IAF 7: další ohlasy zápasníků po galavečeru v Říčanech

07.05.2023

Galavečer I Am Fighter 7 je minulostí, pás šampiona v těžké váze zná svého majitele. Na dalších řádcích naleznete nejen hlasy šampiona Jevgenije Orlova, ale i dalších zápasníků.

Viktor Červinský (19 let, Cage Warriors Říčany, porazil ve 2. kole na TKO Pavla Pilného): 

"Ze začátku jsem byl možná až moc pasivní, ale nakonec to dopadlo tak, jak jsme si naplánovali… Fyzička je základem pro bojové sporty, jsem rád, že jsem ukázal, jak kvalitně kondičně jsem připraven… Píno, určitě se mi líbí ten stříbrný pás, co vyhrávají zápasníci IAF po titulových zápasech. Za měsíc si to o pás ve velteru rozdají ti dva týpci – Krt a Bočáň. Rád bych si to pak s vítězem rozdal o tu stříbrnou krásku."

David Hošek (30 let, RPG, porazil ve 2. kole na submisi Miroslava Vacka): 

"První kolo možná nebylo úplně dle představ týmu, protože mě dokázal hodit, měl jsem to ale pod kontrolou, nechtěl jsem inkasovat zbytečně lokty, nebo si naběhnout do nějaké páky, navíc jsem viděl, že mu hodně odchází fyzička. Ve druhém kole už byl unavený hodně. Docela mě překvapil tím druhým takedownem, protože jsem myslel, že když se mu z jednoho postavím, tak už po druhém nepůjde."

,,Jinak to byla parádní atmosféra, menší hala, ale brutálně narvaná, moc se mi to líbilo, parádní místo… Pás IAF by pro mě lákavý byl, ale pak samozřejmě záleží také na soupeři, přece jen, když jdeš o pás, chceš i kvalitního protivníka. Ale myslím, že v případě IAF bych o to nemusel mít obavy. Vše ale závisí na Pínovi a také samozřejmě na mém týmu, jak se rozhodnou. Přece jen, mám smlouvy také s KSW a RFA…"

 A co se týče dalšího mého ukončení na zemi – je strašně těžké držet postoj s někým, kdo vám neustále sklání hlavu, jde dopředu a prosí o to, aby se tam objevila jedna, nebo obě nohy, aby mohl zatáhnout. Všichni se mnou takto zápasí, nedrží postoj, počkají si na to, až napřáhnu a tahají mě na zem. 

Takže kluci, když to chcete, oka, jdeme na zem, tam mohu použít lokty, bomby, jako dneska škrcení, nevadí mi, že si všichni pořád myslí, že zem je moje slabina, přestože už se MMA věnuji pár let a trénuji fakt s dobrými borci. Je fakt, že mě tímhle přístupem soupeři vlastně pokaždé jen příjemně naserou, že jim chci ukázat, co ve mně je. Protože, když jsem Míru sledoval, tak postoj nemá špatný, mohl ho se mnou zkusit držet, ale neudělal to… I když, je pravda, že v postoji jsem v MMA ještě s nikým neprohrál, a když ho se mnou někdo zkusil držet, dostal K.O. Ale jak jsem řekl, nevadí mi tato škatulka." (úsměv)

Frederico Komuenha (31 let, All Star Training Center, porazil za 11 vteřin Alexe Vöröse): 

"Před zápasem ten příběh s Davidem Zoulou byl trošku jiný. Jsem mu tady u dveří na rozcvičku říkal, aby to neukončil v prvním kole po třech minutách, abych musel rychle naskočit já. Tak jo, ukončil to po čtyřech minutách, takže, když jsme se tady v chodbě míjeli po jeho zápase, tak jsem pogratuloval a dodal, že za tohle, to můj soupeř schytá ještě více. A trvalo to jedenáct vteřin. Škoda, že mi pak na konci sebral rekord IAF v nejrychlejším ukončení organizace Žeňa Orlov. Holt další motivace. (smích) 

,,Chtěl jsem otevřít zápas vnitřním lowkickem a jít do tlaku, protože, co jsem viděl, Alex neumí pracovat pod tlakem, jediné, co tak se zabalí do dvojáku. A přesně to se stalo i v samotném zápase… Byl jsem hodně hladový po tom KSW, kde jsem to podělal, takže tady jsem si řekl, že ten zápas se bude vyvíjet tak, jak chci já… Co se týče dalšího soupeře, tak je mi to celkem jedno, ale mám to v IAF 3-0, takže pokud bych vyhrál další duel, určitě by mě mohl zajímat i pás ve velteru… Dneska jsem šel střední váhu bez nějakého shazování, takže pokud najedu na dietu, tak nebude problém se dostat na 77."

