Zajícová se vrátila silnější a zvítězila na turnaji RFA v Opavě

24.04.2024

V opavské sportovní hale proběhl 13. dubna 2024 skvělý turnaj RFA. V den svátku bojových umění se představily největší hvězdy včetně Veroniky Zajícové. Tlak na ni byl vysoký, výborně se s ním ale vyrovnala a porazila Agatu Truskolaskou. 

Veronika "Babe" Zajícová je mladá česká bojovnice ve smíšených bojových uměních. Narodila se roku 2003 v Opavě, soutěží v Real Fight Arena a trénuje v klubu SBG Ireland HQ v Irsku a také v OFA Bratislava. Formu má skvělou, a to nejen na české poměry, ale i na ty evropské. Důkazem je třeba 3. místo z mistrovství Evropě v boxu nebo výhra šampionátu asociace smíšených bojových umění Gamma v strawweight váze v disciplíně striking.

Bojovnice i v soukromém životě

Jen tak se nevzdává, platí to pro ni i v soukromém životě. Roku 2021 ji na přechodu srazilo auto v plné rychlosti. Z prasklé lebky, krvácení do mozku, komplikované zlomeniny a prasklého obratle se ale rychle zotavila, připravená vrátit se co nejdříve do ringu a do klece. Stejnou houževnatost prokázala i nyní.

Veronika Zajícová visela nad propastí. Měla za sebou tři extrémně těsné zápasy a třetí prohra v řadě by pro ni byla už poměrně velkým problémem. Takové slabé výkony si hvězda českého ženského MMA nesmí dovolit.

Zajícová bojovala ze všech sil

Veronika si to velmi dobře uvědomovala, bylo vidět, že bojuje ze všech sil. Výkon, který předvedla v zápase s Aatou Truskolaskou byl famózní. Porazila ji nekompromisní rychlostí a technikou. Předvedla rychlý takedown a plný mount, Truskolaska neměla žádnou šanci. Zápas skončil TKO, Zajícová tím potvrdila své odhodlání vrátit se na vrchol.

Fanoušci jsou nadšení, mohou se těšit na další zápasy, ve kterých bude Veronika dominovat. Zlomila své nešťastné období a uvidíme v nejbližší době už jen výhry?

Mohlo by vás zajímat:

Autor: Jan Vavřička