Na Letní scénu Musea Kampa se v roce 2023 vrátí Marta, Werich, Meda a koncerty. Předprodej vstupenek zahájen!

12.12.2022

Marta, Werich, Meda - tři úspěšné divácké hity se v roce 2023 vrátí na Letní scénu Musea Kampa. Všechny tři inscenace jsou dílem scenáristky Daniely Sodomové a režisérky Adély Laštovkové Stodolové. Chybět tradičně nebudou koncerty napříč hudebními žánry. V červnu vystoupí Melody Makers (18. 6.), Marie Rottrová s koncertem Lady Soul (19. 6.), Bratři Ebenové (21. 6.), Daniel Bárta & Illustratosphere (28. 6.) a Lenka Filipová (29. 6.).

Do hlediště oblíbené letní scény v nádherném prostoru na břehu Vltavy v centru Prahy diváky pozvou tradiční barevné plakáty. S největšími hvězdami Letní scény Musea Kampa nafotili jejich plakátoví herci novou kampaň. Začátkem prosince se za tímto účelem sešli Berenika Kohoutová, Hana Holišová, Pavla Beretová, Václav Kopta a Vojtěch Kotek - hlavní protagonisté Marty, Medy a Wericha.

Kupte si vstupenku včas, o představení je velký zájem

Online prodej vstupenek na nastávající sezónu Letní scény Musea Kampa běží od 1. prosince v síti GoOut a také na webu Letní scény Musea Kampa www.letniscenamuseakampa.cz. Naskýtá se tak vítaná možnost včas si zakoupit vstupenky na představení, která bývají mnohdy vyprodaná, a v létě si v klidu vychutnat poutavě inscenované životní příběhy inspirativních osobností. 

O vstupenky je od prvních minut předprodeje značný zájem. Pro nadcházející sezónu je pro diváky připraven nový panoramatický balkon s jedinečným výhledem. Navíc pouze do Vánoc jsou v prodeji dárkové vouchery, u kterých není třeba kupovat vstupenku na konkrétní představení a nechat tak výběr na obdarovaném.

"Letos nás nečeká premiéra. Má to jasný důvod. O naše inscenace je takový zájem, že chceme dát divákům možnost je ještě jednou všechny vidět a udělat si tak kolekci zážitků. Medu totiž budeme hrát letos naposledy, po čtyřech letech se dočká derniéry. Kromě toho je na programu několik koncertů. Atmosféra je u nás nezapomenutelná a věřím, že každý si vybere. Další rok se zase vrhneme do něčeho nového," říká producentka a scenáristka Daniela Sodomová.

MARTA

Divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové měl premiéru 9. června 2022. Titulní roli legendární zpěvačky alternují Berenika Kohoutová a Hana Holišová, další postavy ztvárňují například Jan Cina, Denis Šafařík, Sara Sandeva, Zuzana Stavná nebo Václav Kopta, který spolu s dalšími herci a zároveň výtečnými muzikanty také hraje v kapele. Jednotlivé obrazy ze života Marty Kubišové se prolínají s živou hudbou a výsledkem je mimořádně zdařilý počin, který provázel enormní divácký zájem.

WERICH

Inscenace z roku 2021 přináší nekonvenční a v mnohém objevný pohled na život Jana Wericha - herce, komika, klauna, spisovatele, glosátora, ale také rybáře, manžela, otce, dědečka a kamaráda. Wericha v mladším věku v alternaci hraje Vojtěch Kotek, s postupujícími léty se v "moudrého klauna" promění Václav Kopta. Obrazy z Werichova života na jevišti oživují také Jan Nedbal, Jan Vápeník, Berenika Kohoutová, Pavla Beretová, Matouš Ruml, Dan Šváb, Tereza Marečková ad.

MEDA

Hra, která rekapituluje život světoznámé sběratelky a mecenášky umění Medy Mládkové, vznikla v roce 2019 coby dárek ke 100. narozeninám této obdivuhodné dámy. Daniela Sodomová inscenaci napsala na základě knihy Ondřeje Kundry Můj úžasný život a je průřezem osudů Medy Mládkové od 14 let až do stáří. Hlavní role se zhostila Pavla Beretová. Inscenace bude mít v létě 2023 derniéru.

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková