Komedie Přání Ježíškovi využije ve filmu i Betlémskou hvězdu, letos je viditelná po téměř 800 letech

08.12.2020

Zvláštní astronomický úkaz známý jako Betlémská hvězda je letos v prosinci viditelný poprvé od roku 1226. Podle biblické tradice předcházel narození Ježíška, a tak se tvůrci komedie Přání Ježíškovi rozhodli použít tento jev i ve filmu.

"Chceme, aby i přání diváků došla naplnění. Naším přáním je film dotočit," vysvětlil producent snímku Adam Dvořák.

Romantickou komedii natáčí tvůrci zejména v Brně a Praze od poloviny listopadu. Do svého plánu nyní zahrnuli i pozorování oblohy.

"Planety Jupiter a Saturn jsou od začátku prosince vidět jako dva zářící body na obloze hned po západu slunce a až do 21. prosince se k sobě budou přibližovat tak, jako se to už téměř osm set let nestalo. A to přece musíme mít ve filmu. Naposledy byl tento jev vidět v roce 1226 a bude zase za dalších šedesát," upřesnil producent Adam Dvořák. "A pokud se divákům nepoštěstí vidět Betlémskou hvězdu letos, nemusí zoufat. Na konci listopadu 2021 ji uvidí v kinech," dodal.

Ve filmu, který režíruje slovenská režisérka Marta Ferencová, se objeví například Richard Krajčo, Elizaveta Maximová, nebo Hana Vagnerová.

"Je to taková pohádka pro dospělé. Tu člověk občas potřebuje, aby zjistil, že věci jsou ještě v pořádku," svěřil se představitel Mikuláše Richard Krajčo.

Ten se ve filmu potká například s Elizavetou Maximovou.

"Doufám, že tenhle film zahřeje, pohladí a dojme," představila snímek herečka, ztvárňující postavu Nely. Její kamarádku si ve filmu zahraje Hana Vagnerová. "Moje Sylvie je taková holka od rány a se životem se, na rozdíl od Nely, moc nepáře," vysvětlila herečka.

Producentem filmu je Adam Dvořák, který režii svěřil režisérce Martě Ferencové.

"Přála bych si, aby se nám podařilo natočit opravdu vánoční film se všemi těmi emocemi, které k tomu patří," řekla režisérka.

Ve filmu Přání Ježíškovi se objeví například taky Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Petr Vaněk, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Veronika Kubařová či Jiří Burian aka Kapitán Demo. Před kameru se vrací i dětská herečka Valentýna Bečková, která zazářila ve filmu Příliš osobní známost, či Veronika Marková známá ze snímku Bourák.

Synopse:
Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme, jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí ani správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu.

Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit.
Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost.

Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlici z dětského domova.

Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům je pro něj noční můra.
Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci.