Ondruš: Koleno od Cverny ano, výsledky Gašník vs. Beran a Krt vs. Bočáň v pořádku. Výhružky rozhodčím? Ubohost!

15.06.2023

Organizace I Am Fighter (IAF) má za sebou osmý číslovaný galavečer, na kterém byl korunován druhý šampion. Nejen k titulovému souboji Steven Krt vs. František Bočáň se v pondělním večerním streamu vyjádřil promotér IAF Petr "Píno" Ondruš.

Ten mimo jiné vypíchl atmosféru v kulturním domě v Sokolově, několik překvapení na úkor papírových favoritů a podíval se také do budoucnosti, jelikož už v neděli jsme fanoušky informovali o tom, že po letní pauze – nejspíše opět vyplněné oblíbeným Streetfighterem – se uvidíme 16. září v Poděbradech a posléze v listopadu v Praze.

"Bylo to neskutečné, 950 lidí narvaných v sále, kam se oficiálně vejde 700. Bojovníkům se dostalo od fanoušků fantastické podpory, už teď se těšíme na další eventy," řekl ve streamu na našem Instagramu Ondruš.

K čemu ještě se vyjádřil?

Ke kolenu Alexe Cverny na klečícího Dejana Bubice: "Alex měl zápas po dvou letech, dopadlo to dobře. Alex nastoupil. Ale vyhrál. Co se týče nedovoleného kolena, bylo tam, ale nemyslím si, že to způsobilo zásadní damage a že by výsledek zápasu byl jiný. Mluvil jsem s rozhodčím a ten mi řekl, že k němu došlo ve chvíli, kdy se točil na druhou stranu a nemohl ho vidět. Což potvrzuje i záznam. Ani Bubic nějak výrazně neprotestoval. Což neomlouvá rozhodčího, chyba to byla, sám rozhodčí to uznal. Výsledek se ale měnit nebude."

K uvedení a vyhlášení výsledku hlavního zápasu od moderátora Matouše Rajmonta: "Byla tam špatná komunikace mezi režií O2 TV a moderátorem, protože mělo proběhnout před hlavním zápasem Krt vs. Bočáň ještě studio, které také proběhlo. A Matouš ve stejnou chvíli chtěl uvést oba bojovníky, takže byl poprvé zastavený. A po studiu se chystal znovu a opět byl zastavený, protože mi bylo řečeno, že mám ještě něco říct já. Matouš z toho byl už v tu chvíli trošku zoufalý a už asi neměl úplně energii zápas vyhlásit tak, jak jsme u něj zvyklí. Myslím ale, že o to zajímavější ten zápas nakonec byl."

K problémům hlavního zápasu večera Steven Krt vs. František Bočáň: "Zápas byl strašně vyhecovaný, Steven byl doma, hrozně chtěl vyhrát a vrátit Frantovi prohru z jejich prvního vzájemného souboje. Což jej dostalo pod obrovský tlak. A pak došlo k tomu, co došlo, když jej Franta držel ve chvíli, kdy byli na zemi a on pod ním. Steven se z toho držení chtěl dostal – a ti, kteří někdy dělali tento sport, jistě ví, že ve chvíli, kdy se zvedáte a padáte, snažíte se vymanit, tak se může stát to, co se stalo. Že trefíte soupeře do brady, či jiné části hlavy. Tady se to stalo třikrát, já neviděl, že by se to stalo úmyslně, ale nebyl jsem k tomu tak blízko, jako rozhodčí, který vyhodnotil, že třetí úder hlavou, který Frantovi natrhl obočí, byl úmyslný. A proto se rozhodl Stevena diskvalifikovat."

"Bohužel, Fandu ta situace hodně ovlivnila. Nejprve průtahy před nástupem, pak tato situace, přesto se zachoval jako frajer, a nakonec se rozhodl pokračovat, protože zároveň nechtěl vyhrát tímto způsobem, zvláště potom, co má za sebou za skvělé zápasy v poslední době. Před Fandou klobouk dolů, že pokračoval dál. Viděli jsme, že si poté na hlavu dával Steven pozor. A poté už šla většinou kola za ním, což dokládají také bodovací lístky. Co se týče atraktivity zápasu, tak pro fanoušky asi úplně pohledný nebyl, co se týče taktické stránky, tak šlo o vysokou školu MMA z obou stran."

"Co se týče zmatků. Klobouk dolů před rozhodčím Ondřejem Petrem, který dokázal nakonec přehodnotit své původní rozhodnutí, kdy si myslel, že zranění po hlavičce je tak vážně, že nedovolí Fandovi pokračovat dál. Rozhodl se ale povolat lékaře, který mu řekl, že jde o povrchové zranění, díky čemuž Ondra změnil názor a zápas pokračoval."

K dalším plánům ohledně Stevena Krta a Franty Bočáně: "Chápu, že Fanda s tím výsledkem není ztotožněný s ohledem na všechny ty okolnosti. A chápu, že by chtěl odvetu. A já s tím nemám moc problém, protože by to pomohlo vyčistit stůl a koneckonců trilogie nejsou tak neobvyklé. Tato rivalita asi není tak vyhajpovaná jako třeba ta mezi Vémolou a Véghem či dalšími, ale určitě je sportovnější. Takže pokud si to budete přát i vy fanoušci, oba kluci, tak proč ne."

K zápasu Petr Beran vs. Radek Gašník: "Od začátku to bylo dost podobné souboji Karlos Vémola vs. Patrik Kincl, byť si samozřejmě nemyslím, že oba kluci jsou na jejich úrovni. Ale jde o průběh. Petr se snažil házet, tlačil, ale i když jsem neviděl celý zápas, tak za mě to nebyl zápas, kdy by se měl cítit Petr verdiktem poškozený. Sakra, byl to amatérský zápas, není to žádné velké políčko ve statistikách. Jasně, všichni chceme vyhrávat, ale opravdu v tom nevidím žádný zářez. Nemyslím si, že by v tomto zápase rozhodčí chybovali. Za mě to byl super fight, ve kterém všichni odvedli dobře svoji práci – kluci i rozhodčí."

K útokům na sociálních sítích a soukromých zprávách: "Absolutně to nechápu. Že chodí výhrůžné zprávy nám, nebo dokonce rozhodčím, že jsou to kokoti a spoustu brutálních urážek. Zažil jsem to také, hlavně kolem souboje s Karlosem Vémolou a říkám si: Sakra, proč? Kvůli sportovnímu souboji?... Myslím, že by tady měla fungovat vzájemná úcta. Vážně by mě zajímalo, kolik z těch, kteří se takto chovají, někdy sami stáli v té kleci. Ať už zápasník, nebo rozhodčí. Všichni mají svoji zodpovědnost a není to sranda, každý rozhodčí si zaslouží respekt, že tam jde a dělá to, co má. A často jako svoje hobby. U nás nejsou rozhodčí na plný úvazek. Prosím, přestaňte vyhrožovat rozhodčím, je to ubohost. Pojďme si užívat tuhle show a bavit se, protože my všichni to děláme pro vás."

K dění kolem Davida Závody a Alexe Cverny: "Nejspíše ve čtvrtek k tomu udělám s oběma speciální stream, protože Alex se k tomu, co se k němu od Davida dostalo, vyjádřil tak nějak neurčitě. A bylo by myslím fér, kdybychom se si všichni tři naživo řekli nějaké věci. David vyzývá Alexe, ten s tím, ne že by nesouhlasil, ale trošku ho uráží, jakým způsobem o něm David mluví. A neví proč, jestli je to trashtalk, nebo jestli je drzý. A myslím, že by se to mělo trošku vyšponovat, nebo naopak uklidnit. Takže k tomuto uděláme stream co nejdříve, ať se máte nač těšit."

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková