Nejsem žádné koště. IAF oznámilo tahák těžké váhy, Cverna a Závoda si tváří tvář nic nedarovali

18.07.2023

První setkání tváří v tvář mají za sebou soupeři hlavního zápasu galavečera I Am Fighter (IAF) 9, který se uskuteční v Poděbradech 16. září 2023. Alex Cverna a David Závoda se během 40 minut povídání po boku promotéra IAF Petra Ondruše nešetřili. Dlouho ale vypadalo, že vše proběhne v rámci možností v klidu.

Jako první dorazil do One Clubu v centru Prahy poděbradský studnař David Závoda (1-2), který s sebou přivedl týmové parťáky a dceru Anet. Až krátce před 18. hodinou nakráčel na místo dění Alex Cverna (9-2), který si s sebou přivedl řadu svých kamarádů.

Na setkání tváří v tvář dvou mužů, kteří si to za dva měsíce rozdají o právo vyzvat šampiona IAF v těžké váze Jevgenije Orlova, dorazili například i David Hošek a Frederico Komuenha. Možná proto, aby Orlovovi předali "horké novinky", oba totiž trénují ve stejném gymu.

Hned na úvod povídání si pak oba rivalové poprvé vjeli do vlasů

"To není o tom, že chci komentovat jeho oblečení. Ale když má na sobě někdo tričko za dvacet a hodinky, za pět, tak je to takové divné. Já si na rozdíl od něj nic nehraju. Nemusím si hrát na milionáře," nastartoval Závoda sebe i Cvernu.

"Tím chceš říct, že já si hraju na milionáře? Ty vole, ty chudáku vousatý, zavři to," opáčil 48letý veterán tuzemské scény, který v kleci prohrál pouze dvakrát, jeden z jeho přemožitelů – Lukasz Brzeski – to dotáhl až do UFC.

"Já si na milionáře nehraju, ses špatně vyspal?" rýpl si Cverna po dalším slovním pošťuchování za aplausu svých parťáků do Závody. "Ty jsi diliňák," zněla odpověď, na kterou zaregoval Cverna pohybem své pravačky, který ale nedotáhl. "Já jsem diliňák? Ti dám tady facku."

Pro tuto chvíli na ni ještě nedošlo. A vlastně to následujících téměř 40 minut vypadalo, že na ni ani nedojde. Došlo na pár slovních přestřelek, Cverna několikrát zopakoval, že Závoda si duel s ním vybrečel a že dosud nic v MMA nedokázal, poděbradský patriot reagoval tím, že "Cverminátor" poráží jen slabé soupeře.

Starší a zkušenější z dvojice zároveň ale přiznal, že duel je pro něj osobní a že je mu jedno, že se bude bojovat v Poděbradech, protože on je doma kdekoliv.

Že má na Závodu pifku ukázal i při staredownu na závěr tiskové konference, kdy se nejdříve oba do sebe zapřeli čely, aby následně stáhl Cverna svými mocnými tlapami za krk pod sebe, což se samozřejmě rivalovi nelíbilo. A nakonec tak došlo i na krátkou pěstní výměnu, kterou ale roztrhli bodyguardi a za cenu z ruky stržených hodinek i promotér Ondruš.

Jak tato rivalita dopadne? A dojde na slova Cverny, nebo Závody?

To uvidíme už 16. září 2023 v Poděbradech. Lístky lze od středy 12. července kupovat v síti Ticketportal. A nebojte, zápasů pro vás chystáme pochopitelně vícero, fightcard budeme postupně odkrývat, všechny podrobnosti naleznete na našich sociálních sítích.

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková