Padla poslední klapka filmu Superžena

20.06.2022

Po covidových pauzách padla konečně poslední klapka celovečerního filmu Superžena režisérky Evy Toulové. Ve filmu o současných třicátnících a jejich neschopnosti dospět, si i sama zahrála.

"Hlavní protagonistka - jako svobodná bezdětná třicátnice - nenaplňuje očekávání okolí, když netouží po závratné kariéře ani založení rodiny. Bojuje s každodenními tlaky tak dlouho, dokud nátlaku nepodlehne a nerozhodne se být perfektní Superženou ve všech ohledech tak, jak to společnost vyžaduje." představuje snímek jeho režisérka Eva Toulová, které v kinech běží její celovečerní dokument Černobyl na kolečkách natáčený s pacientem na invalidním vozíku v předválečné Ukrajině.

Ani poslední dva natáčecí dny filmu Superžena ale neprobíhaly zcela hladce. Týden před natáčením museli tvůrci z důvodu úrazu přeobsadit jednu ze zásadních postav, kterou měla hrát Pavla Tomicová. Role se nakonec zhostila skvělá Jitka Sedláčková, která po boku Igora Bareše zvládla roli matky na výbornou.

"S Jitkou jsme spolu točili už můj předešlý film Casting na lásku, takže když jsme hledali náhradu, hned mě napadla ona, protože jsme věděla, že bude skvělá." uvedla režisérka Eva Toulová, které herecky ztvárnila Jitka Sedláčková matku.

Zajímavostí filmu je, že se část natáčela pod vodou pod supervizí specialistky Lucie Drlíkové.

"Ve filmu ukazujeme svět několika snových realit, do kterých hlavní hrdinka ve svých představách utíká. Díky tomu, že se část filmu odehrává i pod vodou, nešlo o úplně jednoduché natáčení. Já sám se dlouhé roky potápím, ale naše režisérka kvůli němu musela podstoupit i speciální výcvik." upřesnil kameraman Pavel Mědílek.

Ve snímku z prostředí života současných třicátníků, si kromě Evy Toulové, Igora Bareše, Jitky Sedláčkové a Matouše Rumla zahrála například Natálie Grossová, Olga Lounová a další známé tváře. Na film, který vzniká pod společností Copperfilm, se diváci mohou těšit v kinech již letos.

Foto: Elen Yermachenko