„NA OSTŘÍ NOŽE“, které rozzuřilo Lengála. A co na sebe prozradili Baláž se Šindelářem?

11.10.2023

Pátek 13. října se nezadržitelně blíží. A s ním také galavečer The Ring 8 v plzeňské hale TJ Lokomotiva. Promotér Patrik Knopp z Patron Boxing připravil se svým týmem další lákavé boxerské menu, jehož hlavními chody budou dva titulové souboje. V tom mezi Patrikem Balážem (9-4, 4 KO) a Janem Šindelářem (7-0, 6 KO) půjde o volný český titul v super velterové váze. A právě ten se stal jablkem sváru.

Možná až moc velká pohoda panovala při natáčení "Na ostří nože" k pražském OSSEGGu. Patrik Baláž i Jan Šindelář rozdávali úsměvy před klapkou, poté, co ze sebe dostali počáteční nervozitu, vtipkovali i během rozhovoru, atmosféra se nezměnila ani po zhasnutí světel. Jenže…

"Uvolnil jsem pás českého šampiona, pro našeho Honzu Šindeláře, který věřím, že ho doveze, jinak já se plně věnuji MMA," zaznělo 27. září na videu k The Ring od Vladimíra Lengála (12-0, 11 KO).

Čtyřiatřicetiletá hvězda tuzemské bojové scény a bývalý špičkový amatérský boxer s fantastickým profesionálním rekordem momentálně cílí na úspěchy v kleci. A tak pustil pro další zájemce svůj boxerský titul.

Jenže u videa se rozjela slovní přestřelka mezi Lengálem a Balážem, kterého znojemský ranař na své cestě profi-ringem zkrotil loni v prosinci brutálním knockoutem v pražské Lucerně. "Patriku, mohu tě vzít do MMA a zavřít ti hubu. Ten dětskej box s 300 diváky už mě přestal bavit… Třeba až dorosteš do reálnýho boje, nebo až box v ČR bude někoho zajímat, zatím je to nuda…," vyťukal v reakcích na svého bývalého soupeře Lengál.

O dva týdny později během "Na ostří nože" tak na jeho parťáka a kamaráda Honzu Šindeláře zamířila otázka: "Nemáš pocit, že Vlado svými slovy pod tím videem trošku shazuje box a ten titul?"

"Já si nemyslím, že by box nějak shazoval, protože Vlado v boxu létá od patnácti let, od mala. Já jsem v tomto sportu nováček, ale box mě strašně baví. Každopádně Vlado i tady Patrik toho mají naboxováno strašně moc a Vlado si teď myslím užívá spíš to, že chodí před plnými halami, dostává zpětnou vazbu, navíc první prohra ho naopak nakopla a šlape do toho ještě více. Určitě to nemyslím tak, že by shazoval box," zazněla reakce od vyzývatele přezdívaného "Šmoula".

Ještě je třeba dodat, že Šindelář s Lengálem tvoří tréninkový pár necelé tři roky a společně s Radkem Roušalem vytvořili hodně nebezpečný fighterský trojzubec, který ničí téměř vše, co mu přijde do cesty. Znojemský ranař ale tak klidný nebyl.

"Právě jsem dokoukal tu pasáž Na ostří nože a jsem nasraný. Já, že shazuji český box? Já, který ho naopak propaguji?" zuřil Lengál ve svém videu, které umístil v úterý večer na sociální sítě.

"Já box miluji, jen mě štve – a nejsem jediný – jak na tom momentálně je, to je celé. Ale vážně mě sere, když někdo něco takového řekne. Pokud to někomu vyznělo jinak, vadí mi to, protože nechci působit arogantně a negativně. Soustředím se teď na MMA, ale box mám ve svém srdci a určitě budu chtít přidat další tituly a úspěchy," doplnil následně s odstupem pro Patron Boxing.

Co tedy dál? Je jasné, že pokud Šindelář porazí v pátek Baláže, s Lengálem, který mu bude v rohu, obhajovat nebude. 

"Mám tu další možnosti, je tam něco otevřeného s Milanem Procházkou, je tady Miloš Beránek, uvidíme. Ale budu potřebovat čas, málokdo si uvědomuje, jak MMA ničí boxerské návyky a já jsem teď vážně maximálně soustředěný na MMA," má jasno bijec, který čistý boxerský rekord doplňuje fantastickou bilancí 6-2 mezi profíky v kleci.

A co ještě vlastně zaznělo v dalším díle "Na ostří nože"? Zjistíte níže z videa:

Lístky na The Ring 8 jsou stále k zakoupení ZDE

Zdroj: TZ PATRON BOXING

Zpracovala: Andrea Ježková