IAF 7: v Říčanech si bude chtít spravit chuť Hošek, do Sokolova titul a obr Cverna

24.03.2023

Přípravy na nejbližší galavečery organizace I Am Fighter (IAF) jsou v plném proudu, a proto je na místě přidat žhavé novinky. "Fanoušci se mají opravdu nač těšit," usmívá se promotér Petr "Píno" Ondruš.

Nejbližší galavečer organizace IAF se koná už v květnu

6. května v Říčanech IAF 7, o měsíc později 9. června v Sokolově. To jsou nejbližší dva eventy IAF. Na obou dojde na titulové bitvy. Ani to ale nejsou jediná lákadla.

V Říčanech, kam už nyní můžete zakupovat lístky, se totiž představí vedle domácích nadějí třeba i hvězdný David Hošek. Bývalý špičkový český boxer se po půl roce opět představí na galavečeru IAF. Opět po předchozí nepříjemné porážce, tentokrát na prvním galavečeru KSW v Česku, když jej v Liberci zdolal zkušený Švéd Andreas Berg Gustafsson.

Pozn. redaktorky: Zúčastnila jsem se galavečeru IAF 6, kde panovala nezapomenutelná atmosféra.

"Trochu to tak vypadá, ale nečeká ho nic snadného. Miroslav Vacek sice naposledy stál v zápase v říjnu 2021, ale trénuje pořád, půjde do jubilejního třicátého profesionálního zápasu, jezdí spárovat po celé republice, jen prostě dosud nepřišla žádná nabídka, která by ho definitivně oslovila," říká k tomuto souboji Ondruš. "Až nyní. David Hošek se neodmítá," pousměje se.

Kdo je Miroslav Vacek? 

Pětatřicetiletý veterán domácí scény, který zápasil především na akcích GCF. A který buď jel na vlně výher nebo porážek, vlastně nikdy v kariéře nevystřídal zelené s červeným políčkem více než jednou. A za svým opaskem má opravdu zajímavé skalpy. Namátkou Jakuba Běleho, Jana Malacha, Tomáše Lejska, nebo Marka Bartla.

"V postoji je nebezpečný, umí i na zemi, byť tam je to slabší, ostatně devět z dvanácti výher zaznamenal na knockout. Ale právě z tohoto pohledu to je pro postojáře typu Hoška hodně zajímavé," láká na duel Ondruš.

Pochopitelně se fanoušci mohou těšit i na první titulovou bitvu pod hlavičkou IAF. Tato čest připadne ukrajinskému, stále se zlepšujícímu se pořízkovi, Jevgeniji Orlovovi. Jeho soupeř se zatím stále intenzivně hledá. Respektive, už by o něm mělo být jasno, ale čeká se na podpis.

To o titulové bitvě – ve velteru do 77 kilogramů – pro sokolovský turnaj na začátku června je jasno. "Vybírali jsme z trojlístku Steven Krt, František Bočáň, Matěj Fojtík. Mezi sebou to mají v minitabulce 1-1, nakonec jsme se rozhodli pro první dva jmenované," vysvětluje volbu bývalý dlouholetý elitní tuzemský bojovník. Že by měl být Fojtík prvním vyzývatelem nového šampiona není třeba dodávat.

Pozn. redakce: Baví vás MMA a box? Sledujte zajímavé novinky z české, slovenské a zahraniční MMA scény.

Video ze souboje Bočáň vs. Krt z IAF 3:

Obr Alex Cverna se po dvou letech vrací do klece

Do role contendera by se v Sokolově rád pasoval také obr Alex Cverna. Známý tuzemský veterán, kterého ale provází časté zdravotní problémy, se do klece vrací po dvou letech, když na IAF 2 porazil na body Martina Horského. Teď jej čeká Gruzínec Soslan Gasijev.

Toho čeští fanoušci mohou znát z duelu právě s Orlovem, do kterého naskočil loni v dubnu coby náhradník za Davida Závoda (nucená stopka po knockoutu na amatérském MS). A přestože Ukrajinci po 168 vteřinách podlehl, v úvodní ostré přestřelce olympionika z Londýna roztančil a chvíli to vypadalo na šokující výsledek.

Pro postojáře Cvernu tak ideální protivník pro to, aby si v případě vítězství řekl o šampiona IAF. Což by určitě donutilo k akci také Závodu. Ať to dopadne jakkoliv, u těchto škatulat nemůžete chybět. Naladit se můžete v květnu v Říčanech, vstupenky na Sokolov půjdou do prodeje už brzo!

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor s obrem Alexem Cvernou:

Pro aktuální informace proto sledujte sociální sítě organizace IAF.

Instagram: iaf_iamfighter

Facebook: I am fighter

Youtube: I AM FIGHTER

Zdroj TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková