opravdu viděli, jak fyzicky režisér (Libor Vaculík) a choreografka (Ivana Hannichová) využívají své umělce ve spojení se scénografem (Hloušek). Pražský Tarzan je velmi chytrá inscenace.)

Do konce roku nabídne Divadlo Hybernia ještě představení muzikálu Janka Ledeckého Galileo, nebo muzikál Mefisto v režii Filipa Renče. Milovníci historie se mohou těšit zatím pouze na jediné představení hostujícího divadla Nová scéna v Bratislavě s původním slovenským muzikálem Marie Terezie #poslední milost. V hlavní roli se Sisou Sklovskou čeká diváky výpravná podívaná s propracovanými kostýmy a příběhem výjimečné panovnice. V přípravě je také Česká mše vánoční a další projekty.

"Zveme všechny diváky do muzikálového Divadla Hybernia nejen na jedinou muzikálovou disneyovku v České republice, ale také na nový vánoční projekt Českou mši vánoční s možností prohlídky původní kapličky, a v únoru pak na Zpívání v dešti," říká Eva Homindová, ředitelka Divadla Hybernia.

Autor: Petr Mráček
Foto: Divadlo Hybernia