Indický válečník, který hodlá zdemolovat „krále popelnic“ Vala. Kdo je objev Krishan Rawat?

09.11.2023

V sobotu 11. listopadu večer se pražská UNYP Arena rozbouří díky společnému eventu RFA vs. IAF: Special Title Night. Jako třetí v pořadí vstoupí do klece finalista poslední řady reality show IAF Matěj Val a indický ranař Krishan Singh Rawat. A přestože může první pohled dát jasnou odpověď na to, kdo je favoritem, zdání může klamat.

Datum: 9. června 2023. Místo: Sokolov. Galavečer IAF 8 na západě Čech se povedl. Hodně povedl. A výrazně k tomu přispěl i Krishan Singh Rawat.

"Měl by to být můj příští soupeř," poznamenal tehdy spolukomentátor večer David Zoula. Stačily 4 minuty a 49 vteřin, aby talent českého MMA uznale pokýval hlavou a připustil, že ho v takovém případě nečeká nic snadného. Indický bijec precizním výkonem nedal zkušenému Jakubu Kuklovi absolutně žádnou šanci

"Věřím, že se jednou utkáme. Až přijde čas, budu připraven. Teď se ale dívám na nejbližšího soupeře," řekl devětatřicetiletý muž pro IAF.

Tím nejbližším protivníkem mu bude další talentovaný Čech – Matěj Val. "Vím, že je to mladý a šikovný bojovník a dle toho se na něj připravuji. Tvrdě a zodpovědně," zhodnotil krátce 23letého mladíka, který udivuje svými tréninkovými metodami či meditacemi na pražských popelnicích.

Kdo je ale Rawat a jak se vlastně dostal do srdce Evropy? Jak, už to tak bývá, za vším hledej ženu. Milovník crossfitu totiž potkal svoji českou manželku doma v Goa. "A pokud nejsem v gymu, tak trávím čas se svou paní a našimi dvěma dětmi. Baví mě společně poznávat krásy České republiky," pousměje se indický sympaťák.

Právě jeho charisma mu pomohlo k účasti v první indické MMA reality show – Super Fight League Contenders. Do finále se sice neprobil, pozornost fanoušků si ale získal. Stejně tak si ji postupně zajišťuje už coby člen karlovarského Alpha Gymu, kde se připravuje pod vedením zkušeného Františka Linharta.

Že jim spolupráce funguje, ukázal bývalý taekwondista a držitel černého pásu na již zmíněném IAF 8 v Sokolově. A nyní v UNYP Arena by rád na povedené představení navázal. 

"Příprava proběhla dle plánu, cítím se silný, jsem nastavený nechat v kleci všechno pro svůj úspěch," dodává odhodlaně indický válečník.

Zda svá slova naplní, se můžete v sobotu 11. listopadu přesvědčit i vy. A osobně. Vstupenky na RFA vs. IAF: Special Title Night jsou stále k zakoupení ZDE!

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková