Michaela Dolinová se vidí jako prezidentka. Jaká je její představa?

12.03.2023

Poslední roky hrála Michaela Dolinová inscenace, které sama "dávala dohromady". Ve hře Presidenti se stará pouze o to, aby zodpovědně odehrála svůj part pravé ruky premiéra Líby Horské a spolu se Šárkou Vaňkovou, Petrem Vondráčkem, Zdeňkem Žákem a Radomírem Švecem pobavili diváky. Na premiéru komedie Presidenti dorazili skuteční kandidáti Babiš a Diviš.

Co o hře říká Michaela Dolinová?

"Já, Zdeněk Žák a Petr Vondráček jsme tři politici, chceme být prezidenty a zase to nechceme dát tak okatě najevo. Ještě je tu jedna taková Šárka Vaňková, která se mezi nás politiky dostala úplně přes jiné věci a pak řidič Radomír Švec, muž z lidu. Se Zdendou Žákem jsem už hrála, slyšíme na sebe. Se Šárkou hraji poprvé a je to nová zkušenost pro mne i pro ni. Není legrace hrát její roli naivní blondýny, musí to mít nějakou hranici, aby to nebyla karikatura. Šárka je mezi námi nejmladší, vždycky jsem byla benjamínkem souboru já a najednou jsme s tím Žákem nejstarší. To je nechutné," smála se Michaela Dolinová. 

Hra Presidenti je plná známých osobností a je o tom, jak si politická strana volí kandidáta na prezidenta. Chtěla by být Michaela Dolinová hlavou státu? 

"Nějaký ten projev bych si nastudovala, sociální věci mi nejsou vzdálené, ale bojím se, že bych neobstála v ekonomice. To bych musela dostat nějakou nalejvárnu. Líbily by se mi kostýmky, šaty, oficiální návštěvy, myslím, že bych věděla, co mám dělat. Reprezentovala bych určitě dobře. Nevím ale, jestli by do toho šel můj manžel. Ale člověk vidí jen ten vnějšek, představa je to hezká, pravda je určitě někde jinde."

Komedii Presidenti uvedlo v život Divadlo Adverte producentky Aleny Šebkové, které svůj repertoár hraje na prknech pražského Strašnického divadla. Hrají čtyři komedie francouzských autorů a Presidenti je první "kus" od českého autora. 

"Musím přiznat, že když jsem hru prvně četla, volala jsem autorovi Martinovi Simandlovi a režisérovi Josefovi Hervertovi, že do toho asi nejdu. Mám ráda lechtivé komedie, ale tohle na mne bylo už moc vulgární. Nepřesvědčil mě ani argument, že ve skutečnosti je to prý ještě horší. Nakonec kluci trošku zjemnili, doplnili hru hudbou od Varhana Orchestroviče Bauera a já si myslím, že to udělali dobře," spokojeně se usmívala Alena Šebková.

Premiéru osobně navštívili i kandidáti na prezidenta Andrej Babiš a Karel Diviš

Alena Šebková na premiéru komedie Presidenti pozvala skutečné prezidentské kandidáty Andreje Babiše s manželkou Monikou a Karla Diviše. Pobavit se přišel také Václav Klaus mladší. Další představení Presidenti se uskuteční ve Strašnickém divadle a to 16. dubna 2023.

Alena Šebková zářila v originálních šatech od módní návrhářky Martiny Pipkové Loudové. "Ála má na sobě overal, který je za krk, sladěný s mírným roláčkem, je k tomu přidaná zlatá sukně. Alena chtěla na premiéru něco honosnějšího, zároveň vkusného, a aby se v tom dalo chodit. Šaty jsem šila dvakrát. Poprvé si je u mne Alena odložila v butiku a jedna klientka je moc chtěla, tak jsem je prodala. Musela jsem pro Alenu šít další," usmívala se Martina Pipková Loudová. 

Její um zúročili také v Divadle U Hasičů, kde oblékla hru, Ať žije Bouchon, spolupracuje s Adélou Gondíkovou, Miluškou Bittnerovou a kdyby přišla nabídka od Aleny Šebkové na kostýmy do Divadla Adverte, určitě na to kývne.  

Zdroj: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková