Mezinárodní soutěž klipů No Stress Music Video Awards zná finalisty osmi kategorií. Mezi nominovanými jsou Marta Jandová, Ben Cristovao i Annabelle

07.04.2023

V aktuálním 3. ročníku nezávislé mezinárodní soutěže hudebních klipů No Stress Music Video Awards se sešla více než stovka domácích i zahraničníh klipů. Mezi finalisty, které porotci vybírali ze všech přihlášených klipů, se několikrát objevuje například videoklip k písni Toothbrush zpěvačky Annabelle, videoklip k písni Future Champ DJ Tribbse a Bena Cristovaa či klip Anny Vaverkové k písni Já tě mám. Mezi nominanty v kategorii Nejlepší herecký výkon je mimo jiné také Marta Jandová, která si zahrála v klipu Fáma zpěváka Johnnyho Rose. Vítězové budou vyhlášeni 22. dubna v pražském klubu Le Royal.

"Do 3. ročníku No Stress Music Video Awards byla přihlášena více než stovka klipů domácích i zahraničních tvůrců a je opravdu jen náhoda, že všechny nominace letos putují do Česka," konstatuje organizátor soutěže David Laňka a dodává: 

"Z prací, které porota NSMVA již třetím rokem posuzuje, je zcela patrná stoupající kvalita českých videoklipů. Zatímco dříve více než polovina klipů spočívala v tom, že v nich vystupoval zpěvák nebo kapela a po většinu klipu zpívali, dnes je znát nejen větší příklon k příběhu, ale také k vizuální stránce, respektive k vizuálnímu konceptu. A je potěšující vidět, jak se české videoklipy, navzdory nepoměrně nižším rozpočtům, než které si mohou dovolit v zahraničí, stávají srovnatelnými s globální klipovou produkcí, a že tam, kde českým tvůrcům chybí finance, nastoupí kreativita. Už teď se těšíme na 4. ročník, který bude vyhlášen, jako již tradičně, 17. listopadu."

Slavnostní ceremoniál s předáváním ocenění No Stress Music Video Awards ve všech sedmi kategoriích se uskuteční v sobotu 22. dubna od 19 hodin v klubu Le Royal na Vinohradské třídě v Praze.V průběhu večera vystoupí Emma Drobná, Livia Muscatello, Linda von Schwarze a kapela Jedna noc – unikátní hudební uskupení, které vzniklo pro stejnojmenný film. Drama o jedné zoufalé noci právě v těchto dnech natáčí režisér David Laňka. Hlavní roli muzikanta Adama hrajeAdam Ernest,a právě on je také jedním z protagonistů kapely Jedna noc.

No Stress Music Video Awards 2023 – finalisté

V kategorii Nejlepší klip roku 2022 byli nominováni: videoklip k písni Toothbrush zpěvačky Annabelle v režii Aleše Valtra, videoklip k písni Future Champ DJ Tribbse a Bena Cristovaa v režii Andrii Lagutina, klip Anny Vaverkové k písni Já tě mám pod režijním vedením Amálie Kovářové, videoklip Josefiny Dusk k songu Shuffle to the Traffic Sound režiséra Tomáše Suchánka a klip k písni Kaiser Das Adyho v režii Michaela Klemma.

Finalisty v kategorii Nejlepší režie jsou: videoklip zpěvačky Annabelle k písni Toothbrush režiséra Aleše Valtra, videoklip k písni Future Champ DJ Tribbse a Bena Cristovaa v režii Andrii Lagutina, videoklip režisérky Amálie Kovářové k písni Já tě mám zpěvačky Anny Vaverkové, klip k písni Fáma Johnnyho Rose v režii Václava Noida Bárty a videoklip Lorem Ipsum v režii Václava Mayera.

Za Nejlepší kameru byli v No Stress Music Video Awards nominováni: kameraman Antoan Pepelanov za klip k písni Já tě mám, kameraman Marek Chaloupka za klip Tak ahoj skupiny Trocha klidu, Ondřej Andrešič za klip k písni Toothbrush zpěvačky Annabellle, kameramanka Sveta Apatrina za videoklip k písni Future Champ zpěváků Tribbse a Bena Cristovaa a Robin Stiebler za klip k písni Shuffle to the Traffic Sound zpěvačky Josefiny Dusk.

V kategorii Nejlepší střih jsou nominováni: Amálie Kovářová a Antoan Pepelanov za střih klipu Já tě mám zpěvačky Anny Vaverkové, Václav Mayer za střih videoklipu Lorem Ipsum, Marek Šulák za videoklip k písni Hymna Krach Extáze skupiny Disonant, Artoovisuals za střih klipu k písni That´s Right skupiny X Squad a Aleš Valtr za střih videoklipu k písni Toothbrush zpěvačky Annabelle.

V kategorii Nejlepší herecký výkon v NSMVA 2023 jsou nominováni: Marta Jandová za ztvárnění role ve videoklipu Fáma zpěváka Johnnyho Rose, Josefina Dusk za roli ve videoklipu Shuffle to the Traffic Sound, zpěvačka Annabelle za roli v klipu své písně Toothbrush, Ben Cristovao za ztvárnění role ve videoklipu k písni Future Champ, kterou nazpíval se zpěvákem Tribbsem, a Anna Vaverková za roli ve svém klipu Já tě mám.

O ocenění v kategorii Nejlepší kreativní přístup se uchází videoklip k písni Za úkol hudebního uskupení Coffee To Help v režii Davida Daenemarka, videoklip Lorem Ipsum v režii Václava Mayera a videoklip k písni Shuffle to the Traffic Sound zpěvačky Josefiny Dusk v režii Tomáše Suchánka.

V kategorii Nejlepší nízkorozpočtový videoklip roku 2022 jsou mezi finalisty No Stress Music Video Awards: videoklip zpěvačky Josefiny Dusk k písni Shuffle to the Traffic Sound v režii Tomáše Suchánka, videoklip k písni Tak ahoj skupiny Trocha klidu v režii Lukáše Vaculy a videoklip zpěvačky Anny Vaverkové k písni Já tě mám v režii Amálie Kovářové.

Finalisty v kategorii Šok roku, která oceňuje klipy, jež svým pojetím přinášejí do žánru videoklipu něco nového a svěžího, jsou: videoklip k písni Future Champ zpěváků Tribbse a Bena Cristovaa v režii Andrii Lagutina, videoklip k písni Hymna Krach Extáze skupiny Disonant v režii Marka Šuláka a videoklip k písni That´s Right skupiny Y Squad v režii Benjamina Peguera.

No Stress Music Video Awards se nezaměřuje pouze na hodnocení hudebního snímku jako celku, ale oceňuje, stejně jako u filmu, i jednotlivé tvůrčí a umělecké profese, které jsou při tvorbě finální podoby videoklipu důležité. No Stress Music Video Awards dává příležitost vyniknout mainstreamovým i začínajícím, domácím i zahraničním tvůrcům. Do prvního ročníku se přihlásilo 111 videoklipů z 19 zemí. Cenu za videoklip roku získali tvůrci klipu francouzské kapely Caravan Palace. Vloni mezi téměř stovkou videoklipů ze 13 zemí triumfoval klip Recall slovenského dua Dennyiah.

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková