Miss ČR: Nejkrásnější Češkou se stala rodačka z jižních Čech

19.10.2023

Charitativní soutěž krásy Miss České republiky zná své nové vítězky. Z 650 přihlášených dívek osm nejkrásnějších představilo své půvaby, talent a sociální cítění v pražském divadle Apollo. Finále se neslo v noblesním a také charitativním duchu. Ve spolupráci s Miss České republiky se v rámci propojeného projektu Počítače dětem podařilo získat pro potřebné rodiny v tomto roce více jak čtyři tisíce starších počítačů v hodnotě 28 milionů korun, což je nejvíce v historii.

První místo Miss České republiky si vybojovala osmnáctiletá studentka z Milevska Bára Sulanová. 

"Vítězství chápu jako příležitost k tomu, abych mohla reprezentovat Českou republiku a také abych mohla pomoci více lidem".

Druhé místo obsadila třiadvacetiletá studentka VŠE Valerie Přecechtělová, která podle jejích slov sleduje tuzemské i světové soutěže krásy od mala. Na třetím místě se umístila osmnáctiletá rodačka z Hradce Králové Viktorie Louženská. Titul Miss Silueta, který je určený pro dívku s nejkrásnější postavou, získala 21letá studentka Právnické fakulty v Brně Barbora Kusá. Titul Miss Naděje získala studentka práv Tereza Langrová. Tento titul udělují dětské charitativní organizace dívce, která má největší přínos v dobročinnosti.

Na fanoušky nejen svoji krásou, ale i výřečností a humorem, zapůsobila Barbora Burešová. Tato osmnáctiletá studentka z Vysočiny získala titul Miss Sympatie, který je udělován podle hlasování veřejnosti.

Během finále modelky kromě tradiční promenády v plavkách absolvovaly i tři módní přehlídky návrhářek Šárky Ordošové, Boby Petrášové a Ateliéru Pietrova. Součástí národní soutěže krásy jsou tradičně volné disciplíny, kde dívky mohly ukázat své dovednosti a talent.

Noblesním večerem diváky provázela dvojice Aleš Lehký, kterého veřejnost zná ze skupiny Lunetic, spolu se Simonou Šimkovou, rosničkou TV NOVA, která je čerstvou maminkou. Doprovodný program byl zvolen v klasickém kulturním stylu, kdy zpěv muzikálových árií v podání Adély Zouharové a Tomáše Ringela byl kombinován s tanečníky, sólisty Národního divadla Francesca Scarpata a Giovanniho Rotola.

Novinkou tohoto ročníku bylo uspořádání afterparty v podobě pop-rockového koncertu skupiny Elán Revival, kterou založil v Litvínově přímo zpěvák skupiny Elán, Jožo Ráž. Na tu dorazilo přes tisíc fanoušků.

Organizátoři zvolili nový způsob vysílání, kdy vícekanálový internetový přímý přenos byl v éteru podporován třemi celostátními a deseti regionálními rádii. Nový formát se pořadatelům vyplatil, kdy dosáhli sledovanosti přes 160 tisíc diváků napříč jednotlivými kanály jen z přímého přenosu.

TOP8 FINALISTEK MISS ČESKÉ REPUBLIKY 2023:

02 - Bára Sulanová, 18 let, Písek – Miss České republiky 2023 (1. místo)
03 - Patricie Fuxová, 20 let, Benešov
04 - Barbora Burešová, 18 let, Nové Město na Moravě – Miss Sympatie České republiky (veřejnost)
05 - Valerie Přecechtělová, 23 let, Klenovice na Hané – I. vicemiss České republiky 2023 (2. místo)
06 - Tereza Langrová, 22 let, Praha – Miss Naděje České republiky 2023 (charitativní činnost)
09 - Viktorie Louženská, 18 let, Hradec Králové – II. vicemiss České republiky 2023 (3. místo)
10 - Anna Klempererová, 21 let, Hradec Králové
11 - Barbora Kusá, 21 let, Chrudim – Miss Silueta České republiky 2023 (nejkrásnější postava)

Zdroj: TZ Miss ČR

Zpracovala: Andrea Ježková