IAF 7: Ukrajinský obr budí respekt. Orlov stále marně vyhlíží soupeře pro titulovou bitvu

24.04.2023

Galavečer I Am Fighter (IAF) 7 v Říčanech se nezadržitelně blíží. Pro organizaci půjde o historickou událost – poprvé se bude bojovat o její pás. Jenže titulový duel přidělává promotérovi a bývalému zápasníkovi Petr Ondrušovi nejednu vrásku na čele.

Zkušený bývalý zápasník dokáže kormidlovat svoji organizaci IAF, aktivně sám stále sportovat, připravit dvě povedené série reality show, přijít během covidových omezení s nápadem na Streetfightera, domluvit spolupráci s polským gigantem KSW. Zajistit soupeře pro ukrajinského obra je ale pořádně těžkým oříškem k rozlousknutí.

"Oslovili jsme pár velice zajímavých jmen, nakonec jsme se po několika odřeknutí domluvili s Maďarem Mariem Bacsem (6-0). Ten se ale pro jistotu v minulém týdnu zranil," kroutí hlavou 42letý bývalý skvělý kickboxer a například první český zástupce v KSW, které se letos poprvé představilo také v Česku.

120kilový pořízek z ukrajinského Krivého Rogu, který se později s rodinou přestěhoval do Moskvy, aby nakonec v roce 2012 reprezentoval svoji vlast na olympiádě v řecko-římském zápase, má pohled, ze kterého se rozklepou nejedna kolena. Zjevně to platí také pro potenciální soupeře. "Na česko-slovenské scéně není nikdo s podobně kvalitním rekordem, kdo by mu chtěl nastoupit," tvrdí Ondruš.

Se svým přísným výrazem se výrazně se posunul

Faktem totiž je, že kromě přísného výrazu Orlov během čtyř let, kdy se věnuje MMA, udělal výrazný výkonnostní posun. Dlouho platilo, že tenhle fantastický zemař byl extrémně zranitelný v postoji. Jenže jak zjistili pánové Soslan Gasijev či naposledy Martin Dědek, zástupce pražského gymu RPG zapracoval i na této stránce boje a stává se tak z něj stále komplexnější bojovník.

Ostatně, přes všechny počáteční případné nedostatky a slabiny, stále platí, že Orlova dosud porazil pouze jediný soupeř – slovenský chasník Martin Budaj, toho času zástupce slavné UFC, kde jej příští víkend čeká druhý zápas. Dalších sedm soupeřů Ukrajinec zdolal. Čtyřikrát na galavečer IAF, proto je nezpochybnitelný, ale by se právě on stal prvním šampionem organizace.

Tento plán ale momentálně narušují problémy s důstojným soupeřem pro historickou bitvu. Jistě, jsou tu zmíněný Závoda, či veterán Alex Cverna, oba si ale v tuto chvíli musí titulovou výzvu zasloužit v kleci. Prvně jmenovaný s Orlovem už prohrál, druhý patří do dlouhého seznamu těch, se kterými se měl utkat, ale z různých důvodů na střet nedošlo. V jejich případě konkrétně na podzim roku 2019.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor s veteránem Alexem Cvernou na Clash of the Stars 4:

Každopádně z třinácti naplánovaných soubojů pro IAF 7 je v tuto chvíli potvrzených deset, což je dvanáct dní před galavečerem skvělá zpráva. Zranění vedle Maďara nahlásili ještě plánovaní rivalové pro vítěze druhé řady IAF Reality show Tomáše Holečka a vracejícího se Petra Berana.

Kromě nich se mohou fanoušci MMA těšit na souboje Davidy Zoulu a Závodu, řežbu dvou skvělých postojářů Olega Serdyuka s Josefem Stráníkem a také další bitvy Frederica Komuenhy a Davida Hoška, kteří jsou produktem zmíněné spolupráce IAF a KSW.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor, který natáčela naše redakce s Fredericem Komuenhou po zápase na galavečeru IAF 6:

Chybět nebudou ani dětští bojovníci

Oba si chtějí spravit náladu po porážkách v polské organizaci, byť oba předvedli skvělé výkony, na Hoška pak v co-main eventu čeká nepříjemný veterán Miroslav Vacek. Ten má z minulosti za opaskem skalpy takových jmen jako Jan Malach, Marek Bartl, či Jakub Běle.

A chybět nebudou ani dětští bojovníci. Proti Milanu Flégrovi, kterého již příznivci IAF znají, se postaví jeho přemožitel z nedávného duelu dle pravidel čínského boxu (sandy) – Kristián Váňa.

Tak neváhejte, lístky na IAF 7 v Říčanech jsou k dispozici v síti Ticketportal a kapacita Sportovní haly v Říčanech není nafukovací.

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková