Iva Hütnerová mezi Anděly - zdravotníky: Nejdál jsem to dotáhla na uklízečku v Ordinaci v růžové zahradě

25.06.2023

Herečka Iva Hütnerová byla hostem soustředění 4. ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky. Do Hotelu Studánka na Rychnovsku přijeli spolu s Davidem Suchařípou a Michaelou Dolinovou, aby "andělským finalistům" zahráli představení domácí@štěstí.hned.

"Vím, co je to soutěž Anděl mezi zdravotníky, protože Michaela Dolinová každý rok zasedá v porotě soutěže a také jsem dokonce viděla nějaké výstupy v tisku," uvedla oblíbená herečka. K domácímu štěstí neodmyslitelně patří i poskytnutí první pomoci. Je Iva Hütnerová pohotová, pokud jde o zdravotnické záležitosti? 

"Mám takové základní povšechné vzdělání, nejsem si však úplně jistá. Myslím si ale, že bych si poradila. Důležité je také si zapamatovat číslo 155."

Kupodivu herečka s tak dlouhou hereckou kariérou nikdy nehrála zdravotní sestru nebo lékařku. "Nějaký čas jsem hrála v Ordinaci v růžové zahradě uklízečku v nemocnici. Dál jsem to profesně nedotáhla. Žádný titul na mne nečekal," usmívala se Iva Hüttnerová a vyjádřila naprostý obdiv k náročnému povolání zdravotníků. 

"Přeji si, aby se ke zdravotníkům pacienti chovali co neslušněji a naopak, aby zdravotníci měli trpělivost s námi všemi neukázněnými klienty."

Iva Hütnerová, David Suchařípa a Michaela Dolinová se také objeví v kalendáři Anděl mezi zdravotníky, kam nafotili fotky s finalisty soutěže. Ředitel soutěže David Novotný je rád, že mohl v Hotelu Studánka zdravotníky přivítat. "Soutěž Anděl mezi zdravotníky má velký ohlas. Mezi soutěžícími jsou zdravotní sestry, lékaři, farmaceuti, pečovatelka. Doufám, že si soustředění, kde kromě odpočinku nafotí i kalendář se známými osobnostmi užijí. Musím také poděkovat všem, kteří soutěž podporují, jsou to firmy Chirana T. Injecta , PVZP, Knihy Dobrovský, 2P Servis, Hartmann Rico a řada další dalších, bez jejichž pomoci by se soutěž nemohla uskutečnit. Divadelní představení mělo i charitativní charakter. Také jsme podpořili Nadační fond Šťatná hvězda a to částkou 15 000Kč."

Všechny přítomné pozdravil také starosta města Náchod Jan Birke, který nejen nafotil fotku do kalendáře, ale také pozval soutěžící na finále soutěže, které se uskuteční 26. srpna v Městském divadle v Náchodě.

A kdo jsou letošní Andělé, kteří reprezentují svá zdravotnická zařízení?

· Jana Hladíková, Nemocnice Třebíč, zdravotní sestra společné interní a neurologické JIP

· Ludmila Zelenko, Nemocnice Pardubického kraje a.s., všeobecná sestra oddělení Klinické a radiční onkologie

· PharmDr. Lukáš Bauer, Fakultní nemocnice Bulovka, klinický farmaceut

· Bc. Romana Daňhelová, Nemocnice Jihlava, porodní asistentka

· Mgr. Jana Trejtnarová, Královéhradecká lékárna, lékárnice

· Mgr. Petr Pazour, Nemocnice Nové Město na Moravě, šéf nelékařů neurologického oddělení a iktového centra

· Mgr. Pavla Örhalmi, Fakultní nemocnice Hradec Králové, staniční sestra

· Romana Veltruská, všeobecná sestra v ambulanci praktického lékaře Slaný, Nemocnice Slaný – interna JIP

· MUDr. Milada Krejčová, Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, lékařka

· Marie Zeyvalová, Domov U Anežky, Benátky nad Jizerou, pečovatelka

· MUDr. Eidi Hakimi, Nemocnice Rumburk – Krajská zdravotní a.s., primář chirurgie

· Bc. Andrea Stejskalová, Fakultní nemocnice Brno, staniční sestra na Jednotce intenzivní a resuscitační péče pro novorozence

Autor: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková