Na tradici VIP hostů ve Františkových Lázních navazují současné české osobnosti

12.04.2023

Františkovy Lázně jsou město v Karlovarském kraji, 5 km severně od Chebu. Žije zde přibližně 5 200 obyvatel. Toliko krátká informace z internetu. Ve známých lázních se ale ještě každoročně "otočí" na několik tisíc hostů, pacientů či rekreantů, kteří přijeli do Františkových Lázní za úlevou od zdravotních problémů, za odpočinkem či načerpání nových sil a už přes dvě stě let využívají originální sirnoželezitou slatinu, zřídelní plyn nebo minerální prameny. 

Není divu, že si Františkovy Lázně oblíbila řada historicky významných osobností. O tu současnou VIP klientelu se stará Zuzana Sadílková, která sama sebe označuje za "styčného důstojníka" pro VIP klientelu ve Spa Resortu Pawlik – Aquaforum.

"Františkovy Lázně jsou okouzlující v každém ohledu a pro každého! Sice malé město, ale velké lázně. Kamkoliv jdete, jste v parku, všude kolem vás přírodní léčivé zdroje, což jsou hlavní atributy, které lázně skýtají, i proto byly a jsou tolik oblíbené a to jak u klientů z řad "obyčejných" smrtelníků, tak významných osobností, které sem v minulosti jezdili. Ať to byl František Ferdinand d'Este, švédský král Gustav V., Václav Havel nebo Lída Baarová a v této tradici ve Spa Resortu Pawlik-Aquaforum pokračujeme i dnes," rozpovídala se na úvod Zuzana Sadílková a hovor se stočil k současným osobnostem, které jedno z největších lázeňských zařízení u nás navštěvují.

"Každý pobyt známé osobnosti zpestří celkovou atmosféru hotelu. O to víc běžné hosty těší, že se s těmito hosty setkávají u jídla nebo na skupinovém cvičení v bazénu Aquafora. A vzhledem k tomu, že máme velmi ohleduplné hosty, nechávají tyto osobnosti užívat si pobyt." zdůraznila Zuzana Sadílková a prozradila, jakým způsobem významné klientele pobyt ve Františkových Lázních nabízí

"Sledujeme, která osobnost je oblíbená. Ptám se kolegů i hostů, koho by rádi u nás viděli na besedě nebo ho jen tak potkali na chodbách hotelu či v parku. Pak rozešlu pozvánky a kdo má zájem, přijede."

V době vzniku rozhovoru Spa Resort Pawlik – Aquaforum navštívili moderátorka Zuzana Bubílková a nejkrásnější muž planety Dominik Chabr. Shodou okolností si tam léčbu po operaci kyčle užíval také herec Jan Přeučil a mezi hosty se mihl Jaromír Hanzlík. 

"Myslím, že Dominik Chabr je nejmladší osobnost, která tady byla a nutno říct, že potěšil nejedno ženské oko. Většinou ale přijíždí osobnosti, které zná velká část hostů a dovedou být zajímaví jak pro starší, tak pro mladší ročníky. Což je fajn, když s těmito osobnostmi děláme besedy."

Jedna taková beseda proběhla v krásně zdobeném sále v Císařských lázních. Na jednom podiu se sešli Zuzana Bubílková, Dominik Chabr a zcela náhodně i Jan Přeučil. 

"Pan Přeučil do hotelu Pawlik jezdí často, tak nějak sem se svojí elegancí a chováním patří. A o Zuzaně Bubílkové mluvil už loni, zmiňoval její smysl pro humor, který dokáže rozveselit spoustu lidí. Což se potvrdilo, je to akční žena, která dokáže pobavit. Po domluvě s organizátorem akce Muž roku, Davidem Novotným si navíc přizvala na pódium i Muže roku, Dominika Chabra. A shodou náhod vytáhla z obecenstva na jeviště i Jana Přeučila, i když ani ten neušel jejímu sarkasmu a ironii." usmívala se Zuzana Sadílková.

Kdo ze slavných Františkovy Lázně navštívil, je patrné z vlastnoručně podepsaných fotografií, které zdobí stěnu Gentleman´s clubu hotelu Pawlik. Nejsou tam jenom hosté z hereckého prostředí, ale i hudebníci, lékaři, cestovatelé, spisovatelé. 

"Spousta lidí si známé osobnosti pojí zejména s tím, když je vidí na stránkách časopisů nebo v televizi, ale mezi hosty se občas objeví i někdo, kdo není tak znám široké veřejnosti, a přitom je obrovsky zajímavý svými úspěchy třeba na poli vědeckém. Jsme rádi, že VIP hosté jezdí do Spa Resortu Pawlik-Aquaforum a některé i opakovaně." 

,,Známé osobnosti se s ostatními hosty potkávají v jídelně, při procedurách, v bazénu, zdraví se a vzájemně respektují svoje soukromí. Naši hosté vědí, že při besedě je možné si s VIP hosty popovídat, vyfotit se a pak už není potřeba je rušit při pobytu. Ale i tyto osobnosti dokáží někdy sami od sebe překvapit, například když hosty jen tak přijdou pozdravit, jako se to stalo hostům, které jsem vedla v rámci lekce Nordic walkingu."

Prozradíte, kdo udělal hostům toto překvapení?

"Krásnou závěrečnou tečku dal jedné z našich lekcí severské chůze Jaromír Hanzlík, který přišel do naší početné skupiny pozdravit na závěr, když už jsme se po několika kilometrech protahovali a protože většina ze skupiny byly ženy, velmi je to potěšilo a měly o zážitek navíc." 
,,Hodně těch lekcí si dovedeme zpříjemnit nějakým zážitkem na x kilometrových trasách, které se mnou lázeňští sportovci chodí, ale tento byl neplánovaný a o to hezčí, zvlášť pro ty hosty, kteří bydleli v některém z jiných hotelů a Jaromíra Hanzlíka tak běžně na chodbách nepotkávali."

VIP hosté budou mít i do budoucna ve Spa Resortu Pawlik-Aquaforum dveře otevřené. "Je to tak, protože to není jen o tom, že zdejší hosté jsou rádi, když některou známou osobnost potkají na chodbě nebo v bazénu, ale zároveň chceme a myslím, že se nám to daří, aby i tito VIP hosté tady jednoduše vypnuli, odpočinuli si a načerpali energii." zakončila povídání Zuzana Sadílková a dodala, pro VIP osobnosti není důležité, v kterou roční dobu přijedou. 

Někdo si chce užít méně hostů mimo sezónu, někdo zase touží ve Františkových Lázních zažít léto. Všichni jsou ale rádi, že utečou z Prahy a od starostí všedního dne. Protože ve Františkových Lázních je o hodně méně lidí a o hodně víc parků a čistého vzduchu než v hlavním městě. 

Autor: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková