MasterChef, Na lovu i Král Šumavy obstáli v Brně. Zaplnili náměstí a kino Scala. Michal Reitler je nový Progressive Killer

07.10.2022

Serial Killer skončil, zážitky s hvězdami a pořady TV Nova a Voyo zůstávají. Ty se poprvé staly partnerem Mezinárodního festivalu seriálů a do Brna dorazily hned s několika novinkami. Poprvé si naživo "zavařili" poslední dva vítězové soutěže MasterChef Česko Besky a Roman Staša

Křtem ohněm si před publikem prošel i Ondřej Sokol a všichni čtyři lovci. Seriáloví fanoušci dorazili do kina Scala, kde David Ondříček ve světové premiéře uvedl minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje. Na slavnostním večeru byl oceněn ředitel vývoje obsahu TV Nova a Voyo Michal Reitler a získal titul Progressive Killer. V rámci oficiálních TV Days generální ředitelka Klára Brachtlová představila první studenty CME Content Academy, byla také součástí diskusního panelu generálních ředitelů českých a slovenských televizí. To nejlepší z tvorby přinesla Noc filmových nadějí i ve formě zajímavých workshopů pro všechny zájemce o práci v televizi.

"Jsem moc ráda, že jsme byli letos na tomto největším seriálovém festivalu vidět na každém kroku. Byla to skvělá příležitost, jak být našim divákům i lidem z našeho oboru ze všech koutů světa ještě blíž, a představit jim nejen připravované novinky pro platformu Voyo, jako je Král Šumavy: Fantom temného kraje, ale i například vystavit naše lovce zkoušce ohněm před fantastickým brněnským publikem," shrnuje partnerství generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.


Na Serial Killeru byl v rámci TV Days představen unikátní studijní program CME Content Academy pro budoucí tvůrce seriálů a televizních pořadů. Školní rok začíná již 10. října. Na začátku října bylo otevřeno druhé kolo výběrového řízení, kam se zájemci o studium mohou přihlašovat do 13. listopadu 2022. Více informací o CME Content Academy a přijímacím řízení jsou k dispozici na webových stránkách.

Generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová se na festivalu zúčastnila debaty generálních ředitelů. "Jestli jsme konkurenti? Ano i ne! Bojujeme o stejnou skupinu diváků a jeden balík peněz. Na druhou stranu jsme ale i partneři, fungujeme v jednom odvětví a máme tedy i společné cíle. Mnohdy nás spojují velké globální události, které mohou vést k plodné spolupráci," řekla Klára Brachtlová

Na místě jménem Skupiny Nova podepsala také Memorandum o porozumění společně se zástupci Asociace producentů v audiovizi (APA), Asociace animovaného filmu (ASAF) a FTV Prima. Cílem Memoranda je deklarace dalšího společného postupu v návaznosti na implementaci evropské směrnice o audiovizuálních službách v zájmu rozvoje českého audiovizuálního trhu.

Úspěšné pořady TV Nova MasterChef a Na lovu jsou typické svou výpravou a složitou studiovou technikou. Přesto se jejich atmosféru podařilo přenést v živém vystoupení na Jakubské náměstí. 

"Už jsem si delší dobu říkal, že bychom měli někam vyjet, protože Lovci nebyli ještě nikdy venku. Tak jsem je naházel do kufru auta a odvezl je do Brna, protože to je ideální město, co by měli vidět. Shodou okolností tam probíhal festival Serial Killer, a toho my se rádi účastníme. Dokonce k nám na Jakubské náměstí zavítal 'konkurenční' Aleš Zbořil," popisuje atmosféru moderátor Na lovu Ondřej Sokol

a dodává: "Ještě nevím, zda založíme pravidelnou roadshow s Na lovu, ale v Brně to nebylo vůbec špatný." Jeho slova za Lovce potvrzuje i Vševěd: "V Brně to bylo super, perfektní atmosféra a pro nás skvělý zážitek. Když jsme tu byli hodinu před začátkem, obávali jsme se, že budeme soutěžit proti sobě, ale nakonec tu byly davy. Lidi, kteří se hlásili do soutěže, byli skvělí. Líbilo se nám, že to nebrali nějak vážně, ale chtěli si užít srandu. Rád bych jim pak ještě vykládal aspoň hodinu o dějinách Brna."

"Poprvé" bylo i společné vaření Besky a Romana Staši, vítězů dvou posledních ročníků MasterChefa.

"Na začátku jsem byl hodně zvědavý, jaká bude spolupráce s Besky, protože jsme spolu vařili poprvé, a nakonec předčila moje očekávání. Všechno bylo naprosto pohodové, klidné, dobře jsme si rozuměli a dobře se nám spolu pracovalo. Taky jsem byl nadšený z Lukáše Hejlíka, který celou akci moderoval, protože jsem o něm předem nevěděl a strašně mě to potěšilo. Navíc přišlo hodně lidí, což nás moc příjemně překvapilo," doplňuje Roman Staša. 

Toho mohou diváci od 15. října vidět také jako jednoho z moderátorů Víkendové Snídaně, nově v ní bude vařit právě i Besky.

Světovou premiérou zahájila cestu festivalu minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje, kterou uvedl režisér David Ondříček s delegací. V rámci uvedení získal cenu Progressive Killer i kreativní producent minisérie a ředitel vývoje obsahu TV Nova a Voyo Michal Reitler. 

"Je bez debaty jedním z nejlepších a nejvýznamnějších českých televizních producentů. Jeho předešlé seriály ukazují, jak lze nakombinovat kvalitní televizní tvorbu s širokým diváckým dosahem. A pod jeho vedením se začínají objevovat tituly, které v porovnání se současnou světovou konkurencí mohou obstát, jeden z důkazů je i to, že letos poprvé přivítáme v hlavní soutěži titul z produkce Voyo, Krále Šumavy v režii Davida Ondříčka," uvedla k laureátovi ředitelka a zakladatelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková.

Sobota se nesla ve znamení série přednášek pro zájemce o audiovizuální tvorbu v rámci festivalu studentských filmů Noci filmových nadějí, na kterém vystoupili kreativní producenti Lenka Szántó a Matěj Podzimek, kteří jsou podepsaní pod úspěšnými minisériemi z Voyo Originálů Jitřní záře nebo Iveta.

TZ NOVA, Praha, 5. října 2022