Kincl vs. Vémola 2 v odvetě, o které snila celá scéna dlouhé čtyři roky!

15.10.2022

Odveta a nejočekávanější zápas domácí scény o titulový pás šampiona Oktagon MMA! Souboj šampionů a rivalita, jaká na scéně nemá obdoby. Dva muži, dvě velké osobnosti, dva příběhy a pouze jeden vítěz!

Aktuální šampion Patrik Kincl je v životní formě. V O2 aréně svůj titul s Pirátem získal, pak ho suverénně s Lohorém obhájil a teď ho opět v O2 aréně čeká Vémola. Jeho úhlavní rival, nepřítel a hlavně muž, který ho již jednou porazil. I Vémola je ale ve skvělé formě. V posledních šesti zápasech totálně dominoval a ve stylu Terminátora doslova vymazal každého soupeře. V létě na Štvanici získal titul v polotěžké váze a teď chce zpátky to, co mu kvůli dvěma dekagramům bylo odebráno - pás ve střední váze.

Historicky druhé setkání těchto dvou bojovníků bude provázet jiskřící atmosféra vzájemné nevraživosti, která se datuje už do doby jejich prvního duelu v roce 2018. V únoru letošního roku opět nazval Terminátor svého rivala "malou tlustou sedmasedmdesátkou", kterou zmlátí kdykoli a kdekoli. Šampion na jeho slova tehdy reagoval stručně: "Kdyby se konečně pochlapil, tak zápas můžeme klidně pojmout jako malej a tlustej versus velkej a blbej. S tím rozdílem, že já mám alespoň pravdu."

Již tři roky neporažený Vémola na sebe znovu upozornil při posledním turnaji v Brně, kdy po Kinclově vítězném zápase s Lohorém doslova přeskočil pletivo, chopil se mikrofonu a na celou halu prohlásil: "Seru na Patrika Kincla. Na konci roku budu mít ten pás já. Jako že se Terminátor jmenuju!" 

 Na odchodu pak ještě na "Inspektora" za hlasitého bučení brněnské Winning Group Areny pokřikoval, že pás má jen do konce roku. Kincl svému sokovi ještě na pódiu odvětil, že nikoho nezajímá a na následné tiskové konferenci konstatoval, že dle jeho názoru se Terminátor akorát ztrapnil.

První souboj rivalů se odehrál již před 4 lety, kdy na body vyhrál Vémola. Odveta byla na spadnutí již v roce 2019, ale překazil ji Vémolův přestup do Oktagonu a mladší z dvojice si neodpustil uštěpačnou poznámku o tom, že odchod byl způsoben touhou vyhnout se zápasu s ním. A i když zprávy z minulého týdne nepůsobily kvůli Kinclovu poranění ruky příliš příznivě, je to oficiální. Velkolepé zúčtování Kincl vs. Vémola 2 uvidíme!

Zapište si tedy do kalendářů: 30. 12., O2 Arena.

Patrik "Inspektor" Kincl

Skóre: 26-10-O (V-P-R)

Váha: Middleweight

Výška: 180 cm

Věk: 32

Gym: All Sport Academy

Background: Judo

Rodák z Hradce-Králové, Patrik Kincl, patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co české MMA nabízí. Šampion střední váhy OKTAGON MMA má za sebou úspěšné tažení v Rusku, utkal se i o titul v polské KSW a nyní kraluje zase doma.

Karlos "Terminátor" Vémola

Skóre: 34-6-O (V-P-R)

Váha: Middleweight

Výška: 183 cm

Věk: 36

Gym: Reinders MMA / London Shootfighters

Background: Greco-Roman wrestling

Karlos "Terminátor" Vémola je nejznámějším českým zápasníkem MMA a sportovní celebritou. Na svém kontě má už 40 profesionálních zápasů a úspěchy sbíral celou svou kariéru. Byl prvním Čechem v UFC, šampionem Oktagonu ve střední váze a aktuálně sedí na trůnu váhy polotěžké.

O společnosti Oktagon MMA

Oktagon MMA je československá organizace pořádající turnaje ve smíšených bojových uměních (MMA) na území České republiky, Slovenska a Německa. Jejími zakladateli a majiteli jsou Ondřej Novotný a Pavol Neruda. První turnaj organizace uspořádala 10. prosince 2016 v Praze. V současnosti organizace uspořádala za 5 let více než 30 turnajů. Organizace připravuje každoročně také sportovní reality show ze světa bojových sportů Oktagon Výzva.

Kontakt: www.oktagonmma.cz   

Foto, text: PROTEXT