Petr Ondruš k Alexi Cvernovi: Po tomto víkendu pro mě jeho slovo ztratilo váhu

31.10.2023

Společný event organizací IAF a RFA naplánovaný na 11. listopadu do pražského UNYP Arena přišel v pondělí večer definitivně o jednu z plánovaných titulových bitev. Alex Cverna za podivných okolností odstoupil z pozice vyzývatele šampiona IAF v těžké váze Jevgenije Orlova.

Vyjádření Alexe Cverny o tom, že mu účast na eventu RFA vs. IAF: Special Title Night nedovoluje podepsaná smlouva na prosincový duel pod jinou organizací, si můžete poslechnout ZDE!

Jak se k celé situaci vyjadřuje sám Petr Píno Ondruš?

Oficiální vyjádření promotéra IAF Petra "Pína" Ondruše, který vysvětluje celý příběh očekávaného souboje, pak naleznete níže.

"Před šesti měsíci jsme se s Alexem Cvernou začali bavit na téma možnosti zápasit o titul IAF. 6. května bylo IAF 7 v Říčanech, kde vyhrál Orlov pás šampiona v těžké váze. A právě tam se poprvé postavili proti sobě, tehdy Alex na toto téma ještě vtipkoval. Probírali jsme to posléze ještě v televizním studiu s tím, že by mu pás rád vzal v budoucnu, a rovnou jsme oznámili Cvernův zápas 9. června na IAF 8 v Sokolově.  Tam přešel přes Dejana Bubiče a opět mluvil o titulu před desítkami tisíc lidí v rámci naše studia pro O2 TV Sport."

,,Domluvili jsme se ještě na jednom zápase před titulákem pro event 11. listopadu v Praze. Do Davida Závody se mu moc nechtělo, nakonec ho přesvědčily peníze a tvrdým KO ukázal, že si zaslouží pozici vyzývatele Orlova. Ihned po tomto jeho úspěšném fightu byl jejich další staredown, ale tentokrát už si Alex nedělal srandičky, ale chytil Žeňu pěkně za 'hubu'. Opět jsme si potvrdili, že jdeme do titulu 11. listopadu v Praze."

,,Začátkem října mi Alex sdělil, že si před tím ještě dá zápas s Princem Aounallahem vna Hexagone 12 v nizozemském Alkmaaru. S tímto zápasem jsem úplně nesouhlasil, ale nezakázal jsem mu to, protože mi řekl, že jeho velkým snem stát se světovým šampionem, a ještě porazit Prince, se kterým zápasil i Karlos Vémola. Pořád tvrdím, že to vše děláme hlavně pro zápasníky, aby měli kde bojovat, aby se trochu zviditelnili. A několika z nich opravdu sny plníme, toto byl jeden z těch příběhů."

,,17. října na tiskovce ve One Clubu říkal Cverna, jak Orlova 11. LISTOPADU zbije a že mu vezme titul. O pár dní si později si najednou vzpomene na to, že má podepsanou smlouvu někde jinde? Vtipné. Možností je několik. Posral se po prohraném zápase, kde zjistil, že jen postoj na evropskou špičku nestačí, nebo opět někdo v zákulisí extrémně tlačí na to, aby náš společný turnaj s RFA nebyl tak zajímavý, nepřišli lidé a nebyl úspěšný. Anebo opravdu jen zapomněl."
,,Smlouvy máme se všemi zápasníky, pouze s pár výjimkami (kterou Cverna byl) máme nějaký plán, slovo chlapa a smlouvu podepisujeme až před zápasem. V tomto případě, kdy se někdo snaží o získání titulu, by mě ani nenapadlo, že by z toho chtěl uhnout. Co jsme si s Alexem řekli, vždy splnil. Teď mohu s klidným svědomím říct, že jeho slovo nemá žádnou váhu. Je to škoda, protože další IAF chceme dělat na jeho Kladně, ale s tímto přístupem? Plány nejspíše změníme."

,,Náhradu samozřejmě máme. Máme dvě varianty, ale záleží také na týmu Orlova, koho nakonec přijmou. Každopádně se ale nebude jednat o obhajobu jeho titulu šampiona těžké váhy IAF. Mrzí mě to, ale jedeme dál." Vyjádřil se k celé situaci promotér Petr ,,Píno" Ondruš.

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková