Papež František převzal Dacii Duster 4x4, speciálně připravenou pro potřeby mobility papeže

28.11.2019

Vozidlo bylo předáno Svatému Otci v jeho rezidenci ve Vatikánu panem Christophem Dridim, generálním ředitelem Renault Groupe a ředitelem Automobile Dacia SA v Rumunsku a panem Xavierem Martinetem, ředitelem Renault Groupe Itálie.

Exkluzivní Dacia pro papeže Františka byla předána ve Vatikánu

Vůz papeže, který nese mezinárodní název « Papamobile » je bílé barvy s béžovými prvky v interiéru. Tento speciálně upravený model je dlouhý 4,34 metrů a široký 1,80 metrů. Jde o pětimístné vozidlo s upraveným zadním sedadlem, které splňuje všechny potřeby papeže na jeho cestách: panoramatická velká střecha, speciální prosklená struktura, světelná výška byla snížena o 30mm tak aby byl více pohodlný nástup do vozidla.

Vozidlo bylo transformováno ve speciálním oddělením Prototypů ve spolupráci s pracovní skupinou Speciálních přestaveb Dacie v Rumunsku, spolu se specialistou na karoserie společností Romturingia.

Poznámka redakce (15.10.2020): Dacia svými dostupnými modely způsobila automobilový převrat. Logan v r. 2004 široce zpřístupnil koupi nového vozu, Duster radikálně změnil segment SUV, Sandero se stalo lídrem prodejů soukromým klientům v Evropě, a s aktuálně představenou třetí generací určuje novou podobu dostupného a moderního automobilu.

Dacia otevírá další kapitolu své historie odhalením svého prvního 100% elektrického modelu Dacia Spring Electric