I české celebrity se snaží šetřit s energiemi, jak se jen dá

24.11.2022

Při příležitosti otevření 39. prodejny společnosti Electro World v historickém centru Prahy v obchodním domě Bílá Labuť se sešly české celebrity, aby okoukly nejen novou prodejnu. 

Moderátorka Monika Leová, herečka Barbora Mottlová, návrhář Osmany Laffita, zpěvačka Anna Julie Slováčková, moderátorka Eva Decastelo a modelka Eliška Bučková dorazili na slavnostní pre-opening nové prodejny s elektro spotřebiči, kde hledali nejen inspiraci na vánoční nákupy, ale také tipy na úsporné spotřebiče. Zároveň prozradili, jak bojují se zvyšujícími se cenami za energie, co si přejí od Ježíška a jaký nejhorší dárek dostali.

Role moderátorů slavnostního aktu se zhostili Ondřej Cikán spolu s herečkou Barborou Mottlovou, které pro tuto příležitost navrhl šaty znázorňující bílou labuť Osmany Laffita. 

"Přišla jsem do Electro Worldu omrknout nové telefony, protože na něm často pracuji a ten, co aktuálně mám, už má to nejlepší za sebou. Tak si asi udělám k Vánocům radost novým telefonem. Věci do domácnosti jako je pračka nebo třeba žehlička pro mě osobně nejsou moc dárek, protože to je pak dárek pro všechny, se kterými sdílím domácnost a já nejsem moc hospodyňka," smála se Bára Mottlová, která také prozradila, že si před nedávnem pořídila tepelné čerpadlo, které jí aktuálně vysouší vytopený baráček.

To Eliška Bučková, která na akci dorazila se svým partnerem prozradila, že jeho dva syny rozmazluje, jak jen může. Nedávno jim pořídila popcornovač a mladšímu synovi k narozeninám zase výrobník na cukrovou vatu a vaflovač. 

"Partner mi už trochu nadává, protože máme úplně zaskládanou kuchyň různými spotřebiči a polovinu z nich nepoužíváme. Já například absolutně miluju rýžovar, bez něj nedokážu žít, to je pro mě největší bomba. Jsem totálně magor do různých elektro vychytávek a jsou to opravdu věci, za které utrácím nejvíc peněz, není to ani oblečení ani boty, ale jsou to právě spotřebiče."

Přesně naopak to má Eva Decastelo, která prozradila, že jednou dostala k Vánocům domácí pekárnu na chleba. 

"Já neumím vařit, celkově s tím strašně bojuju. Uvařím cokoliv, ale všechno chutná stejně, nejsem dochucovač a díky tomu, že moje výtvory nikdy nevyjdou, tak mě to zkrátka nebaví. Takže když mi pod stromeček kdokoliv daruje cokoliv, co nějak souvisí s kuchyní, je to pro mě danajský dar. Vím, že nastane peklo, budu to chtít vyzkoušet a zase to nevyjde," smála se Eva, která také prozradila, že doma vyměnila všechny zásuvky a prodlužovačky za ty chytré, aby zbytečně nespotřebovávaly energii.

Monika Leová na sebe zase prozradila, že se zvýšením cen energií málo topí, a že se naučili doma teple oblékat. Při odchodu vypíná všechny spotřebiče a snaží se šetřit také při nákupu potravin. Už si ani nedopřává horkou vanu, ale jen rychlou sprchu. Anička Slováčková má ke všem svým věcem opravdový vztah, a dokonce jim dává jména. 

"Nejlepší věc, kterou jsem udělala je, že jsem si koupila robotický vysavač, protože mám dvě kočky a jsem často mimo domov, takže se vracím do uklizeného a je to skvělý pocit. Dokonce dávám všem věcem vlastní jméno, vysavač je Adolf, protože je to můj sluha a třeba moje auto je Čenda."

Slavnostně otevřenou prodejnu Electro World, první v centru metropole, návštěvníci neminou. Nachází se v přízemí obchodního domu Bílá labuť a hned po otevření bude mít pro zákazníky připravené speciální slevové akce i populární Black Friday. "K tomu navíc ještě zákazníci v Bílé labuti získají až do 27. listopadu 20 % z ceny nákupu vybraných Black Friday produktů zpět na Věrnostní kartu Electro World, " upřesnil Roman Kocourek, jednatel a ředitel Electro Worldu.

Zdroj: TZ Presscode

Zpracovala: Andrea Ježková