IAF 9: první útok Cverny na Poděbrady Závoda odrazil. V sobotu se do sebe pustí už naostro v kleci

12.09.2023

Fight week ke galavečeru I Am Fighter (IAF) 9 je zde. A začal pěkně zostra, do Poděbrad se chtěl o víkendu zajet podívat Alex Cverna, ale jeho soupeř a místní obránce David Závoda jej dál nepustil. "Kámo, tady nemáš co dělat, Poděbrady jsou moje město, my dva se uvidíme až v sobotu 16. září," zastavil rivala u značky krásného to města.

Právě duel domácího povoláním studnaře, který před lety založil společně se známými bratry Petrášky (Milošem a Ondrou) v Poděbradech MMA Brothers Gym a rozhodl se vydat na dráhu zápasníka, s veteránem domácí scény Cvernou, je hlavním lákadlem IAF 9 pro tuto sobotu 16. září. Ale rozhodně není jediným.

V akci se objeví řada zajímavých jmen. Do klece IAF se vrací Matěj Val, který si chce spravit náladu po poslední knockoutové prohře. Podobně je na tom ale také jeho slovenský protivník Šimon Krajník, kterého vám podrobněji představíme tento týden v samostatném textu.

Chybět nebude ani talentovaný David Zoula. Zástupce Reinders MMA Teamu se sice nepředstaví v očekávaném souboji s Indem Krishanem Singhem Rawatou, ale v 31letém Srbovi Bojanu Veljkovičovi bude mít nepříjemného protivníka ošlehaného hlavně postojářskými disciplínami.

Poděbradští se mohou těšit i na nenápadného, ale o to šikovnějšího Jana Kočku, či jeho posledního soupeře na IAF galavečera Mika Juříka. A v jistě tvrdé bitvě uvidíme proti sobě Olega Serdyuka s Honza Čábelkou.

A pokud je souboj Závody s Cvernou přímou eliminací o právo vyzvat šampiona IAF v těžké váze Jevgenije Orlova, pak hlavní předzápas nabídne neméně lákavé menu.

Talentovaný říčanský mladík Viktor Červinský se sice neutká s původně plánovaným Nickem Stamidisem o šanci postavit se v dalším duelu IAF králi velteru Stevenu Krtovi, náhradu ale zajistil promotér Petr "Píno" Ondruš opravdu špičkovou.

Jixie Molapo, jihoafrický rodák a bývalý ragbista (dokonce reprezentoval svoji vlast na mezinárodním juniorském turnaji), v červnu v Sokolově zbil zkušeného Robina Bláhu a ukázal, že v něm hřímá zajímavý potenciál. Navíc, souboj s Červinským se uskuteční v "jeho" střední váze.

Sobota 16. června ale v Poděbradech nebude jen o IAF 9. Program bude pro návštěvníky nachystaný už od dopoledních hodin, kdy od 10:00 začne v malebné kulise zámecké zahrady dětský den plný zábavy a nejrůznějších her. Zároveň se zde uskuteční amatérská liga MMAA Arena Cup 80 a milovníci aut se mohou těšit na sraz amerických svalovců – značky Dodge.

A až se dětičky (malé i velké) vyhrají, od 18:00 hodin odstartuje v místní Městské sportovní hale očekávaný galavečer. Lístky rychle mizí, zakoupit je ale stále lze v síti Ticketportal.

Všechny podrobnosti pak naleznete na našich sociálních sítích.

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková