IAF v roce 2023: první turnaj v Říčanech, ve hře pás v těžké váze a dojde i na duel vítězů reality show

05.03.2023

Jak bylo slíbeno, v roce 2023 uspořádá organizace I Am Fighter (IAF) celkem čtyři galavečery. Stejně tak se mohou fanoušci těšit na první šampiony IAF. Nyní je definitivně jasno, kdy a kde.

"Chtěli bychom letos do menších měst, představovat i tam krásu MMA," pronesl už v lednu promotér IAF Petr "Píno" Ondruš. 

Ve chvíli, kdy se úspěšně vrátil do UFC legendární Jon "Bones" Jones už je definitivně jasno, které tři místa si pro tento plán se svým týmem vybral.

"6. května se představíme ve Sportovní hale v Říčanech, o měsíc později 9. června v Sokolově, po prázdninách, které ale rozhodně nebudou odpočinkové, zamíříme 17. září do Poděbrad, rok pak uzavřeme nejspíše v prosinci v Praze. Přesný termín ještě řešíme," upřesňuje Ondruš plány organizace IAF.

A nebojte, ani v létě se nebudete nudit. Červenec a srpen by měly opět vyplnit populární turnaje Streetfighter, rozjede se natáčení třetí série reality show IAF, která vyvrcholí právě na konci roku na pražského turnaji. Tedy podobný model jako loni, když celou povedenou sérii opanovali Natálie Trikalová a Tomáš Holeček.

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovory z galavečeru IAF 6, kde najdete také rozhovor s Natálií Trikalovou a Tomášem Holečkem.


Toho čeká zápas v Říčanech. Hodně zajímavý zápas. "Měl by se utkat s vítězem obdobné reality show v Itálii organizace Elite Fight Sports," odtajní zajímavý detail Ondruš.

Pro říčanský galavečer je v plánu také návrat Petra Berana, který se loni potýkal s určitým zdravotními problémy, kvůli kterým nebyl schopen v listopadu nastoupit do souboje se svým velkým rivalem Davidem Zoulou. S tím soupeřil v rolích kapitánů v IAF Reality Show a nyní se oba představí také na IAF 7. Zatím každý proti jinému soupeři, Zoulu by měl prověřit nepříjemný Sungat Kharirzan.

Jedna z hlavních rolí by měla patřit ukrajinskému obru Jevgeniji Orlovovi. Ten jede na vlně pěti výher v řadě, čtyři z nich zaznamenal na akcích IAF. A tak je jasným kandidátem pro titulový duel. První v rámci organizace. Jméno soupeře zatím není známo a Ondruš přiznává, že se na česko-slovenské scéně zrovna dvakrát nikdo nehrne do konfrontace se stále se lepšícím olympionikem v řecko-římském zápase z Londýna 2012.

"Do Sokolova bych pak chtěl další titulový zápas, tentokrát o pás ve velteru do 77 kilogramů, ve kterém si to rozdají Steven Krt a Matěj Fojtík," přidává Ondruš. 

Šlo by de facto do roka a do dne o odvetu za hodně zajímavý střet z loňské Plzně, kde slavil triumf prvně jmenovaný na submisi ve 3. kole.

Ovšem nejdříve Říčany. A vedle všech dosud zmíněných se mohou fanoušci těšit i na místní kluky, vzájemný duel Martina Dědka s Davidem Závodou, tedy dvou posledních skalpů Orlova, celý galavečer otevřou malé pušky 27kiloví bojovníci Milan Flégr a Kristián Váňa. Také zde půjde o odvetu, oba se spolu popasovali loni dle pravidel čínského boxu (sanda). Tehdy slavil Váňa.

Zdroj: IAF

Zpracovala: Andrea Ježková