Nikola Kokyová je Miss České republiky 2019

20.05.2020

Přečtěte si rozhovor s Miss České republiky Nikolou Kokyovou a zjistíte, jaké má Nikola sny, plány do budoucna a jaký muž je podle ní krásný.

Jak jste se cítila, když při vyhlašování vítězky soutěže Miss České republiky zaznělo vaše jméno?

Nemohla jsem tomu uvěřit. Přesto, že to je již sedm měsíců, co jsem získala titul Miss České republiky 2019, stále si na tuto skutečnost zvykám.

Pamatuji si finálový večer jako kdyby to bylo včera. Stála jsem na pódiu a viděla v publiku moji rodinu a přátele, jak mi drží palce a mají slzy v očích. Byla jsem jim nesmírně vděčná za jejich podporu, kterou mi od začátku soutěže dávali.

Vyhlásilo se třetí místo, poté druhé místo a já stále koukala do publika na mé nejbližší. Viděla jsem, jak moc mi fandí. Ředitel soutěže pan Robert Novotný se zeptal diváků, kdo si myslí, že by soutěž měl vyhrál. Lidé křičeli mé jméno a soutěžní číslo. Usmívala jsem se a říkala si, to by se musel stát zázrak. Poté přišel čas na vyhlášení prvního místa. Náhle slyším číslo jedna - Nikola Kokyová. Vůbec jsem nevěřila tomu, co se stalo. Můj dětský sen se splnil. Během pár sekund se mi zcela změnil život.

Účast v soutěží mi otevřela pomyslnou bránu do nového světa. Získala jsem mnoho zkušeností a znalostí. Poznala nové lidi a činnosti. Dostala jsem zakázky a práci, ke kterým bych se jinak nedostala. Soutěž mi toho dala mnoho a ještě stále dává.

Co pro vás znamená mužská krása? Jaký muž je pro vás krásný?

Pokud se řekne slovo krása, vybaví se mi vnitřní krása člověka. To je věc, kterou vnímám jako první. Pro mě je krásný muž ten, který má srdce na správném místě, je tolerantní, cílevědomí, rozumný, vtipný a vzdělaný.

Nikola KokyováNikola KokyováNikola KokyováNikola KokyováNikola KokyováHrdý tatínek Nikoly Kokyové

Kde studujete a na jaké téma práci píšete?

V současné době jsem studentkou druhého ročníku bakalářského studia na fakultě Ekonomicko- správní univerzity Pardubice, kde se věnuji oboru Ekonomika a provoz podniku. Příští rok touto dobou zde budu odevzdávat bakalářskou práci na téma Produktové analýzy vybrané cestovní kanceláře.

Zároveň jsem díky výhře v národní soutěži krásy Miss České republiky získala možnost postgraduálního studia Master of Business Administration naEuropean - Institute, kde studuji obchodní management. Tuto školu jsem ihned po finálovém galavečeru mohla zahájit, díky doložení tříleté praxe.

V dubna jsem dokončila závěrečnou práci, která byla na téma Analýzy preferencí mladistvých a logistické zabezpečení při výběru produktu v oblasti cestovního ruchu. Pokud se vše podaří, tak mě v červnu čekají slavnostní promoce.

Proč jste si vybrala studia s tímto zaměřením?

Vystudovala jsem střední Hotelovou školu v Poděbradech se zaměřením na průvodcovskou činnost a cestovní ruch.

Cestovní ruch je mojí vášní již od středoškolských let, proto jsou mé obě závěrečné práce věnované právě tomuto oboru. Záliba v ekonomii u mě vznikla až po absolvování maturitní zkoušky z ekonomických předmětů, kterou jsem složila na výbornou. Následně jsem se rozhodovala mezi studiem cestovního ruchu a ekonomie. Jelikož jsem již v té době pracovala v cestovní kanceláři, kde jsem si své znalosti z tohoto oboru mohla rozšířit, rozhodla jsem se pro studiu se zaměřením na ekonomii.

Váš otec pracoval v armádě, vládla u vás doma pevná ruka? Co nejdůležitějšího vás otec naučil?

Tatínek má vystudovanou Vojenskou školu a poté pracoval více jak deset let u vojenské posádky v Kolíně. Já i bratr jsme vychováni milujícími rodiči, kteří by nám nejraději snesli modré z nebe, na druhou stranu mohu říct, že nejsme rozmazlení.

Táta mě naučil, abych byla pokorná, vděčná, vzhlížela ke starším a vzdělanějším, pomáhala druhým, šla si za svými sny, věřila v sebe a milovala ti, co si to zaslouží.

Děkujeme za rozhovor

Pavla Vavřičková

Foto: všechny fotografie nám zaslala Nikola Kokyová (osobní archiv). Pro více foto doporučujeme Instagram Nikola Kokyová. 

Poznámka redakce: Obsáhlejší rozhovor najdete na stránce Nikola Kokyová.