Miss České republiky na Fashion Weeku podpořila charitativní projekt Počítače dětem

30.06.2023

V sobotu 24. června se do lázeňského města Teplice opět vrátila fascinující módní událost roku Czech Fashion Week 2023. Vítězky loňského ročníku národní soutěže Miss České republiky šly s ostatními modelkami úžasné módní přehlídky osmi předních českých návrhářů. Kromě toho se v závěru programu na pódiu samostatně představily ještě jednou, aby podpořily charitu.

Zakladatel charitativního projektu Počítače dětem Robert Novotný seznámil přítomné diváky s jeho účelem. Společnost Mironet, která je hlavním sponzorem projektu, vykupuje starší počítačovou techniku a tu potom repasovanou poskytuje do rodin, které by si nemohly dovolit ji svým dětem koupit. 

"Toto jsou nejlépe investované peníze, pomůže to dětem, které by jinak nemohly studovat," přiblížil Robert Novotný a dodal, že projekt je zároveň i ekologický, protože recykluje starou techniku.

Návštěvníci Czech Fashion Weeku se dozvěděli, že projekt už za dobu svého působení od prvních měsíců epidemie covid získal a do sociálně slabých rodin předal po opravě více než 12 tisíc počítačů v hodnotě vyšší než 100 milionů korun

"Děvčata z Miss České republiky se věnují charitě, velmi nám pomáhají, motivují děti, jsou prostě šikovná," doplnil Robert Novotný a závěrem dodal, že krása může pomáhat.

Fashion Week předvedl originální modely významných českých návrhářů, mezi něž patří například Luděk Hanák, Naďa Moravcová, Svatební salon Delta Petry Vyoralové nebo výrobce spodního prádla Werso Jiřina Matoušová. Na závěr přehlídky úřadující vítězky ročníku 2022 pozvaly účastníky na after party, kterou v baru Becher organizovala právě Miss České republiky. Miss Andrea Kaplanová, první Vicemiss Pavlína Jagrová a druhá Vicemiss Karolina Budka měly radost, že se mohly přehlídky zúčastnit a být součástí této originální show.

Zdroj: TZ Miss České republiky

Foto: Ondřej Čapka

Zpracovala: Andrea Ježková