Pozn. redakce: Rozhovor s Fredericem Komuenhou těsně po zápase na IAF 6:

Tomáš Holeček (18 let, MMA Monster Gym, porazil Jiřího Bárneta na body): 

"Zápas jsem si užil, i když byl hodně náročný, byl jednodušší než s Matějem (Valem, rivalem), ale zvládl jsem ho, jak jsem chtěl, prostě vémolice…"

,,Co se týče ucha (má v něm čtyři stehy), tak to mi načal už před týdnem trenér Monster (Petr Kníže), tady mi ho dorazil soupeř někdy ve druhém kole, ale v pohodě… Soupeř byl nepříjemný, dostal jsem ho na poslední chvíli, ale já se výzev nebojím, rád bych konečně už někoho blíže ke mně. Jako je sranda mlátit starší kluky, ale chtěl bych také nějaké ty mladé pušky jako jsem já."

Pozn. redakce: Rozhovor s Tomášem Holečkem těsně po zápase na IAF 6:

Vilém Fencl (32 let, Red Dog Gym, porazil Davida Závodu na body): 

"Ty vole, chlapi, já jsem kickboxer, chodím třikrát tři minuty, takže ta pětiminutovka mě málem zabila."

,,A David je tvrďák, já mu tam házel kolena na hlavu, lokty, bomby a on držel, chtěl jsem ho ukončit v prvním kole, ale on se neposral a pak ho hodně držel ten jeho wrestling. Hoši, jsem úplně vyřízený, chtěl jsem si to užít více v postoji, ale v boji se to vždycky nějak zvrtne. Co se týče dalších ambicí, MMA pro mě moc není, já už se bojovým sportům nemohu věnovat na sto procent, ale pokud by přišla nabídka na K-1 v malých rukavicích a v kleci, jdu do toho."

Miroslav Vacek (35 let, MMA Milovice, prohrál na submisi s Davidem Hoškem): 

"To, co jsme si nastavili v tréninku, tak v prvním kole fungovalo, ale David je rozjetý a extrémně silný, takže bohužel mi došla fyzička. Když jsem z toho ten rok, nebo necelé dva, jako já, tak tréninky a kempy jsou super, ale zápasy úplně něco jiného. Zvláště v tomto věku se do toho tempa špatně naskakuje, těžko natrénuješ zápasové extrémy…"

,,Davidovi přeji jen to nejlepší, je opravdu dobrý, rozjetý a hodně, hodně silný… Nejsem úplně spokojený, ale musím být soudný, každopádně před dvanácti lety jsem tady začínal, a tak trochu doufal, že to dopadne jinak, abych tady mohl také skončit. Nepovedlo se a porážkou prostě odcházet nechci, takže pokračujeme v přípravě, přitvrdíme a chtěl bych kariéru zakončit nějak hezky, vítězně."

Jevgenij Orlov (34 let, RPG, vyhrál svůj titulový duel za osm vteřin): 

"Nečekal jsem, že ten zápas bude takto rychlý, myslel jsem, že to ukončím až na zemi, ale když to dopadlo takto. Nezlobím se za to, samozřejmě… Změny soupeřů nebyly nic příjemného, ale o Karakasovi jsem věděl dostatečně dopředu, takže jsme se na něj nakonec dokázali připravit, nakoukat a výsledek jste viděli…

,,Nevím, jestli mu těch osm vteřin stálo za tak dlouhou cestu, ale já ho rozhodně nepodceňoval, protože jsem nastavený tak, že pokud někdo vleze do klece, zavře se za námi, tak je prostě připravený na zápas… Tenhle pás je pro mě hodně cenný, vždycky jsem chtěl ovládnout nějakou kvalitní organizaci, je to ale jen další krok za ještě většími cíli, které si před sebe kladu… Co se týče Cverny a obhajoby. Když se domluví Píno s mým týmem a s ním, nemám s tím problém, já si soupeře nevybírám, nikoho se nebojím… Oslava titulu? Pořádně se najím a půjdu spát."

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková