Minisérie Podezření překonala televizní tvorbu britské BBC, Dánska i Norska. Ze španělského festivalu Serielizados si odváží hlavní cenu

04.11.2022

Minisérie Podezření vybojovala v konkurenci pětatřiceti zahraničních pořadů hlavní cenu španělského festivalu Serielizados. Drama České televize tak překonalo například seriál britské BBC Sherwood, norskou černou komedii Ida Takes Charge nebo dánské lékařské drama The Shift.

Minisérii Podezření režiséra Michala Blaška ocenila i porota španělského Serielizados

Úspěšné Podezření režiséra Michala Blaška, které dosud zaujalo diváky a zástupce Berlinale, Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Serial Killeru, Finále Plzeň a Prix Europy, ocenila i porota španělského Serielizados.

Hlavní festivalovou cenu převzal scenárista dramatu Štěpán Hulík. Do poroty devátého ročníku filmové přehlídky usedla režisérka a scenáristka televizní minisérie Blackport Gísli Örn Garðarsson, která v minulém roce vyhrála se svým seriálem hlavní soutěž. Nominovaných pětatřicet pořadů hodnotila společně s herečkami Vicky Luengo a Nínou Dögg Filippusdóttir a režisérkou Belén Funes.

Podezření vypráví příběh zdravotní sestry z maloměstské nemocnice, jejíž život je obrácen vzhůru nohama poté, co je obviněna z vraždy pacientky. Scenárista Štěpán Hulík se inspiroval desítkami skutečných případů z nemocničního prostředí po celém světě. Režie se chopil Michal Blaško.

Trojdílnou minisérii odvysílala Česká televize v březnu tohoto roku, průměrně si ji nenechalo ujít přes 1,2 milionu diváků. Podezření je i nyní k dispozici v iVysílání.

Zdroj: TZ ČT, Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

Zpracovala: Andrea Ježková