I přes vítězný souboj na galavečeru RFA 9 hodnotí svůj výkon Veronika Babe Zajícová negativně. Proč?

28.04.2023

Mladá fighterka Veronika Zajícová předvedla na galavečeru RFA 9 ve slovenské Prievidzi neskutečný zápas. Přesto svůj výkon hodnotí negativně. Podívejte se na rozhovor.

Kdy a na jaké akci jste zápasila naposledy?

22.4. na RFA 9 Prievidza, SK.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor před a po zápase na RFA 9 s Veronikou Zajícovou:

Kdo byl váš soupeř a jak jste se na něj připravovala?

Moje soupeřka byla maďarka Katalin Aranyi. Připravovala jsem se na ní hodně, ale dva týdny před zápasem jsem dostala angínu a dostala jsem silná antibiotika. Takže jsem asi 10 dnů netrénovala. Původně jsem si myslela že ten zápas nakonec kvůli tomu nedám. Ale hrozně jsem ho chtěla, tak jsem se snažila to pak nějak dohnat. Ale co mě trochu omlouvá, tak to, že soupeřka byla o hodně těžší. 

Já zápasím v 52kg, ale jelikož mi nenašli soupeřku, tak mi nezbylo nic jiného, než jít do váhy 57,2kg s tím, že soupeřka ještě převážila o dvě kila. Takže v zápase byla min. o 6kg ještě těžší a jde to hodně znát.

Okomentujte prosím průběh zápasu z vašeho pohledu. Co se podařilo skvěle a co naopak vůbec?

Moje hodnocení mého zápasu je hodně negativní. Vůbec se mi nepovedl a neměla jsem z výkonu vůbec radost. Byl to jeden z mých nejhorší výkonů. Ale někdy to tak holt je. Někdy zápas sedne, někdy zas vůbec.

A jelikož tohle byl můj první profi zápas, tak to byla pro mě změna. Najednou 3x 5min lokty, kolena bez holení, tak jsem byla taková asi opatrnější. Navíc v prvním kole mi úplně odpadla fyzička. Ale já mám jinak fyzičku dobrou, takže to bylo asi stresem a vším. Soupeřce zas o tak moc nešlo, ale mě celkem ano, jelikož jsem na začátku. Byla jsem na domácí půdě a přijelo tam kvůli mě plno lidí a celkově.

Jaká byla atmosféra v hale během zápasu? Vnímala jste nějaké vzkazy či pokřikování od diváků?

Ano určitě celý zápas jsem slyšela jak mi všichni fandili a řvali moje jméno a tak, bylo to hrozně super. A taky mi to hodně pomohlo, protože hlavně i kvůli tomu jsem si furt říkala v hlavě, že se musím více snažit.

Je podle vás výsledek fightu spravedlivý? Chcete odvetu?

Podle mě je úplně v pořádku. Soupeřka mě sice tlačila na provazy, ale jelikož jsem neměla moc fyzičku, tak jsem tam sama zůstávala, protože mi to vyhovovalo, jelikož ona mě sice tlačila, ale já jsem se ji snažila furt bouchat. To ona nedělala skoro vůbec. 

Ale kdyby soupeřka chtěla odvetu, tak já s tím určitě nemám problém. Ale ocenila bych tentokrát, kdyby navážila tolik, kolik má.

Sebral vám zápas hodně sil? Jak právě teď regenerujete?

Ano, vzal mi hodně síly, protože přece jenom při moji váze 56 kg, když má soupeřka min. přes 6kg více, tak to jde hodně znát. Bohužel neregeneruji vůbec, protože za tři týdny mám další zápas v Havířově a zjistila jsem, že mám hodně věcí na čem pracovat, takže se to teď budu snažit dohnat.

Jaký je podle vás ideální způsob získání ztracené energie? Meditace, wellness?

Myslím, že welness.

Za co utratíte vybojované peníze? Čím si po zápase uděláte radost?

Zaplatím si cestu do Irska na tréninky plus asi oblečení. Oslavím to z kamarády.

Kde si mohou fanoušci koupit váš merch?

Zatím se na něm pracuje.

Napadá vás teď jméno soupeře, kterého byste ráda vyzvala?

Teď mě vyzvala na RFA 11, které bude v Bratislavě, bratislavská hvězda MMA Tauber Elina.

Tak uvidíme, jak se k tomu postaví promotéři.

Jaký zápas vás čeká? Na jakou akci byste ráda pozvala fanoušky?

Teď mě čeká za pár zápas na RFA 10 v Havířově. Má premiéra mezi profiky v Česku.

Instagram: zajicovafighter

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková