Orlov: Chci se zapsat do historie, pás IAF mi tuto možnost nabízí. Karakase ale nepodceňuji! ROZHOVOR

02.05.2023

Čtyřikrát zápasil pod hlavičkou organizace I Am Fighter (IAF). Všechny čtyři protivníky doslova zdemoloval, pouze jednou se podíval do druhého kola. Po zásluze je tak Ukrajinec Jevgenij Orlov (7-1) první volbou promotéra Petra Ondruše pro historickou bitvu o pás IAF. K té dojde už tuto sobotu ve Sportovní hale v Říčanech.

Pro organizaci IAF Jevgenij Orlov poskytl rozhovor ve chvíli, kdy jeho soupeř – Turek Bugrahan Alparslan Karakas (9-4) úspěšně získal potřebná víza a vyrazil do České republiky.

Lístky na IAF 7 jsou stále v prodeji v síti Ticketportal, hala ale není nafukovací.

ROZHOVOR:

Tvůj soupeř pro titulový duel se vybíral hodně dlouho, odřeknutí, zranění. Cítil jsi z toho určitou nervozitu?

Ano, samozřejmě. Rozhodně mohu říct, že mě to znervózňovalo. Do přípravy na tento duel jsem investoval spoustu energie a peněz. Bylo by velmi nepříjemné, kdyby na souboj nakonec vůbec nedošlo, kdybych v Říčanech nezápasil.

Co víš o svém tureckém soupeři? Karakas mimo jiné vnímá souboj s tebou jako šanci pomstít se za tréninkového parťáka Soslana Gasieviho a také kamaráda Davida Závodu.

Tohoto tureckého bojovníka jsem do chvíle, co přišla nabídka na souboj s ním, vůbec neznal. Ale podíval jsem se na jeho skóre a několik zápasů na Youtube. Každý bojovník, který jde do klece, tak chce vyhrát, proto nikdy nikoho nepodceňuje. Respektuji ho a chci ze sebe vydat to nejlepší.

Jak probíhala příprava? Trénoval jsi pouze v České republice?

Sestavil jsem si s trenéry tréninkový plán a ten jsem dodržoval. V tom jsem špička, nikdy nic neošidím, což pomáhá i v tom, že mě nepotkalo žádné zranění, žádný problém. Pokud nepočítám skutečnost, že jsme chtěli vyjet na kempy i ven, ale kvůli finančním potížím to nakonec nevyšlo.

Jsi hlavní postavou prvního titulového zápasu organizace IAF. Jak tuto skutečnost vnímáš? A co by pro tebe znamenalo získání pásu?

Navzdory mnoha obtížím (zranění, soupeři) a dlouhé cestě v propagaci IAF, jsem nesmírně hrdý, že se mohu stát prvním držitelem pásu právě této organizace. Opravdu si toho vážím, protože to je to, o čem jsem na své cestě mluvil – chci zanechat své jméno v historii. 

A toto je možnost zapsat se do historie organizace IAF i českého MMA. Získání pásu kromě toho beru jako výrazný milník své kariéry, získání respektu a možnost pro další kvalitní nabídky nejen z domova, ale především ze zahraničí.

A poslední otázka. Mimo MMA. Jak moc se vás osobně dotýká válka na Ukrajině, ze které pocházíte a která trvá už 14 měsíc? Máte tam většinu své rodiny, jsou vaši nejbližší v pořádku?

Události na Ukrajině samozřejmě nemohu nevnímat, protože válka stále pokračuje. Ale nechci tuto skutečnost míchat se sportem a svou sportovní kariérou. 

Rád se o tom promluvím v samostatném rozhovoru, ale ne teď. Každopádně děkuji za otázku na nejbližší a děkuji bohu, že moji příbuzní jsou zdraví a v pořádku.

Zdroj: IAF

Zpracovala: Andrea Ježková